Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

:hemp_cook: Dziś w gotuj z Ambasadorką  :hemp_cook:

 

 

Kruche ciastka konopne

 

gallery_27223_385_1772.png

 

gallery_27223_385_281546.png

 

Składniki

  • 60 gram masła konopnego * I Gatunku jakości 
  • 250 gr masła 82-83%
  • 300 gr mąki 
  • 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia 
  • 90 gram cukru pudru
  • jajko
  • żółtko 
  • optymalnie wiórki kokosowe/migdały/orzeszki/pistacje

gallery_27223_385_390065.png
 
 


Czynności

  • Mąkę, proszek oraz cukier puder przesiewam do miski. Dokładnie łączę ze sobą.

gallery_27223_385_28730.png

  • Następnie dodaje pokrojone w kostkę masła, jajko oraz żółtko.

gallery_27223_385_167584.png
 
gallery_27223_385_179760.png

  • Ciasto wyrabiam ok 10 minut na gładka masę.

gallery_27223_385_156602.png

  • Wyrobione Ciasto zawijam w folie spożywcza i wkładam do lodówki na 1 godzinę.

Moja opcja to podzielenie ciasta na pół do drugiej polowy dodałam 50 gram wiórek kokosowych (namoczonych w ciepłym mleku), dokładnie wymieszałam i również odstawiłam na 1 godzinę do odpoczęcia.Uformowane ciastka posmarowałam masłem konopnym i obtoczyłam w wiórkach kokosowych suchych.
Piekłam 15 minut 
 
Ale bazowe ciastka powinny bez wiórek.

  • Po upływie czasu, wyjmuje ciasto, i lepie ciastka.

gallery_27223_385_282959.png

  • Piekarnik nagrzewam do temperatury 180 stopni (u mnie termoobieg).

Moje ciastka dodatkowo wzmocniłam :) smarując  roztopionym masełkiem z konopi każde ciacho.

  • Pieczemy przez 10-14 minut na złotawy kolor.
  • Wyjmuje i studzę na kratce.

gallery_27223_385_266366.pnggallery_27223_385_747595.png

Drugą sprawdzoną wersją są te ciasteczka błyskawiczne

 

Cannabis Cookie - ekspresowe ciastka z marihuaną

Przepis po kliknięciu w link lub ciastka

 
 

 

gallery_27223_385_401965.png

 

 

 

 

 

:hemp_cook: smacznego  :hemp_cook:

 

Jedno wystarczy na fajna zabawę   :)

 
 
* jakość masła z dojrzałej rośliny z topków i listków przy topowych.
Moc masła duża
w przypadku słabszego masła proporcje masła naturalnego i konopnego zrobić większe


Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik !
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

  • Upvote 6
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Scinka byla, krzaki byly, przyszedl czas na ciastka. Wczesniejszego dnia maslo zrobione ok 300gram lisci i mniejszych topow wykorzystane. 

 

Ciastka mocy : dokladnie tak jak tutaj w przepisie jest. Ciezko bylo to polaczyc razem bo brak miksera profesjonalnego. Po okolo 20, 30 minutach wszystko bylo jednym. Piekarnik 180 stopni. Nie wlozylem ciasta do lodowki na godzine bo nie moglem sie doczekac i postanowilem odrazu upiec. Ciezko sie nakladalo i ksztalt to raczej wyszedl jakis ale napewno nie ciastkowy. Po okolo minucie w piekarniku wszystko zaczelo sie rozplywac. Zamiast kilku ciastek na calej powierzchni blachy zrobilo sie jedno ale mimo to sie upieklo. Pozniej poprostu je pokroilem.

 

Moja wspaniala kobieta kupila wiorki czekoladowe ktore mozna uzyc do ciastek posypania na wierzchu albo dodac do ciasta przed pieczeniem. 

 

Ogolnie to wszysło tak : 300 gram maki, okolo 80 - 90 gram masla zielonego, 200 gram masla normalnego, pol szklanki cukru (bo nie bylo pudru), jajko, zoltko, proszek do pieczenia

 

Ciasto gdy juz bylo jednym, podzielilem na dwa. Do jednego dodalem wiorki czekoladowe, do drugiego kako. Piekly sie szybko, pozniej ostygly i gotowe.

 

Zdjecia jakies sa ale to pozniej wyedytuje i wkleje.

 

Faza weszla z opoznieniem bo dopiero po godzinie i 10,20 minutach. Pozniej sztorm. Nastepnym razem wiem, ze zamiast jednego i pol zjem trzy.

 

 

Polecam przepis wszystkim. To wogole nie jest trudna rzecz a fajne efekty :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeżeli brakuje cukru pudru w domu, należy żółtko jaja utrzeć z cukrem na gładką masę a następnie dodać do maki i reszty składników.

Ciasto musi odpocząć w lodówce, masło musi stwardnieć dzięki temu procesowi ciastka są kruche, a chłodzenie ciasta to obowiązkowa czynność w przeciwnym razie właśnie się rozpływają .

Do ciasta można dodać dwie łyżeczki kakao wtedy ciastka będa kakaowe :)

 

mielone(całe) migdały zapobiegają nadkwaśności u ludzi z problemami z zgaga po proszku do pieczenia lub sody.

Łączenie produktów konopi z orzechami, pistacjami, migdałami może spotęgować fazę ze względu na zawarte w nich naturalnych olejów

:)

 

Przyjemnego Chilloutowania życzę :) bo moc konopi w gastronomi jest MEGA.

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Witaj

 

W zależności od mocy masła - jedno wystarczy.

 

Faza Ciastka w przeciwieństwie do płynnych potraw z konopi rozpoczyna się po ok 40-60 minutach - dlatego więc na fazę z ciastek trzeba dłużej poczekać. 

Nie zrażać się brakiem fazy i nie dojadać - ja zrobiłam tak za pierwszym razem zjadłam trzy i nadużyłam fazy.

 

Ciastko dostali moi znajomi każdy z nich po jednym miało fazę - kobiety mocniejszą od mężczyzn (organizm kobiety jest słabszy)

Dlatego u mężczyzny może ale nie musi zjeść dwa w zależności od masy ciała.

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przepis jak najbardziej dobry, polecam, ciastka logują się dość długo ale warto jest na to poczekać ze względu na przede wszystkim "moc" a co za tym idzie potęga jak przy paleniu za pierwszym razem, chociaż jednak to trochę coś innego niż standardowe palenie. Zachęcam w szczególności osoby które mają problem z paleniem i zwyczajnie ich dusi itp. ale również wszystkim którzy jeszcze nie próbowali tego sposobu aplikowania THC. Dodatkowo do ciastek zrobiłem polewę czekoladową roztopioną oczywiście wraz z masłem konopnym, efekt jest jeszcze lepszy ;D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

No i oto znowu znalazłem się tutaj :). Nie mogłem znaleźć nigdzie babeczek więc dodam zdjęcia tutaj :D.

 

 

Babeczki z Kokosem :

Babeczki w proszku

DSC04626

Mleko

DSC04628

Jajka

DSC04629

Masło konopne

DSC04627

 

Rozrabiamy zgodnie z przepisem na opakowaniu, zamiast oleju dać masło, powinno wyjść coś takiego

DSC04631

A nadzienie normalnie bez 'dodatków' :D.

DSC04630

 
Wrzucamy do piekarnika

DSC04632

 

I na po wyjęciu mamy gotowe kokosowo-konopne babeczki :D

DSC04634

DSC04635

 

Smacznego!

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam zamiar zrobić babeczki z tego przepisu: Maślane muffinki wg Aleex

używając Cannabis Hashish Butter zrobionego według przepisu Ambasadorki (4g haszu + 160g masla). Składniki mam zamiar zwiększyć proporcjonalnie do 160g masła z haszem, a zamiast truskawek mam zamiar użyć 110 g rożnych bakalii i wymieszać je z ciastem, a później dodać trochę czekolady na wierzch przed pieczeniem. Chciałbym się dowiedzieć, czy nie będzie za dużo tego masła w tych babeczkach i ile powinno się zjeść takich babeczek żeby poczuć moc THC. Dodam że wcześniej jadłem już ciastka z thc ale nie były przygotowywane prze zemnie. 

 

:hemp_cook:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Według przepisu na muffiny potrzeba 100 g masła, ja bym zrobiła 50 g masła konopnego i 50 g naturalnego.

Moc powinna być duża, ale jak będzie działać to kwestia indywidualna.

 

Masło z 4 gram haszu na 160 g masła jest mocne, więc na pewno poczujesz.

Babeczki piecze się łatwo, więc jak zastąpisz bakaliami nic się nie stanie.

 

życzę smacznego, i pochwal się fazą :) ponieważ masło z haszem jest całkiem inne w działaniu niż masło z rośliny.

 

:hemp_cook:

Możesz zrobić dodatkowo polewę czekoladową z 1 łyżeczką masła - wtedy na pewno moc będzie silniejsza.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+