Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Klonuj jak mistrz


Miś
 Share

Recommended Posts

Klonuj jak mistrz

 

Udane klonowanie do gleby lub mieszanych mediów jest prostą sprawą. Kilka prostych wskazówek pozwoli Ci wziąć jedną roślinę i uzyskać z niej jak najwięcej genetycznie identycznych kopii - tak długo jak chcesz. Kilka europejskich odmian winogron to klony roślin wyhodowanych ponad dwa tysiące lat temu. Zachowanie wspaniałego szczepu to zdecydowanie wystarczająco dobry powód do nauki klonowania.

 

 

Środowisko:

Kilka procedur i warunków musi zostać spełnionych przed Twoją pierwszą randką z klonami. Powierzchnia dla klonów z umiarkowanym do niskim poziomem oświetlenia jest idealna dla świeżych sadzonek. Chcesz, aby Twoje rośliny koncentrowały się na formowaniu korzenia, a jasne światło odciąga energię z dala od tego przedsięwzięcia. Większość szczepów konopi potrzebuje co najmniej jednego miesiąca od wykiełkowania do kwitnięcia.

 

t1384420355132.jpg Zrób dziurę w wilgotnej mieszance, aby zrobić klonowi miejsce.

 

Hodowcy są w stanie kontrolować zdolność rośliny do kwitnienia przez kontrolowanie ilości ciemności, którą otrzymuje. Ta reakcja na światło lub brak światła nazywa się "fotoperiodyczną reakcją". Kontroluje ona zegar dobowy rośliny - jest to mechanizm biochemiczny, który jest dosłownie zegarem molekularnym skoordynowanym z cyklem dzień / noc. My, ludzie, również jesteśmy kontrolowani przez tych rytmy dobowe, ale większość znajduje się w błogiej nieświadomości tego faktu. Cannabis jest uważany roślinę krótkiego dnia, jako że w przyrodzie kwiaty pojawiają się wraz ze wzrostem ciemności w miarę jak upływa jesień. Od szesnastu do dwudziestu czterech godzin światła jest konieczne, aby zapobiec kwitnieniu klonu.

 

t1384517885170.jpg Wybierz miejsce pobrania wycinków.

 

t1384420600142.jpg Odetnij dolne liście na łodydze.

 

Kontrola temperatury i wilgotności są bardzo ważne podczas klonowania Cannabis. Tak jak w przypadku warzenia piwa lub uprawy grzybów, parametry są bardzo wąskie - więc zakup cyfrowego termometru / hygrometru usunie wszystkie zgadywanki z równania. Im bliżej obszar klonowania znajduje się obok idealnej tempetarury 24 stopni C, tym bardziej nasz widoki na sukces. Im niższa temperatura, tym wolniej tworzą się korzenie. Wyższe temperatury zwiększają szansę na gnicie zanim korzenie się utworzą. Wycinek rośliny bez korzeni jest bez wątpienia delikatny. Bez wody więdnięcie rozpoczyna się niemal natychmiast. Kopuła dla klonów zapewni zachowanie wilgoci w powietrzu - więc nic nie wyschnie przed ukorzenieniem. Roślinka absorbuje tę wilgoć poprzez proces dyfuzji i osmozy.

 

t1384517994182.jpg Zanurz wycinek w hormonalnym ukorzeniaczu.

 

t1384518083103.jpg Rozmieść mieszankę ciasno wokół klonu.

 

Oznakowanie i etykietowanie jest bardzo ważne, jeśli masz więcej niż jeden podobny szczep. Może być bardzo łatwo stracić rachubę, która roślina jest gdzie. Pojemniki powinny być prawidłowo oznakowane, aby impreza nie skończyła się utratą lub pomieszaniem szczepów. Marker i taśma maskująca jest skutecznym i prostym sposobem.

Najlepsza kombinacja mediów do klonowania to mieszanka pół na pół wermikulit i perlitu. Razem te dwa składniki tworzą idealną zbieraniną wilgoci i tlenu dla rozwoju korzeni. Trochę mgły pomoże utrzymać pył na dole, gdy mieszanie tych składników absolutnie stanowi zagrożenie pyłem. Po umiejscowieniu w pojemnikach do klonowania ta mieszanka powinna być nasycona wodą. Aby zwiększyć poziom szansy na sukces, dodaj trochę "Super Thrive" i / lub bardzo rozcienczonego miksu do kwitnienia do tej wody – pomoże to dać sadzonkom impuls do produkcji korzeni, z powodu hormonów i składników odżywczych, których dostarczą. Po podlaniu miksu w pojemnikach i upewnieniu się, że nie narobiłeś kałuż, należy zrobić małe otwory w mediach - aby Twoje sadzonki nie zostały uszkodzone podczas umieszczania ich w miksie. Łodygi większości sadzonek są miękkie. Wpychanie klonów do medium na siłę zaszkodzi im.

 

t1384518143164.jpg Świeże klony pod kopułą.

 

Rośliny – Matki oraz technika cięcia:

 

Zdrowe matki zapewniają zdrowe klony. Niektórzy hodowcy lubią widok głodujących matek i pozbawiają je składników odżywczych przed klonowaniem twierdząc, że to pomaga klonom rozwijać się szybciej (ma to tak wiele sensu jak powiedzenie, że głodujące dzieci rosną szybciej). Twoje sadzonki użyją składników odżywczych przechowywanych w nich do przetrwania i tworzenia nowych korzeni. Rośliny macierzyste również muszą być dobrze nawodnione przed klonowaniem - jest optymalnie dać im wody na kilka godzin, lub 1 dzień przed pobraniem sadzonek. Zejdzie około dwóch tygodni nim klony trzeba będzie podlewać. Spryskaj rośliny macierzyste wodą przed rozpoczęciem procedury - aby upewnić się, że są super - nawodnione.

Teraz jesteś gotowy, aby określić gdzie wycinki będą pobierane na roślinie macierzystej. Wycinek o długości ok. +3 cali to dobry rozmiar. Używaj czystych, ostrych nożyczek do pobrania wycinku. Umieść sadzonkę na bloku drewna, odetnij dolne liście i podetnij łodygę pod kątem 45 stopni za pomocą świeżej żyletki. Natychmiast umieść wycinek w mokrym lub suchym hormonie ukorzenienia i umieścić go w swoim środowisku. Upewnij się, że delikatnie dosypujesz mieszankę wilgotnego wermikulitu i perlitu, ciasno wokół pnia. Po zakończeniu ostatniego cięcia, umieść nad nimi kopułę. Nowe rośliny mogą być pozostawione w obszarze klonowania w spokoju przez siedem dni.

 

t1384518164123.jpg Dziesięciodniowy klon z pięknie rozwiniętym korzeniem.

 

 

Powinieneś zobaczyć trochę wilgoci tworzącej się pod kopułyą. To dobry znak - Twoje wycinki będą miały wystarczająco dużo wilgoci w powietrzu, aby utrzymać się przy życiu w czasie gdy korzenie dopiero się tworzą. Jeśli rośliny więdną w ciągu kilku pierwszych dni, warunki są zbyt suche. Jeśli gniją, warunki - są zbyt wilgotne lub gorące. Po pierwszym tygodniu, podnoś kopułę co dzień lub dwa pozwalając na dobrą wymianę powietrza - korzenie potrzebują tlenu, aby przetrwać. Większość sadzonek będzie wykorzeniona w ciągu trzech do dwunastu dni.

Jak mawiał Sofokles, sukces zależy od starań. Te proste czynności powinny Ci dać 100 % sukces w klonowaniu. Gdy twoje klony są gotowe, przeszczep je do gleby, gliny, granulatu kokosowego, lawy, lub jakiegoś innego podłoża egzotycznego.

Rośliny te są genetycznymi kopiami matek, gotowymi do kwitnienia natychmiast w obniżonym cyklu światła - co oznacza więcej potencjalnych plonów Twojego ulubionego leku każdego roku!

 

Źródłó: http://www.cannabis.info/PL/encyklopedia/6951-klonuj-jak-mistrz/

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Vito unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+