Skocz do zawartości
thc-thc

grower

69% amerykańskich lekarzy popiera legalizację marihuany jako leku


weeed

Recommended Posts

Marihuana jako lek pozostaje na dzień dzisiejszy legalna w 21 stanach USA oraz w stolicy kraju, Waszyngtonie. Gorąca debata, czy roślina powinna być zalegalizowana na szczeblu federalnym, nadal jednak trwa, a na jej pierwszy plan wysuwają się lekarze. Świeże badania opinii publicznej, przeprowadzone przez WebMD oraz Medscape, pokazują że 69% amerykańskich lekarzy popiera powszechną legalizację marihuany jako leku, a ponad 50% z nich popiera również legalizację do celów rekreacyjnych.

 

Jak mówi redaktor naczelny działu medycznego WebMD, dr Michael Smith: Społeczność medyczna jasno stwierdza, że popiera marihuanę jako potencjalną opcję leczenia szeregu problemów medycznych. Faktycznie, wielu lekarzy już przepisuje ją jako lek. Jednak doktorzy medycyny wciąż są niepewni jej długoterminowych efektów.

WebMD to specjalistyczna strona dla doktorów medycyny, która przeprowadziła badanie wśród 1,544 lekarzy, pytając ich co sądzą na temat medycznej marihuany, oraz czy powinna ona zostać zalegalizowana. Lekarze, którzy wzięli udział w badaniu, należeli do 12 różnych specjalizacji i pochodzili z 48 stanów USA. 69% z respondentów zgodziła się, że marihuana powinna zostać powszechnie zalegalizowana dla celów medycznych, a ponad 50% była także przychylna legalizacji dla celów rekreacyjnych.

Jak tłumaczy ponownie dr Smith: Wyniki wskazują na silne pragnienie, aby DEA ograniczyła restrykcje wobec programów naukowych, co pozwoliłoby na przeprowadzenie dodatkowych badań, które w jasny sposób pokazałyby, przy jakich schorzeniach marihuana mogłaby pomóc najbardziej, a przy jakich byłaby bezużyteczna.

W innym sondażu WebMD zapytała również 2,960 użytkowników strony o opinię na temat legalizacji marihuany w ich stanie zamieszkania oraz na szczeblu federalnym. W odpowiedzi 45% respondentów stwierdziło, że zalety leczenia marihuaną znacznie przewyższają potencjalne ryzyko. Podobnie jak w badaniu lekarzy, 50% z nich poparło powszechną legalizację, a ponadto 49% mieszkańców stanów, w których pozostaje ona nielegalna, zażyczyło sobie jej szybkiej legalizacji.

Dr Smith krótko komentuje te wyniki: Jedną z najlepiej udokumentowanych funkcji marihuany jako leku jest jej zastosowanie przeciwbólowe. Medyczna marihuana jest znacznie lepszym lekiem przeciwbólowym od znanych nam narkotyków tj. oxycodone, a do tego ma znikomy potencjał uzależniający. Przydałoby się więcej badań nad jej medycznym zastosowaniem w kuracji chronicznego bólu.

W reakcji na wyniki sondażu do zarządu DEA wystosowali oficjalnie list Philip M. Gattone, prezydent i CEO Fundacji Epilepsji (Epilepsy Foundation) oraz Warren Lammert, prezes zarządu. Zażądali oni zdjęcia obowiązujących restrykcji na badania kliniczne i rozpoczęcia badań nad marihuaną jako lekiem na epilepsję. Ponadto, pochwalili pierwsze programy badawcze nad CBD (jednym z najważniejszych związków występująych w cannabis indica), które rozpoczęto w kilku stanach po medialnym rozgłosie, jaki spowodowaly przypadki cudownych uleczeń

 

Źródło: wolne konopie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+