Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Northern Lights Auto, Northern XXL


Recommended Posts

Witam. Jest to moja pierwsza uprawa, więc czekam na zjeby . Wybór padł na Northern Lights AF z Royal Queen Seeds. Zostałem także uraczony gratisem w postaci Northern XXL od Sensi Seeds.

 

PodłożeZiemia spod pokrzyw + ziemia z ogrodniczego + dolomit + keramzyt
Nawozy:  Biohumus Forte (weg), Planton K (flo)
Nasiona: 3x Northern Lights Auto (Royal Queen Seeds) + 1x Northern XXL (Sensi Seeds). Wszystkie feminizowane

Informacje dodatkowe: W planach LST i mikoryza.

 

Kiełki wysadzone od razu na spota, pokazały główki 18 maja. 
Pogoda ostatnio dopisywała, ale niestety teraz czeka je jakiś tydzień opadów.

 

Znajomy chce mi oddać Plagron Alga grow, Plagron Alga Bloom i jakiś booster. Myślałem, żeby zastąpić nimi Biohumusa i Plantona, jednak nie wiem kiedy były ostatnio używane. Ktoś wie kiedy te nawozy tracą zdatność do użytku?

 

Zdjęcia mam zamiar wstawiać co jakieś 10 dni, ewentualnie jeśli coś będzie się działo z roślinkami, to częsciej.

 

 

 

6 dzień życia:

 

NL 1:

gallery_41344_667_208264.jpeg

 

 

NL 2:

gallery_41344_667_1630109.jpeg

 

 

NL 3:

gallery_41344_667_1698256.jpeg

 

 

Northern XXL:

gallery_41344_667_947037.jpeg

 

 

Zauważyłem, że gałęzie pobliskiego drzewa rzucają cień na 2 ostatnie roślinki, więc je ściąłem (gałęzie B) ) w dniu robienia zdjęć. Northern XXL jest nieco mizerna w porównaniu z pozostałymi. Myślicie, że to może być wina mniejszej ilości światła?

 

 

Czekam na wszelkie sugestie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Też mam Plagron Alga Bloom i z tego co wyczytałem na stronie producenta to powinno się go używać do 6 miesięcy po otwarciu mimo to po 10 miesiącach nadal go używam i nie widzę problemów. Chociaż to pewnie zależy też od sposobu przechowywania mój stoi w zimnej ciemnej piwnicy.

Powodzenia i z fartem :S5: 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Więc się dowiem, kiedy był używany.
Pytanko jeszcze do kogoś, kto używał mikoryzy.

Zamówiłem Mikoryzę Vaxi-Root Uniwersalną. Kiedyś czytałem, że powinno się zrobić dziurkę w ziemi obok planta i zaszczepić roślinę.
W tej dziurce ma być widoczny korzeń? Bo wydaje mi się, że ciężko będzie zauważyć korzonki takiej małej rośliny, a nie chciałbym zrobić jej krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Nawozy plagronu bierz śmiało, na 99% będą lepsze :) A rozcieńczoną mikoryzę możesz rozlać jak byś normalnie podlewał, spokojnie dojdzie do korzeni. Nigdy tej firmy nie stosowałem ale wątpię by miało dać jakiś lepszy rezultat zrobienie dziurki i wlanie do niej, a wręcz przeciwnie może mieć słaby/powolny efekt bo rozprowadzasz na bardzo małym obszarze. Mikoryzę spotkasz w każdych zestawach nawozów organicznych i niektórych bio. Ja stosuje nawozy biotabs które już mają mikoryzę w składzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Vito, przekonałeś mnie co do tych nawozów.

 

Planty mają 11 dni. Zastanawiam się czy nie polać im jutro pierwszej dawki nawozu. Kolejną okazję będę miał niestety dopiero 6 czerwca(19 dzień).  Problem w tym, że ostatnio non stop pada i raczej go nie rozcieńczę. Plagrony będę mieć pewnie w następnym tygodniu, więc póki co roślinki skazane są na Biohumus. 

Mam Biohumus Forte. Słyszałem, że jest on organiczno-mineralny. Ile w takim razie mógłbym polać na pierwszy raz takim młodym plantom, żeby się nie popaliły? Czy może się wstrzymać?

 

Myślałem o 1/4-1/2 nakrętki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

W takim razie z nawozami się wstrzymam

 

Słońca nie powinno brakować. Zdjęcia robione były już o zachodzie, niedługo przed wstawieniem ich na forum, więc tak się może wydawać.

 

Dostałem jako gratis do mikoryzy jakiś ukorzeniacz. Jest sens stosować go w tej fazie rozwoju roślinek? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+