Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Grubość filtra węglowego a pochłanianie zapachu


lgorek

Recommended Posts

Witam, jest podobny temat to nie będe robił nowego.
Myślę nad wykonaniem filtra do mojego boxa. nie mogę sobie pozwolić na pro rozwiązanie typu filtr tuba i jakiś zewnętrzny wentylator ze względu na głośność takiego zestawu, pomijając koszt ponad 400zł za zestaw.
Chodzi mi o to czy powierzchnia filtrująca ma znaczenie co do powierzchni boxa, bo pewnie ma.
Ja mogę zrobić tylko wkładkę pod sufitem boxa w którym są wentylatory, wkładka o wymiarach 30x45 max, filtry tuby mają wielką powierzchnię, nie chce mi się liczyć, ale czy to nie jest nadmiar.
załącze rysunek poglądowy boxa (zmodyfikowana przemysłowa szafka ubraniowa, dwukomorowa, komory połączone, wycięta ścianka wewnętrzna)

wkładka będzie szczelnie założona na wentylatory, 2x turbina cooler master (w specyfikacji ma 100m3/h)
na dno wkładki chcę dać taki wkład jakaś wata węglowa czy coś (nie wiem jak to nazwać) i jeszcze nasypać na to węgla aktywnego.
Spotkał się ktoś z obliczeniem powierzchni filtra na powierzchnię boxa? bo po coś są rózne rozmiary filtrów?

Co do pytania wyżej odnośnie obłożnie boxa watą, to jakoś tego nie widzę.
pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 11 miesięcy temu...

Pasuje wykonać mi filtr węglowy który okrywałby box dookoła. Wymiary były by około 20x30x70cm. Do tego cechu chce użyć takich rzeczy jak fizelina + węgiel aktywny ziarnowy lub granulowany. Grubość jaką chce zastosować to około 15-20mm. Z fizeliny będą zrobione kieszenie i węgiel w nie wsypany dzieki czemu będzie przylegał dookoła boxa. Chodzi mi tylko o zapach o wentylacji narazie proszę zapomnieć. Czy grubość 10mm wystarczy czy może potrzeba np 50mm ??

Węgiel Aktywny

http://jolajola1.net/activus_c/

 

 

igorku wegiel jest kozak bo sam go uzywam w filtrze i nie narzekam na zapachy :) oczywiscie z oznaczeniem SAR-2

mam tylko maly problem z twoim pomyslem chodzi mi o te kieszenie zapewne bedziesz chcial to zrobic z dwoch kawalkow wczesniej wspomnianej flizeliny ale obawiam sie ze na zszyciu moze ona przepuszczac zapach bo tam wegla nie bedzie i w tym jest najwieszy problem co do grubosci dal bym 15mm tak na wszelki wypadek taki bufor ;)  a co do produkcji wlasno recznie wykonanych filtrow na wzor tych z growshopow nie widze zadnej roznicy sa takie same i o polowe tansze czym wiekszy tym bardziej sie oplaca a niczym nie odruzniaja sie od tych oryginalnych moze z wygladu i ceny ale to drobnostka :) mogl bys zrobic jakies katowniki na rogi powiedzy takie kartonowe wlozone od srodka zeby przylegaly do tego filtra i scianek boksa chodzi generalnie o to zeby zaslanialy te miejsca gdzie jest szycie mysle ze to ci w jakis sposob pomoze powodzenia w tworzeniu lepszego jutra :elo: 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość dr.grinspoon

tez moge polecic w 100% wegiel SAR-2 tez zrobilem filtr od podstaw wlasnie z tym weglem i nic nie czuc ja mam jakies 25/30mm scianki ale krotki filtr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+