Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

growbox... co o tym myslicie?


WUJA TEHACJUSZ

Recommended Posts

chce zbudowac growbox z szawki o wymiarach w srodku: szer.27cm gleb.38cm wys.86cm


materiały które mam to:
-szafka
-wentylator wdmuchujacy: 8cm x 8cm 12v
-wentylator wyciagajacy: 8cm x 8cm cooler master 12v
-wentylator mieszajacy: 6cm x 6cm aab cooling
-koc ratowniczy do wylozenia w srodku boxa

materialy ktore chce kupic:
-lampa hps

 

ZESTAW OŚWIETLENIOWY 100W GIB FS + COOL TUBE

Zestaw zawiera:
1. żarówkę HPS 100W GIB Flower Spectre
- gwint E40
- na fazę kwitnienia
2. kompletny układ zasilający 100W GIB
- model: PRO-V-T
- zasilanie: standard 230 V, 50Hz
- automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem
3. odbłyśnik / reflektor Cool Tube o wymiarach: 40 / 49 cm, fi 125 mm
- oprawa przystosowana do podłączenia układu chłodzącego fi 125 mm
- gwint E-40, do HPS/MH od 100 do 1000W
- w zestawie: gniazdo ceramiczne E-40 + zestaw akcesoriów do mocowania gniazda, kabla oraz do połączenia żarówki z odbłyśnikiem
- odbłyśnik z materiału "hammered stucco" zapewnia odbijalność na poziomie 92%
 
Lampa do użytku wewnątrz pomieszczeń.
Osobno zamocowany układ zasilania pozwala na powieszenie lampy na lekkich konstrukcjach.

-rura laczaca lampe z wentylatorem wyciagajacym
-termometr z higrometrem
-wylacznik czasowy do lampy


co o tym myslicie, co ewentualnie dorzucic zeby wszystko elegancko cykalo???

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ok zamienimy na mylar a tak wogole to gdzie mozna dostac taki mylar bo raczej z sieci to sie przeplaci... a lampa faktycznie nie wejdzie, zamieni sie na jakis mniejszy odblysnik i jesli zarowka 70 w wystarczy to tez sie zmieni na 70... a co do mh to stosowac ta lampe na poczatku do wzrostu, a dopiero na kwitnienie zmienic na hps??? a zasilacz jaki kupic zeby te wiatraczki ladnie chodzily taki zwykly na 12v wystarczy, gdzies na forum wyczytalem ze dobre sa te z regulacja natezenia v czy jakos tak?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

oka dzieki wielkie za pomoc
 
edit:
 
Budowa growboxa juz prawie zakonczona... Chce wrzucic tam hps 100W. Zamienilem koc na mylar diamond i trzy wentylatorki 8x8 cm...
Lampe zamontuje na stale, chce wyciac otwor na lampe na gorze boxa, nie strace przy tym zbyt duzo przestrzeni do roslinki. Doniczki z pomidorkami bede podnosil na kratce co pozwoli na swobodny przeplyw powietrza. Chcialbym wrzucic do niego 2 pomidorki Jorge's Diamond's z DUTCH PASSION w doniczkach 5,7 litra. Jako nawozy chce kupic zestaw hesi...
ponizej kilka fot boxa... Co o tym wszyskim myslicie???


Prosze o wasze opinie i rady...
Z Gory dzieki...
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 tygodni później...

Nie montuj lamy na stałe... zampntuj uchwyty i ciekim łańcuchem reguluj wysokość aby rośliny były jak najbliżej światła...

Wlasnie cały czas nad tym myśle... Chciałem wyciać otwór na gorze boxa i wlożyc tam hpsa zawsze kilka centyw do przodu, a pomidorki by się podnosiło na kratce do lampy... Ale chyba jednak na lańcuszku wygodniej... zapoda sie ostry trening to powinienem upchnąc tam normalną odmiane...

 

Fajny Boxik się szykuje smile.png. Zamierzasz mieć nawilżacz ? Jeżeli tak to zrób sobie półkę nad nawilżaczem wtedy wejdzie Ci większa doniczka

Dzięki...

Planuje wrzucić nawilżacz, może nie odrazu , ale pewnie z czasem się tam znajdzie...

Jeśli chodzi o lampe to jaki najlepiej odbłyśnik zastosować, ma to wogóle jakieś znaczenie??? Mam zamiar kupic z takim odbłyśnikiem

ZESTAW-OSWIETLENIOWY-100W-GIB-FS-MAXILIGHT-POWERLUX

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

dla HPS wg mnie bedzie tam bardzo bardzo goraco. Za mało chłodzenie od góry. HPS się grzeje i to mocno. U góry będzie około 40-50*C. Ja twoim miejscu zrobił bym tak że tam gdzie ma być lampa dałbym wentylatory z jednej i drugiej strony dzieki czemu z jednej strony powietrze bedzie wpychane do cooltuba a z drugiej wyciagane. Bo w tym momencie jest ciezko.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Lampe z odbłyśnikiem już zamontowałem... Wyciągłem tą górną płyte i dałem tam lampe, obudowałem ładnie wkolo płytą i doszło mi jakieś 20 cm więc nie jest zle... Uszczelniłem wszystko silikonem tylko niewiedziałem czy mi się ten silikon nie rozpuści bo dałem go wkoło odbłyśnika, ale dalo rade, właczyłem lampe na jakieś 2 godzinki i nic się nie stało, nie wiem jak będzie gdy bedzie mi to chodzić z 20 godzin... Jak już wszystko ogarne z tym boksem to się porobi jakieś testy z temp... i będziemy myśleć nad dodatkowymi wentylantorkami... jutro wrzuce foty jak to wszystko wyszło...

bok obudowałem sklejka i zrobiłem tunel do wentylacji żeby światło nie wychodziło nazewnątrz...

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+