Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Badania naukowców dowodzą, że palenie marihuany nie jest szkodliwe dla płuc


Recommended Posts

"Prowadzone przez dwadzieścia lat badania, których wyniki opublikowano w "Journal of the American Medical Association", dowiodły, że palenie marihuany jest zdrowsze od palenia tytoniu - informuje portal takepart.com.Badaniom zostało poddanych ponad 5000 osób pomiędzy 18 a 30 rokiem życia. Po 20 latach testów naukowcy oświadczyli, że płuca osób regularnie palących marihuanę (za których uznano palących jednego jointa dziennie przez siedem lat) nie różnią się od płuc niepalących. Co więcej, palacze marihuany wypadali w testach lepiej niż palący papierosy, a nawet niepalący. Dlaczego? Najbardziej prawdopodobnym wydaje się wytłumaczenie, że sam akt palenia marihuany jest bardzo podobny do testów czynnościowych płuc, co daje palaczom tego narkotyku przewagę nad palącymi tytoń.
Publikacja rezultatów eksperymentów takich jak ten może przyczynić się do promowania leczniczych właściwości marihuany. Jak twierdzi dr Donald P. Tashkin z wydziału medycznego UCLA, THC, czyli główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach, ma właściwości przeciwzapalne i mogłaby być stosowana jako ochrona prewencyjna przed przewlekłym obturacyjnym zapaleniem płuc, która to choroba często dotyka palaczy papierosów. Jednakże sam dym marihuany zawiera wiele innych składników, z których wiele może potencjalnie wywołać inne choroby dróg oddechowych. Dlatego też najlepiej byłoby przyjmować THC w innej formie. Tylko w jakiej?"

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/badania-naukowcow-dowodza-ze-palenie-marihuany-nie-jest-szkodliwe-dla-pluc/2fzzd

Link to comment
Share on other sites

płuca osób regularnie palących marihuanę (za których uznano palących jednego jointa dziennie przez siedem lat) nie różnią się od płuc niepalących

Nie różnią się w ogóle? Chyba trochę podkolorowali :P. Rozumiem przez waporyzer, ale od jointów?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+