Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Green Planet - Dawkowanie


uciulanygiecik

Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

czy nadaję sie do nawożenia dolistnego to należy spytać producenta

Ważna informajca jest to że przy używaniu Medi-One czyli nawozów organicznych szybkość działania jest wolniejsza. Przy nawozach mineralnych na następny dzień od podlania widać już poprawę natomiast w przypadku organicznych nawozów jak Medi-One czas wchłaniania się składników jest to około 5-7dni. Po tym okresie widać dopiero ich działanie, i gdy za każdym dniem będziemy dodawać nawóz jak w przypadku mineralnych to poprostu możemy je przenawozić.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Co niektórym bym im tak radził sprawdzić EC przed podlanie. Czasami zalecane dawkowanie przez producenta, jest o wiele wyższe niż w rzeczywistości potrzebne. Za przykład mogę dać ATAMI.7 Wg. producenta, powinno się stosować po 4ml coco a&b na każdy litr wody. Gdy tak zrobiłem, EC wystrzeliło do 5,8. Później okazało się że etykiety były źle wyprodukowane, i zalecały czterokrotną dawkę od zwyczajnej. Informacja ta jest z pierwszej ręki, od przedstawiciela ATAMI. Wg. mnie MediOne też jest zawyżony. Jak zalałem 7,5ml/L, EC wyszło przy 4,8. Dlatego dawkuje MediOne w stosunku 20ml/5L + 5ml Bloombastic'a podczas flo, i EC wychodzi mi przy 2,38.

 

powyższa opinia jest moją prywatną, i proszę się nią nie sugerować.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

napisz bo sie czesto powtarza np kwestia zbijania pH przez MediOne.

tego czy obnizac czy jednak zostawic wyzsze bo nie wplywa na pH gleby.

albo czy mozna dawac wieksze dawki np majac Medi1 i Massive

to czego dawac wiecej (jesli mozna).

pewnie jakies inne jeszcze patenty beda o ktorych nie wiemy

a moglbys sie podzielic z nami, nimi. wiec posprawdzaj i napisz

:D

nie tylko ja bede wdzieczny

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja dodaje medione przy każdym podlaniu, lecz zaniżona dawkę o połowę, z tym że ja uprawiam na 100% kokosie  bez domieszek. Ogólnie przy kokosie powinno się używać nawozów w proporcjach 5-2-4, ale z własnego doświadczenia wiem, że w drugiej połowie flo, bardziej preferują wyważone proporcje medione, czyli 4-3-3.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Siema, dałby ktoś radę odmierzyć 1,5g biogolda w strzykawce ile to ml ? :) To byłby najlepszy sposób do odmierzania dawki na spocie, a nie mam jak tego sprawdzić :peace:

 

Nie będę zaciągał tylko po prostu zatkam wylot, wyjmę tłoczek i będę nasypywał - taka lipna miarka hehe   :rasta:

Edit:

@upp Wyobraź sobie że nie każdy, poza tym biogoldem też mi nie jest potrzebna no ale jeżeli nikt nie pomoże to chyba będę zmuszony kupić.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+