Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Blue Mystic feminizowane Nasiona konopi


Recommended Posts

Wiele północnoamerykańskich odmian wywodzi się z Kalifornii i Oregonu, gdzie historia ich uprawy sięga lat 80. i 90. Te dwa stany ostatnimi czasy stały się bardziej przyjazne palaczom i zezwoliły na palenie marihuany w celach medycznych. Wraz z przepisami łagodzącymi regulacje prawne pojawiły się nowe, silniejsze odmiany, głównie przeznaczone do celów medycznych, które nie są też jednak obce rekreacyjnym użytkownikom. Dzięki udanemu krzyżowaniu kilku tajskich gatunków o genach sativa i indica powstała nowa klasa roślin posiadająca najlepsze cechy każdej z odmian. Dwie najpopularniejsze krzyżówki to Blueberry i Northern Lights. Dalsze krzyżowanie tej dwójki poskutkowało narodzeniem się nowej odmiany, której mocny haj i owocowy, charakterystyczny dla Blueberry posmak są znane są na skalę światową pod nazwą Blue Mistic. Apetyczny smak i właściwości przeciwlękowe sprawiły, że Blue Mistic stała się najczęściej używaną odmianą zarówno w celach medycznych, jak i rekreacyjnych.
 
Zagłębiając się w drzewo genealogiczne Blue Mistic, u jej korzeni znajdziemy dwie bardzo popularne odmiany marihuany: Northern Lights i Blueberry. W wyniku ich skrzyżowania powstała hybryda w 80% sativa i w 20% indica. Połączenie tych dwóch szeroko znanych odmian zaoowocowało stworzeniem rośliny, która posiada najlepsze cechy obu gatunków: smak i wysoki plon Blueberry oraz silnie odurzający haj Northern Lights.
 
Kolejną zaletą Blue Mistic jest jej szybki wzrost. Uprawa od wykiełkowania do ścięcia dorosłej, nadającej się do palenia rośliny może zostać przeprowadzona w mniej niż 3 miesiące, natomiast sam okres kwitnienia trwa od 7 do 9 tygodni. Zbyt wysoki wzrost nie służy tej odmianie, dlatego zazwyczaj osiąga ona od 80 do 120 cm, a plony mogą zostać zwiększone poprzez trening, nakłaniając roślinę do krzewienia się w poziomie. Przeciętnie jedna roślina Blue Mistic zapewni 55-65 gram wysokiej jakości zbioru. Blue Mistic najlepiej czuje się w wyższych temperaturach i potrzebuje więcej ciepła niż inne odmiany. Można ją uprawiać indoor w każdym klimacie, o ile zapewnimy jej wystarczające ciepło, lub outdoor w strefach z klimatem śródziemnomorskim i kalifornijskim. W Europie Północnej i chłodniejszych regionach uprawa Blue Mistic w warunkach outdoor jest wysoce narażona na niepowodzenie, dlatego mieszkańcom tych obszarów zaleca się uprawę indoor lub wybranie innej odmiany. Jakość dymu Blue Mistic jest jednak tak wysoka, że w przypadku uprawy indoor nie opłaca się wybierać słabszej odmiany.
 
 
Blue Mistic jest łatwa do rozpoznania ze względu na swoją jasno- lub ciemnoniebieską barwę z okazjonalnie występującymi szarymi punktami. Kolor zachowuje się nawet po wysuszeniu. Zaleca się dokładne wysuszenie przed spożyciem, tak aby kryształki THC dojrzały i zbiły się, zwiększając koncentrację THC w trichomach zamiast w łodydze i liściach. Prawidłowe wysuszenie prowadzi do skupienia całej mocy kannabinoidów w topach, co pozwala w pełni cieszyć się gotowym suszem, szczególnie w przypadku konsumpcji z użyciem waporyzatora lub fajki.
 
Z medycznego punktu widzenia właściwości Blue Mistic dobrze sprawdzają się leczeniu lęków i bezsenności. Natychmiast po zapaleniu Blue Mistic ogarnie cię stan narastającego ożywienia, a po około 45 minutach do godziny nastąpi poczucie senności. Odmiana ta słynie ze swojej mocy, dlatego po spożyciu odradza się prowadzenie samochodu i/lub obsługę maszyn. Palacze, którzy jej spróbowali często wspominają o poczuciu niemocy lub braku chęci do aktywności, określając ten stan jako bycie „uziemionym”. Haj jest silny, ale przyjemny, nie można go mylić z prawdziwym brakiem możliwości kontrolowania swoich zachowań, co ma miejsce w przypadku twardych narkotyków. Niektórzy porównują posmak po paleniu Blue Mistic do posmaku, jaki pozostaje po wypiciu szklanki soku z jagód lub owocowego wina. Dym jest łagodny i pozwala na łatwe zaciągnięcie się, w przeciwieństwie do odmian z jakościowo niższej półki. Jest to doskonały wybór dla osób nie lubiących gęstego, gryzącego dymu, który często charakteryzuje porównywalne jakościowo odmiany, takie jak diesel, czy też odmiany w 100% indica. 
 
Blue Mistic to odmiana feminizowana, czyli rośliny będą jedynie płci żeńskiej, co jest ważne dla osób uprawiających na własny użytek lub na sprzedaż. W tradycyjnej uprawie męskie rośliny muszą być usuwane, aby nie zapłodnić samic i nie zepsuć tym samym zbiorów, ponieważ zapłodnione samice produkują znacznie mniejsze ilości THC. Nasiona feminizowane pozwalają growerom uprawiać jedynie rośliny żeńskie, co z kolei pozwala na osiągnięcie pełnego potencjału rośliny, jeśli chodzi o ilość wyprodukowanego THC w stosunku do nakładów na uprawę.
 
Bluemistic_HR2.jpg

 

Charakterystyczny, jagodowy zapach i smak przyczyniły się do nazwy tej odmiany, jednak gdy podczas uprawy pozwolimy na nieco dłuższy niż zazwyczaj okres kwitnienia, cechy te zaczną powoli zanikać. W zamian roślina obdarzy nas plonem, z którego haj jest mocniejszy. Wbrew obiegowej opinii, że wyraźny smak i zapach świadczy o mocy lub właściwościach leczniczych, w przypadku niektórych odmian może być zupełnie na odwrót.
 
Popularność Blue Mistic szybko rośnie we wszystkich kręgach zielonej kultury, zyskując status jednej z ulubionych odmian palaczy. Posiada właściwości lecznicze, które są poszukiwane przez użytkowników spożywających ze względów medycznych, jak i również wielką moc oraz jakość haju, które są wyznacznikiem dla większości innych odmian komercyjnych lub domowych krzyżówek uprawianych w celach rekreacyjnych. Jest łatwa w uprawie, szczególnie z uwagi na niewielki rozmiar, jako że zbyt wysoki wzrost bywa problemem w przypadku innych odmian. W prawie nienadzorowanych warunkach zapewnia zbiory wysokiej jakości i o dużej mocy. Bardzo dobrze się rozkrzewia w poziomie co pozwala na łatwy trening, a okres życiowy rośliny jest dość krótki. Nie jest problemem pozyskanie klonów podczas zapełniania własnego ogródka, ale zaleca się uprawę od nasiona. Wiele dużych seedbanków oferuje tę odmianę po rozsądnej cenie. Royal Queen Seeds, jeden z najbardziej renomowanych seedbanków, oferuje zestawy nasion wysokiej jakości, w których trzy nasiona mają cenę niższą niż jeden klon gdziekolwiek indziej.
 
Link to comment
Share on other sites

  • Vito unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+