Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wentylator Dospel Play 100 i 125 - oszustwo producenta ?!?!


lgorek

Recommended Posts

Witam

Chciałem kupić niedrogi cichy i tani wentylator wybór padł na Dospel Play 125. Pewnie nic bym nie wiedział gdybym przez przypadek nie podpiął go do miernika energii.

Widząc że coś jest nie tak wentylator, który powinien pobierać 10W pobiera go prawie 2 razy tyle.

Wentylatory dospel są łatwe w demontażu dlatego chciałem sprawdzić co jest nie tak i zrobiłem małe review smile.png a może bardziej WHAT THE FUCK.

Aby było jeszcze weselej załatwiłem drugi wentylator Dospel Play 100 aby sprawdzić czy też ma problemy starszego brata.

Sprawcy całego zamieszania.



Na pierwszy rzut idzie Dospel Play 100,
Parametry techniczne z pudełka lub strony internetowej, czyli sprawdzone przez producenta.
Moc - 8W
Obroty - 1850 rpm

Parametry spisane z silnika po odkręceniu dwóch śrubek.
Moc - 12,5W
Obroty - 2650 rpm

Jakby nie patrzeć mamy 4,5W (50%) większy pobór, oraz 800 obrotów więcej, niż informacje podane przez producenta.

Podczas pomiaru miernikiem prądu wskazuje 15W przy czym 2W bierze sam miernik czyli w rzeczywistości pobiera niewiele więcej niż podaje specyfikacja producenta.



Na drugi rzut idzie starszy brat Dospel Play 125,
Parametry techniczne z pudełka lub strony internetowej, czyli sprawdzone przez producenta.
Moc - 10W
Obroty - 2150 rpm

Parametry spisane z silnika po odkręceniu dwóch śrubek.
Moc - 18W
Obroty - 2650 rpm

Jakby nie patrzeć mamy 8W (80%) większy pobór, oraz 500 obrotów więcej, niż informacje podane przez producenta.

Podczas pomiaru miernikiem prądu wskazuje 22W przy czym 2W bierze sam miernik czyli w rzeczywistości pobiera 100% więcej niż podaje specyfikacja producenta.

 


Wg mnie to co zrobiła firma Dospel jest niedopuszczalne, ponieważ parametry techinicze nie odzwierciedlają prawdziwych. Co za tym idzie jesteśmy okłamywani. Może okazać się że przecież to niedużo.

Dla porównania przedstawię przykład gdzie wentylator będzie włączony przez 12godzin na dobę, przez 30dni (uwzględniony został pobór prądy z miernika).


Play 100
2,88kW (2880W) około 2,30zł wg parametrów technicznych
4,68kW (4680W) około 3,74zł wg parametrów rzeczywistych


Play 125

3,6kW (3600W) około 2,88zł wg parametrów technicznych

7,2kW (7200W) około 5,76zł wg parametrów rzeczywistych


Jak widać może nie jest to dużo, jednak dodajmy do tego drugi, a czasem trzeci wentylator i nie 30dni a 180dni i mamy już pokaźny wynik.

Będę chciał się skontaktować z producentem i dowiedzieć się czemu wciska taki bubel, a jak nie odpowie to zawiadomie UOKiK. Bo nie wypada aby firma która działa na globalnym rynku robiła takie rzeczy.

Dlatego warto sprawdzać czy to co kupujemy naprawdę działa jak producent napisał, bo co by było gdyby nie chodziło o 10W a dla przykładu 50W, różnice byłby bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pisz do nich. ja tak kiedys zrobilem z producentem swietlowek jak podal ze ma whuj lumenow a na stronie widnialo ze ma polowe mniej, czyli defacto byla gorsza niz ustawa przewiduje. Napisalem o tym ze czuje sie oszukany, ze porobilem dokumentacje juz zdjeciowa i pierwsze co robie wysylam do urzedu konkurencji i konsumentów zawiadomienie ze leca w ciula. Odpisali bardzo szybko ze takie dziadostwo to jednak nie jest, ze bardzo ptrzepraszaja ale wkradl sie blad w opis i juz to koryguja naklejkami ze powinny byc wszedzie itd itp sraki w baki. Na koniec zebym sie odpier...l zaproponowali podeslanie kartonu takich swietlowek wiec warto walczyc o swoje z niezdrowymi gierkami

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+