Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Power LED Growbox


TheM

Recommended Posts

PIERWSZA OPCJA

Panel jaki chciałbym abys sprawdzil na szynie przesuwnej, rozmiar samego panelu dałbym 420x150mm lub 420x200mm, owy panel poruszałby się tam i spowrotem na szynach dzięki czemu oświetlona była by cała uprawa bardzo mocnym światłem.

Panel jeden i drugi zawierałby tyle samo diod tylko w różnym rozstawie, gdzie w obu będzie to 55led, które będą pobierać około 45W przy 350mA, zawsze będzie można zmienić zasilacz na 700mA i uzyskujemy wtedy moc 90W, ale to później na początku styknie te 350mA.

Całość była by na radiatorze, o wysokości 15 lub 20mm, zastosowany byłby jeden zasilacz 50W aby nie było buszu przewodów, do tego jeżeli byś chciał przełącznik typu świecenia lampy np mniejsza i większa moc, oraz całkowicie wyłączony, zastosowane byłby soczewki skupiające. Diody nie będą trwale złączone z radiatorem dzięki czemu można w przyszłości zmodyfikować panel lub wykonać większy lub mniejszy. Wtedy diody możemy spokojnie przełożyć do następnego panelu.

Koszt panelu 150x420mm byłby około 1100zł +/- 100zł w zależności od cen na rynku. W tym było by już wszystko związane z panelem.

Natomiast szyna do panelu może być gorszej jakości tańsza koszt około 100zł, lub lepsza 200zł + do obu silnik, ale tutaj koszt to jest okolo 50-100zł. Czyli razem maksymalnie to 1500zł

DRUGA OPCAJA

Były by dwa stałe panele o wymiarach 150x500mm lub 200x500mm, oba miały by po 35-40W czyli razem 70-80W. Zastosowany zasilacz osobny do każdego panelu. Zawsze można zacząć z jednym panelem a później dodać drugi. Po zastosowaniu zasilacza mocniejszego mamy moc około 140W. Koszt całości w tej wersja dwóch sztuk byłby około 1800-2000zł

Ciężko cokolwiek obliczać bo nie wiem jaką dysponujesz gotówką, oraz jak duży plon chcesz uzyskać. Na twoją powierzchnie ludzie dają HPS 250W przy czym moje opcje w przybliżeniu 50W i 80W są 5 i 3 krotnie mniejesze zużycie prądu. Ale koszt nabycia większy ale nie wiem jak drogi jest cały osprzęt pod HPS wraz z statecznikami, żarówkami, wentylatorami, cooltube, i reflektorami. Bo może się okazać że cena nie jest dużo niższa od led.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Wpinam się do tematu i wtrącę w rozmowę, koszt HPS'a 250W z cyfrowym zasilaczem + ala wingiem to 850pln, nie wielka różnica cen wing i cooltube (taniej wyjdzie, z tym że jednak lepszy byłby wing ze względu na lepsze rozproszenie światła). Wentyle to kwestia doboru do potrzeb.

Pisałeś Igor o panelu przesuwnym LED czy takie zastosowanie byłoby lepsze od 2 paneli o mocy 50W czy może lepiej dać jeden prostokąty 90W który tak jak wspominałeś by się przesuwał? powierzchnia 50x100x100-110

Reszta na pw

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+