Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Przygotowanie growboxa pod Salvię w szafie.


pomaranczowy_krol

Recommended Posts

Witam!
Przymierzam się do zakupu sadzonki Salvii. Ze względu na porę roku, myślę że skuteczniejsza byłaby uprawa w growboksie. Planuję przygotować takowy w mojej nieużywanej szafce z rupieciami :joint: . Ma wymiary (głębokość*szerokość*wysokość) ok. 40*80*60cm. Załączam zdjęcie w załączniku. Moje doświadczenie z uprawą roślin sprowadza się do kaktusów i jakiejś dziwnej, chyba tropikalnej rośliny, która zaczyna pomału zarastać pokój smile.png. Kompletnie nie wiem jakie oświetlenie dać, czy wentylować, jaką trzymać temperaturę i wilgotność ... Odnoszę też wrażenie że moja szafka nie będzie dostatecznie wysoka, choć chyba można zmusić roślinę do "rozkraczenia się" w szerokość a nie wysokość. Liczę i z góry dziękuję za rady bardziej doświadczonych hodowców.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Growbox jest właściwie niekonieczny.Wystarczy świetlówka 22W z odbłyśnikiem umocowana nad rośliną(Ale to zależy od wielkości sadzonki).

Co do barwy świetlówek to szukaj coś na wega typowo(6400K). Temperatura od 15 do 24 stopni celsjusza, byleby nie przekraczać 24 zbyt często bo tego nie lubi.

Ja swoją trzymam pod "namiotem" z worka strunowego i odkrywam 2 razy dziennie na godzinę.Do tego spryskuję ją też 2 razy dziennie.

Jeśli twoja nie wymaga namiotu to nie zakładaj go tylko pryskaj liście.A jeśli będzie opadać to namiot jest konieczny aby przetrwała(szkoda tracić roślinę, lepiej "hartować" klony z niej).

Na start daj ją do donicy 5l z dobrą mieszanką ziemi.

Przepis na ziemię:

- 4 części dobrej ziemi

- 1 część perlitu

- 1 część wermikulitu(średnia lub duża gradacja)

- Opcjonalnie 2 części torfu.

- Na dno donicy keramzyt

ZIEMIę I TORF WYPIEC W PIEKARNIKU W OKOŁO 200 STOPNIACH

Ziemia powinna mieć pH w okolicach 6.

Jako nawóz można stosować biohumus na wega.Lub inne organiczne nawozy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok podsumowałem sobie wszystko, i myślę że do boxa muszę kupić świetlówkę 6400 kelwinów 20 wat około 1450 lumenów. Ściany wyłożę folią aluminiową. Wilgotność będzie pochodziła z wody parującej z doniczki. Nie wiem jak z podlewaniem, tu liczę na jakieś rady jak często ją podlewać i ile? Wentylacja będzie polegała na przełożeniu kabla od świetlówki przez drzwiczki. Jeszcze nie wiem jak długo będę ją naświetlał. Myślę że jakieś 16-17h na dobę ustawione programatorem. Daję do oceny forumowym ekspertom

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+