Maciako Opublikowano 19 Lipca 2013 Opublikowano 19 Lipca 2013 Hola Drodzy Ogrodnicy! Jest to no-name wyciągnięty z pakietu i zasiany gdzieś na początku marca, więc ma gdzieś ok. 5 miesięcy. Początkowo nieźle sobie radził w boxie przy 63W CFL. W połowie kwietnia wywalony na dwór w doniczce, gdzie elegancko sobie rósł. Gdzieś w końcówce maja dolne liście zaczęły delikatnie żółknąc, ale nie było to na tyle poważne, aby się przejmować. Podlewany wodą kranową na zmianę z Cisowianką, dodawany nawóz mineralny o NPK 4-5-6 w dawkach zalecanych przez producenta. Ziemia biedronkowa o PH 5,5-6,5. Czynności, które wykonałem, gdy sprawa zaczęła być poważna: - flush ok. 15l wody - przesadzenie do większej doniczki (ok 10l.) - zakup nawozu Biopon do roślin zielonych o NPK 8-3-4 - dosypanie sporej ilości dolomitu i co drugie podlewanie wodą z dolomitem Na ten moment wygląda to tak: https://trawka.org/gallery/album/322-chory-guwniak/?view_style=large Od czasu ostatniego postu, wyciągnęła się mocno w górę. Żółknięcie dalej powoli postępuję, dolne liście praktycznie opadły całkowicie, na kilku młodych listkach pojawił się jakiś biały nalot (2ga fota). Zauważyłem, że niektóre liście mają fioletowe (5ta fota), ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest cecha odmiany. Zaczyna mi brakować pomysłów i obawiam się, że z tego planta już nic nie będzie.
...:::debastator:::... Opublikowano 19 Lipca 2013 Opublikowano 19 Lipca 2013 Te liście na dole zawsze będą żółkły, roślina sobie pobiera z liści wszystko co jej tam potrzeba, liście żółkną i odpadają, to jest normalne i wydaje mi się że jest z nią ok, co do tego nalotu to wydaje mi się że wina wody kranowej
Maciako Opublikowano 19 Lipca 2013 Autor Opublikowano 19 Lipca 2013 Nie wydaję mi się żeby było z nią ok, oczywiście zdaję sobie sprawę, że przed kwitnieniem parę liści może sobie żółknąć, bo roślina pobiera sobie z nich azot, ale to żółknięcie powoli, lecz systematycznie przenosi się na coraz wyższe liście.
BA+ON Opublikowano 19 Lipca 2013 Opublikowano 19 Lipca 2013 malo ziemi jakosciowo dobrej i masz koniec skladnikow w korzeniach to ciagnie dla gory z lisci. biohumus organiczny. nawet bez rozcienczenia naokolo pnia. wtedy susza dwa dni i normalnie czysta woda o odpowiednim pH.
Maciako Opublikowano 19 Lipca 2013 Autor Opublikowano 19 Lipca 2013 A może być tak, że przez złe PH roślina nie przyswaja makroelementów?
cheton Opublikowano 19 Lipca 2013 Opublikowano 19 Lipca 2013 To co tu widac, to nie jest niedobor azotu.Bardziej na potas bym stawial, ale nie na azot.Nie te objawy.
chromyan Opublikowano 22 Lipca 2013 Opublikowano 22 Lipca 2013 Ewidentnie problem z ph ,większość problemów jest związane z tym ,jak moze byc niedobór czegoś skoro sa popalone liscie od przenawozenia ,wiec wniosek jest prosty pH zjebane i roslina nie pobiera tego co potrzeba.
Medicaluser Opublikowano 23 Lipca 2013 Opublikowano 23 Lipca 2013 cheton ma racje ,zły nawóz za dużo azotu za mało pk popalisz azotem a wyniknie z tego deficyt potasu, ph też jest bardzo ważne
Recommended Posts