Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Klon z nasiona ? Clone seeds


Recommended Posts

WYOBRAŹ SOBIE NASIONA, Z KTÓRYCH WYRASTAJĄ GENETYCZNIE IDENTYCZNE ROŚLINY NAJLEPSZYCH ŚWIATOWYCH ODMIAN

Nowa technologia dla domowych upraw pojawia się na horyzoncie, Dutch Passion nazywą ją technologią "Nasionka- klonu". Krótko mówiąc nasionko klon jest bardzo małą próbką materiału genetycznego z ostrożnie wyselekcjonowanych najlepszych roślin. Próbka ta zostaje umieszczona wewnątrz niewielkiej ilości żelu, który może być również otoczony z zewnątrz syntetyczną powłoką.

Nasionka- klony wyglądają inaczej od normalnych nasion ale są bardzo interesujące.

Nasionka- klony wyglądają inaczej od normalnych nasion ale są bardzo interesujące. Tak jak normalne nasiona wyrastają one na dorosłe żeńskie rośliny konopii które są genetycznie identyczne względem rośliny matki- tak jak w przypadku techniki zwanej "cuttingiem". Może to oznaczać, że dostawcy nasion będą hodować setki nasion, żeby wyselekcjonować bardzo szczególny, pojedynczy okaz. Może to być najbardziej Blueberrowa ze wszystkich roślin Blueberry, ten zabójczy fenotyp White Widows którego szukałeś latami, lub ten szczególny Skunk #1 ze specjalnym aromatem sera pleśniowego, niesamowitymi plonami i ogromnymi topami.
Nasionka klony, są trochę jak zwykłe klonowanie, ale materiał genetyczny przechowywany jest w żelu. W przeciwieństwie do Cuttingu, dzięki któremu można uzyskać małą liczbę klonów, nasionka klony pozwalają na masową produkcję genetycznie identycznych do matki roślin. Materiał genetyczny pozyskiwany jest z rośliny, a komórki zaczynają reprodukcję w laboratoriach. To umożliwia stworzenie nieskończonej ilości nasionek klonów. Jest to technologia która była pierwotnie jedynie marzeniem botaników szukających dróg do masowej produkcji kopii idealnych warzyw i owoców.
Niektórzy ludzie nazywają tę nasiona sztucznymi, uważamy jednak, że to myląca nazwa, jako że nie ma nic sztucznego w rezultacie który otrzymujemy. Growerzy będą dokładnie wiedzieli co otrzymują, czyli całą ciężką pracę którą wkładają breederzy w znalezienie elitarnych roślin matek. Wszystko co musisz zrobić to wyhodować w przekonaniu że wiesz dokładnie co otrzymasz.
Ludzie wiedzą jak wydobyć somatyczne-embriony i jakie żele współgrają najlepiej z iych otoczkami.

Nasionka- klony są mniej więcej takiego samego rozmiaru jak normalne nasiona, ale najczęściej są przezroczyste z zielonym jądrem czyli materiałem genetycznym, po zasadzeniu wykształci korzenie, liście i topy identyczne do które miała roślina matka. Przeprowadzono eksperymenty aby odwodnić lub "wysuszyć" nasionka klony, ale jako że jest to wschodzące technologia, nadal jest jeszcze wiele do nauki. Nikt nie wiem czy lub kiedy ona przybędzie. Możliwe, że nasionka będą musiały być przechowywane w lodówkach, ale jak wiadomo wielu ludzi i tak robi to z normalnymi nasionkami.
Ta technologia została już zastosowana w stosunku do konopii i działa, jednak demonstracja działającej technologii, a jej komercjalizacja to dwie inne rzeczy. Jako że w nasionku- klonie technicznie znajduje się żywa sadzonka marihuany, problemem może okazać się prawo obowiązujące w niektórych krajach. Jednakże w niektórych stanach Ameryki klony mogę być otwarcie kupowane w ramach obowiązującego prawa o medycznej marihuanie, tak samo jest w Austrii. Tak więc na niektórych obszarach nasionka- klony mogą być legalną alternatywą dla tych pozyskiwanych metodą "cuttingu". Inne kraje będą musiały poczekać na mardziej liberalne prawa dotyczące marihuany.

TL;DR: Breeder hoduje roślinę o specjalnych i wyjątkowych właściwościach, a my dostajemy potem takie żelowe nasionko z którego rośnie genetycznie IDENTYCZNA roślinka.

To tak na szybko, niektóry zwroty było ciężko przetłumaczyć, ale zarys jest. Później przetłumaczę pozostałą część artykułu.

PS Sory za wszystkie błędy.

 

 

Clone seeds

http://www.dutch-passion.nl/en/news-and-development/clone-seeds/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+