Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

:hemp_cook: Dziś w gotuj z Ambasadorką  :hemp_cook:

Kruche babeczki z masłem konopnym

gallery_27223_385_154263.jpg

Składniki:

• dwa żółtka jaj
  • 120 g dobrego masła 
  • 30 g masła konopnego( u mnie 31g)
  • cukier puder/cukier brązowy(50-80g)(zależy czy lubicie słodkie)
  • jabłko
  • dwie łyżki soku z cytryn
  • 1,5 szklanki mąki u mnie typ 500

Ciasto:

• Mąkę przesiewam do miseczki, dodaje cukier puder, żółtka oraz pokrojone w kostkę masła. Kroję nożem, a następnie ugniatam do osiągnięcia gładkiej masy.
  • Ciasto zawijam w folie spożywczą i odstawiam do lodówki na ok.30-50 minut.
  • Jabłka myje, obieram i ścieram na grubych oczkach tarki. Lekko oprószamy cukrem oraz skraplamy cytryna odstawiamy do momentu gdy z jabłek wyleci sok.

Po wyjęciu ciasta z lodówki, wstawiam piekarnik do rozgrzania 180-190 stopni.
Ciasto jest plastyczne więc mogę je w dłoniach dowolnie formować, a następnie przełożyć do foremek.

Jabłka odcedzam dokładnie od soku który z nich wypłynął-ten sok polecam pić, najlepiej bez cukru :)

Tu są dwie opcje pieczenia:

• Do ciasta w foremce od razu nakładam starte jabłuszko lub piekę babeczkę i wkladam wtedy jabłko-smakuje bardzo fajnie.
  • Krucha babeczkę upiec bez dodatków, a następnie  dowolnym kremem nadziewam może być to np.budyń konopny jeżeli chce się mieć mocna hemp fazkę, świeże owoce, owoce z galaretką.
  • Babeczki piekę 10-15 minut (w zależności od piekarnika, z termoobiegiem zacznie szybciej się rumienią) 

Aby uniknąć babeczkowego zakalca należy spód ciastek zrobić o grubości ok 5 mm i nakłuwam przed położeniem jabłek.

Do jabłek czasem dodaje cynamon-smakuje jak mini szarlotka, fajnie też obruszyć je cukrem  pudrem.

Ciasto mogę również użyć do kruchych ciasteczek-mi zostało go trochę będą kolejne ciastka.

Działanie ciastka na mnie było mocne(musicie zwrócić uwagę na to że kobiety mają niższy próg tolerancji, i jedno ciastko wystarczy).
Czas oczekiwanie na początek ok 50-1 godzina.
Pełna fazka zaczyna się dopiero po 2 h.
Działanie ok 4-5h

Gdy chce  uzyskać mocniejszy efekt zamiast masła prawdziwego dodaje 100 g masła konopnego i 100 g naturalnego, lub 200 g konopnego-co uważam za bardzo mocne ciastka, i nie polecam spożywać osobą które nie przyjmowały wcześniej THC drogą pokarmową-zwyczajnie będą się źle czuć przy tak dużej ilości.

gallery_27223_385_448071.jpg

:hemp_cook: Smacznego  :hemp_cook:

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik!
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

• Upvote 2