Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Uprawa konopi indyjskich: nasiona czy klony


Recommended Posts

Uprawa konopi indyjskich: nasiona czy klony

post-2-0-86512400-1396370303_thumb.jpg

 

Uprawa własnych roślin konopi indyjskich daje niezliczone przyjemności. Pielęgnacja roślin wymaga troski i cierpliwości, a przypadkowe zainteresowanie może przerodzić się w prawdziwą pasję. Jeżeli rozważasz rozpoczęcie swojej pierwszej uprawy, zrobiłeś właśnie pierwszy krok na drodze do stania się prawdziwym koneserem konopi. 
 
Zanim zaczniesz to nowe, ekscytujące przedsięwzięcie, jako początkujący hodowca musisz podjąć jedną podstawową decyzję: czy planujesz uprawiać swoje rośliny z nasion, czy też przy użyciu klonów? Prawdopodobnie nie zdawałeś sobie sprawy, że istnieją dwie metody uprawy konopi indyjskich. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniej metody może oznaczać sukces albo porażkę. Przedstawione tu informacje powinny pomóc w wyborze właściwej dla Ciebie metody. 
 
Uprawa z klonów
Klon jest sadzonką z dojrzałej rośliny konopi indyjskich, która może być przesadzona i wykorzystana do uzyskania pąków. Wyhodowanie nowej rośliny z częściowo już rozwiniętego klona może wydawać się dość proste. W rzeczywistości jednak jest o wiele trudniejsze niż uprawa z ziarna, czyli od samego początku. Po pierwsze, wszystkie rośliny są bardzo podatne na choroby, np. grzyby, czy też plagi robaków i owadów. Klon jest dokładnym obrazem genetycznym rośliny macierzystej, z której pochodzi, jeżeli więc roślina-matka miała jakieś problemy zdrowotne, to sadzonka również będzie chora. Jako początkujący plantator prawdopodobnie nie masz doświadczenia ani wiedzy na temat sposobu postępowania w takich sytuacjach, a roślina może zginąć. 
 
Stan sadzonki może stanowić kolejną przeszkodę. Świeżo odcięty klon potrzebuje dużo troski i czułej opieki, a kiedy po raz pierwszy zostanie przesadzony, będzie niezmiernie wrażliwy. Początkowy okres jest dla naszej rośliny szokiem „poprzeszczepowym”, podczas którego musimy zapewnić jej odpowiednią ilość światła i składników odżywczych, by dzięki temu była w stanie przetrwać ten ciężki czas. Niepowodzenia podczas przesadzania są dość powszechne, a początkujący plantator musi walczyć o utrzymanie młodych klonów w dobrej formie.
 
Kolejnym dużym problemem przy wyborze uprawy z klonów może być trudność w ich pozyskaniu. Trzeba mieć dostęp do dojrzałej, zdrowej rośliny macierzystej i oczywiście zgodę na pobranie sadzonki. W takim przypadku, skąd możesz mieć pewność, jaki szczep marihuany otrzymasz? Czy będzie to dobra odmiana? Pozostanie to tajemnicą aż do momentu, kiedy będziesz mógł to osobiście sprawdzić. Niektóre odmiany klonów można kupić w internecie, ale jest to bardzo ryzykowny sposób na pozyskanie rośliny. Transport sadzonki przyczynia się często do jej uszkodzenia, więc najprawdopodobniej otrzymasz roślinę, która jest w kiepskim stanie. Rośliny sprzedawane na rynku komercyjnym są czasami pryskane pestycydami i środkami przeciwgrzybicznymi, a klon będzie zawierał w sobie wszystkie te związki. 
 
Jedyną wymierną korzyścią dla nowego plantatora wynikającą z zastosowania metody klonowania jest fakt, iż roślina już na początku jest o wiele bardziej rozwinięta niż miałoby to miejsce przy uprawie z nasion, a co za tym idzie, szybciej nastąpi czas zbiorów. Jeżeli czas nie jest sprawą priorytetową, nie będzie to mieć dla Ciebie żadnego znaczenia. Zazwyczaj skraca się w ten sposób czas uprawy o około miesiąc. Ponadto większość ludzi czerpie o wiele większą radość z wyhodowania rośliny od samego początku. Doświadczenie to można porównać do narodzin dziecka, a Ty poczujesz dumę, mając dorosłą, kwitnącą roślinę i wiedząc, że sam wyhodowałeś ją z nasienia.
 
Wybór nasion do uprawy
Rozpoczęcie uprawy roślin z nasion jest prawdopodobnie bardziej bezproblemową i skuteczną metodą dla niedoświadczonych plantatorów. Jeżeli przeraża Cię uprawa rośliny z małego nasionka, możesz się wyluzować, ponieważ w rzeczywistości sprawia to o wiele mniej problemów niż uprawa przy użyciu klonów.
post-2-0-82395000-1396370298_thumb.jpg
 
Po pierwsze, istnieją wielkie banki nasion, jak na przykład Royal Queen Seeds, oferujące prawdziwe i sprawdzone produkty, na których można polegać. W przypadku banku nasion nie zdajesz się na przypadek. Mając kontrolę już na etapie zakupu, wiesz dokładnie, jaki szczep konopi będziesz hodować. Oznacza to również, że nie będziesz tracić czasu na uprawę roślin niskiej jakości. Royal Queen Seeds oferuje także feminizowane nasiona konopi indyjskich. Z nasion feminizowanych wyrastają wyłącznie rośliny żeńskie, a ponieważ tylko te wytwarzają pąki, możesz mieć pewność, że nie wyrzucasz pieniędzy w błoto na kupno roślin, które będą bezużyteczne.
 
Kolejnym powodem jest fakt, iż hodowla rośliny z nasion jest metodą optymalną, ponieważ stanowi ona naturalny proces dla samych konopi. Marihuana jest rośliną jednoroczną, co oznacza, że długość jej życia w naturalnym środowisku trwa około jednego roku. Rośliny marihuany nie są po prostu genetycznie zaprogramowane na to, żeby zachować aktywność i dawać kwiaty przed dłuższy okres, tak więc klon dojrzałej rośliny może być stosunkowo stary i wyprodukować mniej pąków niż rośliny wyhodowane z nasion.
 
Jeżeli uważasz, że klony wydadzą pąki wcześniej niż rośliny wyhodowane z nasion, weź pod uwagę fakt, iż Royal Queen Seeds oferuje wiele odmian nasion kwitnących automatycznie. Nasiona kwitnące automatycznie to starannie dobrane krzyżówki z gatunków rosnących na obszarach o dużym nasłonecznieniu. Oznacza to, że nasiona te były wystawione na większą ilość światła niż jest to zwykle wymagane do kwitnięcia, oraz że nasza roślina zakwitnie w ciągu zaledwie dwóch do czterech tygodni.
post-2-0-01438000-1396370307_thumb.jpg

 

Na koniec, roślina wyhodowana z nasion będzie miała obfitą strukturę korzeni. Informacja dla tych, którzy kompletnie nie znają się na ogrodnictwie: główną i centralną częścią systemu korzeniowego rośliny, rosnącą w głąb gleby i odpowiedzialną za absorpcję olbrzymiej ilości składników odżywczych, jest korzeń palowy. Klon nie jest w stanie wytworzyć korzenia palowego i nigdy nie będzie tak silny i zdrowy, jak roślina wyhodowana z nasienia, która rozwinie swój własny system korzeniowy.
 
Chociaż uprawa z klonów była swego czasu bardzo popularna, to jednak większość plantatorów zaniepokojonych jakością pojedynczych roślin coraz częściej powraca do sposobu uprawy z nasion. Wystarczy jedno spojrzenie na szeroką ofertę nasion dostępnych online, a przekonasz się, że to właśnie uprawa z nasion jest najlepszym sposobem dla nowicjusza na osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie.
 
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+