Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Otwarty box - pytanie


Rolnik

Recommended Posts

Elo wszystkim :zmiazdzony: W związku że box na stać w sypialni, nie mogę instalować prawie żadnej wentylacji, więc postanowiłem zrobić coś w rodzaju otwartego boxa wymiary 80x80x180-190(wys.). Skleić ścianki i podstawę ze sklejki ale nie zamykać boxa od góry, do sufitu w pokoju przyczepić HPS 250W. Do środka 4 rośliny bez AF w 11l doniczkach, ciepłe powietrze powinno uchodzić górą więc chyba nie będzie problemu z temp. a jeśli by był to do środka jakiś mały i cichy wentylatorek mieszający i powinno być ok. Z wilg. też nie powinienem mieć problemu, jak coś to nawilżacz mam :) Obkleić mylarem i chyba nie będzie z niczym problemu, jak myślicie? Bo niestety zamknięty box z went. odpada bo nie dam rady spać przy szumie wiatraków a nie mam gdzie indziej miejsca na boxa...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Teoretycznie zdałoby to egzamin. Jakiś mieszający na lampy i powinieneś mieć z grubsza temperaturę pokojową te kilkanaście cm od lampy. Na pewno też wilgotność będzie na bardzo niskim poziomie i nie będzie mógł nic z tym zrobić, bo wątpię że zrobisz sobie w całym pokoju 70% humidity. W takim wypadku zapach będzie na pewno bardzo intensywny.

I czy nie będzie ci przeszkadzało światło.

Tylko czy nie lepiej zainwestować w dobry, cichy wentylator i do tegoż cichego wentylatora dokupić tłumik akustyczny?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wilgotność w pokoju mam nie najgorszą 40%-50% jeszcze dobry nawilżacz powietrza i nie powinno być problemu, zapach i światło nie będzie mi przeszkadzało, wolę chyba zostać przy tym projekcie jeśli zda w miarę egzamin. Jakichś najcichszy wentylatorek mogę przywiesić do lampy żeby na nią wiało więc powinno być w porządku. I pokój nie jest duży, wiec powinienem ogarnąć wilg. Tylko czy nie będzie jakiś innych problemów oprócz wilg.? Bo nie chce wydać 500-600zyla na nowy sprzęt i boxa żeby potem się okazało że zapomniałem o czymś ważnym i du*a

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hmm a jak się wycisza wiatraki :P ? może głupie pytanie ale się na tym za bardzo nie znam :P Ale na prawdę nie ma szans żeby się coś takiego udało? Może i będzie to prowizorka, nieprofesjonalne ale nie zależy mi na jakimś wielkim plonie, z 4 roślin pod HPS 250w z miesięcznym vegiem (może nawet więcej) wystarczy mi bez problemu 60-70g, więcej nawet nie potrzebuje bo zależy mi tylko na tym żeby nie kupować 0.6g gówna od dilla w cenie 1g po którym raz zemdlałem i spadłem ryjem na podłogę a wcale nie było mocne tylko pewnie "ulepszone"... Myślę że z temp. nie będzie problemu, co do wilg. mam dobry nawilżacz, który spokojnie podniesie w moim małym pokoju wilg. do 70%-80% bo i tak bez nawilżacza utrzymuje się na poziomie 40%-50%. Wymiana powietrza będzie, bo do środka wrzucę wiatrak mieszający a "box" nie będzie najmniejszy więc powinno być ok i myślę że na luzie będzie do zbioru.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chyba Was wszystkich po****ło! Pitolicie panowie jak potłuczeni..

Jak box otwarty?? Nie zda to egzaminu z kilku powodów:
1. Za duże straty światła!
2. Za bardzo śmierdzi - nie "ograniesz sobie" zapachu kwitnącej MJ!
3. Słońce w domu! - wiesz jak świeci HPS 250?? najwyraźniej nie, bo jesli byś wiedział to nie zabierałbyś się do takiego pomysłu..

Pkt 2 i 3 narażają Cie tak bardzo na wizytę że możesz szukać info na forum.. jak wyjść z przypału.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chyba Was wszystkich po****ło! Pitolicie panowie jak potłuczeni..

Jak box otwarty?? Nie zda to egzaminu z kilku powodów:

1. Za duże straty światła!

2. Za bardzo śmierdzi - nie "ograniesz sobie" zapachu kwitnącej MJ!

3. Słońce w domu! - wiesz jak świeci HPS 250?? najwyraźniej nie, bo jesli byś wiedział to nie zabierałbyś się do takiego pomysłu..

Pkt 2 i 3 narażają Cie tak bardzo na wizytę że możesz szukać info na forum.. jak wyjść z przypału.

Powodzenia!

Wcześniejszą uprawę też nie miałem filtra na wentylatorze, a okna w pokoju będę zasłaniał plus box będzie wysoki więc słońce na pewno nie będzie dochodziło do środka. Zobaczę, skleje coś takiego włącze na parę godzin i zobacze jak temp., wilg. Jak to nie wypali to najwyżej przebuduje jakoś box'a ale wolałbym to...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To nie zrozumiałem punktu 3, ale skleje to i odpale na parę godzin i zobaczę jak to wyjdzie. Bo jakie inne wyjście widzisz skoro mam spać w tym pokoju a przy szumie wiatraków nie dam rady? Gdzie indziej miejsca nie ma, a nie wiem jak wyciszyć wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+