Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Box dla AK


marcin3652

Recommended Posts

folia aluminiowa? ja slyszalem ze folia jest do d. ale sam nie probowalem nia boxa wyklejac, lepiej biala matowa farba pomalowac sciany ;)

 

 

Folia aluminiowa

Odbija nie więcej niż 55% światła – jeśli jej używasz to tylko matową stroną w kierunku światła. Po pomarszczeniu powierzchni współczynnik odbijania spada nawet do 35%. Jest niebezpieczna, tworzy łatwo hotspoty, przewodzi prąd elektryczny, może nawet zagrozić pożarem przy bliskim kontakcie z oświetleniem HID, Mocowanie do ścian jest zwykle trudne, najlepiej użyć taśmy aluminiowej lub kleju. Ten materiał powinien byc używany tylko w ostateczności i nawet wtedy jego przydatność jest wątpliwa.

|informacje o tym, że aluminiowa folia kanapkowa odbija tak mało światła są nieco naciągane - nie jest tak dobra jak napylone lustro w kierunkowym odbiciu światła, ale na pewno nie odbija aż tak -> "zdecydowanie mniej" niż mylar.. - czysty glin - aka aluminium - odbija do 99% widzialnego światła i do 95% podczerwieni. Nie można także zapominać o takiej drobnostce jak to, że mylar jest folią metalizowaną właśnie aluminium :) różnica tkwi w gładkości powierzchni

 

Biała farba matowa

Oczywista opcja dla dużych growroomów lub ludzi zainteresowanych tanim pokryciem ścian. Biała farba odbija 75 – 85% światła, zapobiega przed tworzeniem „hot spotów” (idealnie przylega do ściany). Zalecane jest dodanie czegoś grzybobójczego przy malowaniu.

Farby połyskowe i tzw „skorupka jajka” nie są tak wydajne jak matowa biel. Półmatowa odbija pomiędzy 55 a 60% padającego światła. Trzeba pamiętać, że każde rozmazania i skazy powierzchni zmniejszają odbijalność powierzchni więc należy być ostrożnym by nie zamazać bądź poplamić ścian. Biel tytanowa (white titanium) jest dużo lepsza lecz używana głównie na reflektory z uwagi na wysoki koszt.

 

 

Skopiowalem z tematu http://trawka.org/topic/2251-materialy-odbijajace-swiatlo/

 

 

 

 

Mysle ze temat co dac na sciany juz jest wyjasniony ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+