Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Walka z narkotykami przy pomocy laserów


Recommended Posts

Walka z narkotykami przy pomocy laserów

Przedstawiciele organów ścigania od lat prowadzą walkę z plantacjami marihuany, lecz są to działania bardzo trudne, ponieważ z reguły uprawy są tak ukryte, że ciężko się do nich dostać. Niemieccy inżynierowie wymyślili metodę, która może w tym pomóc.
 
Naukowcy z jednego z uniwersytetów w Hannowerze, od pewnego czasu pracowali nad stworzeniem skutecznej i wydajnej metody walki z plantacjami marihuany. Jednak środki chemiczne uznano za niezbyt dobre rozwiązanie ze względu na koszty. Poza tym jeśli ktoś potem użyłby naszpikowanej chemią rośliny, mogłoby się to dla niego źle skończyć. Dlatego też postanowiono zastosować technologię rodem z Gwiezdnych Wojen i wykorzystać lasery.
 
Opracowano system oparty na kamerach oraz zaawansowanych algorytmach zdolnych odróżniać zwykłe rośliny od popularnej trawki. Gdy narkotyki zostaną zlokalizowane, system dokonuje oznaczeń terenu, który następnie jest wypalany przy użyciu potężnego lasera instalowanego na pokładzie samolotu.
 
Rzecz jasna nie chodzi o dosłowne podpalanie terenu, a jedynie niszczenie samych roślin, co samo w sobie nie jest sprawą łatwą, ponieważ kluczową kwestią jest odpowiednie dobranie mocy lasera. Mogłoby się bowiem okazać, że przy zbyt małej mocy, zamiast niszczyć rośliny, laser zacząłby stymulować ich wzrost.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+