Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

 

:hemp_cook: Dziś w gotuj z Ambasadorką  :hemp_cook:

 

Kruche babeczki z masłem konopnym

 

gallery_27223_385_154263.jpg

 

 

Składniki:


 

  • dwa żółtka jaj
  • 120 g dobrego masła 
  • 30 g masła konopnego( u mnie 31g)
  • cukier puder/cukier brązowy(50-80g)(zależy czy lubicie słodkie)
  • jabłko
  • dwie łyżki soku z cytryn
  • 1,5 szklanki mąki u mnie typ 500

Ciasto:

  • Mąkę przesiewam do miseczki, dodaje cukier puder, żółtka oraz pokrojone w kostkę masła. Kroję nożem, a następnie ugniatam do osiągnięcia gładkiej masy.
  • Ciasto zawijam w folie spożywczą i odstawiam do lodówki na ok.30-50 minut.
  • Jabłka myje, obieram i ścieram na grubych oczkach tarki. Lekko oprószamy cukrem oraz skraplamy cytryna odstawiamy do momentu gdy z jabłek wyleci sok.

Po wyjęciu ciasta z lodówki, wstawiam piekarnik do rozgrzania 180-190 stopni.
Ciasto jest plastyczne więc mogę je w dłoniach dowolnie formować, a następnie przełożyć do foremek.
 
Jabłka odcedzam dokładnie od soku który z nich wypłynął-ten sok polecam pić, najlepiej bez cukru :)
 
Tu są dwie opcje pieczenia:

  • Do ciasta w foremce od razu nakładam starte jabłuszko lub piekę babeczkę i wkladam wtedy jabłko-smakuje bardzo fajnie.
  • Krucha babeczkę upiec bez dodatków, a następnie  dowolnym kremem nadziewam może być to np.budyń konopny jeżeli chce się mieć mocna hemp fazkę, świeże owoce, owoce z galaretką.
  • Babeczki piekę 10-15 minut (w zależności od piekarnika, z termoobiegiem zacznie szybciej się rumienią) 

Aby uniknąć babeczkowego zakalca należy spód ciastek zrobić o grubości ok 5 mm i nakłuwam przed położeniem jabłek.
 
Do jabłek czasem dodaje cynamon-smakuje jak mini szarlotka, fajnie też obruszyć je cukrem  pudrem.

 

 
Ciasto mogę również użyć do kruchych ciasteczek-mi zostało go trochę będą kolejne ciastka.
 
Działanie ciastka na mnie było mocne(musicie zwrócić uwagę na to że kobiety mają niższy próg tolerancji, i jedno ciastko wystarczy).
Czas oczekiwanie na początek ok 50-1 godzina.
Pełna fazka zaczyna się dopiero po 2 h.
Działanie ok 4-5h
 
Gdy chce  uzyskać mocniejszy efekt zamiast masła prawdziwego dodaje 100 g masła konopnego i 100 g naturalnego, lub 200 g konopnego-co uważam za bardzo mocne ciastka, i nie polecam spożywać osobą które nie przyjmowały wcześniej THC drogą pokarmową-zwyczajnie będą się źle czuć przy tak dużej ilości.
 

gallery_27223_385_448071.jpg

 
 

:hemp_cook: Smacznego  :hemp_cook:


Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik!
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+