Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Powtarzający się problem z wysokoscia roslin


Pey Pey

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie co może być przyczyną że rośliny które powinne być wysokie są niziutkie.

3 miesiąc ,ph 5,8 do 6,1 kompletne nawożenie canna , kwitną ale są niziutkie a odmiana to white w. skrzyżowane z big budem. feminizowane.

Zawsze ten sam problem, pod koniec mocno żółkną liście , robią się takie plamki od wewnątrz.

Pozdro

dodam ze nie są to low ridery,

mają jakieś 35-45 cm. a powinne miec z meter :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakie masz żarówki ? Firma i model.

Ile mają już growów za sobą ?

 

Napisałeś pełna canna, rozumiem że gleba także canna, professional ? Jak stosujesz nawozy, według zaleceń producenta ? 

Choć podejrzewam że to nie przez nawozy, ciężko ocenić bez zdjęcia.

 

Rozumiem że się obawiasz pokazać zdjęcia całości, więc zrób fotkę tylko części rośliny (całego krzaka) i zamieść ją jako załącznik do posta. 

(obok "Napisz" masz "Więcej opcji", rozwinie się opcja dodawania załącznika). Później w łatwy sposób możesz usunąć załącznik poprzez edycję posta. 

Z galerii trawka także można usuwać zdjęcia w dowolnym momencie ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Światło 16/8 veg później 12/12, hps ok 100/120 cm nad topami. Temp 26-31 noc 15-20 wymian pow. Jest dobra. Wilgotność 40-60.

I dont know what is fu..ig wrong!!

 

 

Przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta, a później ogarnij od początku podstawy uprawy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta, a później ogarnij od początku podstawy uprawy. Pozdrawiam.

Kolego pH poprawie, ale myślę że może to być kilka problemów, i nie odsyłają do podstaw bo nie ma takiej potrzeby.

Czytałem wiele informacji i przedział pH jaki najczęściej znajdowałemy to 5,5 do 6,1.

Gleba zwykła niestety, nie canna.

Zdjęcia wstawię jednak not now bo

Panny są.... Daleko;-)

Żarówki son t i green..costam . Mają już ze 1,5 roczku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. gleba to podstawa, pomyśl nad następnym na dobrej glebie, a zobaczysz efekty ;)

2. Żarówki się wypalają, świecić będą świecić, ale większość growerów zmienia co 3 grow na nowe. Ja bym już zmienił na nowe. 

3. pH swoją drogą, nigdy nie miałem dokładnego miernika (tylko kropelkowy GHE), ale to też może wpływać na rozwój.

 

Kumulacja tych trzech punktów może dać właśnie ten problem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Złe ph jest głównym powodem problemów w uprawie. wg mnie jest to najważniejszy parametr, który musi być odpowiednio skalibrowany, ważniejszy od temperatury i ilości światła. Nawet jak temperatura jest za wysoka i brakuje lumenów, krzaki będą rosły i kwitły, ale jak masz złe ph zaczyna się powolne umieranie rośliny.  To jest na pewno to, buforuj do odpowiedniego i będą rosły normalnie.

 

Nutrient_Chart2.gif

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+