Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Oświetlenie


Twersat

Recommended Posts

Witam, mam problem z oświetleniem, mianowicie przydała by mi się żarówka około 40w tak żeby miała ponad 2000Lm i barwę światła 6500k, ale nie wiem gdzie takową mogę dostać. Posiadam na ten moment żarówki "osram 30w 1900lm 2500k"
"osram 20w 1000lm 2700k" i "govena 23w 1500lm 2700k", to trochę mało na box 0.18m2, i roślinka przeniesiona z pod hps 250w zatrzymała się trochę w rozwoju, ma ponad 20 dni a nie ma 15 cm, więc zależy mi na czasie bo jeszcze trochę i mi kwitnąć zacznie ten af. Czy może już lepiej olać te 6500k i kupić 2700k, takie maja w sklepie. a zależy mi na tej 6500k ponieważ chcę wsadzić do pudełka jeszcze jednego pomodorka, i chciałem mieć już w miarę uniwersalne oświetlenie tak żeby weg się nie zaniedbywał.
Na ten moment jak wyżej pisałem wzrost ponad 10 cm, nie sam badyl trochę rozkrzaczona,trochę z lst już działam, ph gleby około 7, teraz podlewam wodą z kwaskiem powinno trochę spaść, temp 31 na donicy w pudle 26, wilg 40~ z tym walczę , z tym ze czasami ładnie jest nawet ponad 60% i nagle coś sie rypie;/. Dziś podlałem mała dawką biochmusa extra, na kwitnienie czeka canna terra flowers, wystarcza takie wspomagacze?

Chadzałem wczoraj na allegro i sie natknąłem na "generator mgły", spotkał się ktoś z tym?, warto na to kasę wydawać wgl? (pisząc posta było 41% wilg teraz jest 33%) nawet woda mnie w ciula robi hehe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witka. Na 0.18m2 potrzebujesz 9 tysięcy lumenów. Ja widziałbym tam hps 100w. Teraz już trochę późno na barwę zimną, bo faktycznie lada dzień plant zakwitnie. Jest prawdą, że zimne światło jest lepsze na wega, ale ja odkąd uprawiam zawsze startowałem z 2700k i wszystko było dobrze. Bardziej skup się na dołożeniu brakujących lumenów..

Co do wilgotności to 40% nie jest złym wynikiem. Wiadomo, na wegu powinna oscylować w granicach 60-70%, ale z automatami jest tak, że przez prawie cały okres życia kwitną, nie wegują.. a podczas flo 40% będzie w pytę.

Nawilżacza niestety nie posiadam. Kup i stestuj. Drogo nie stoi.

Nawozy ok, mogą być.

A donice jakie? No i jaki jest ten box? napisz coś więcej. Najlepiej zrób jakieś fotki.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety nie wiem, podałem tylko przykład bo chciałeś powyżej 40 wat, analogicznie do 20watowych które maja ~1000, myślę że będzie mieć ponad 2000.

Najlepiej napisz do sprzedawcy żeby podał Ci ten parametr i wtedy będzie wszystko jasne :)

Ale ogólnie to inwestowałbym w 2700k czyli coś na kwitnienie.

Ja miałem w PC dwie świetlówki właśnie o tej barwie i pięknie szły maluchy od pierwszych dni, więc tylko kwestia abyś nie miał zbyt mało światła + odpowiednia pielęgnacja i nawożenie i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witka. Na 0.18m2 potrzebujesz 9 tysięcy lumenów. Ja widziałbym tam hps 100w. Teraz już trochę późno na barwę zimną, bo faktycznie lada dzień plant zakwitnie. Jest prawdą, że zimne światło jest lepsze na wega, ale ja odkąd uprawiam zawsze startowałem z 2700k i wszystko było dobrze. Bardziej skup się na dołożeniu brakujących lumenów..

Co do wilgotności to 40% nie jest złym wynikiem. Wiadomo, na wegu powinna oscylować w granicach 60-70%, ale z automatami jest tak, że przez prawie cały okres życia kwitną, nie wegują.. a podczas flo 40% będzie w pytę.

Nawilżacza niestety nie posiadam. Kup i stestuj. Drogo nie stoi.

Nawozy ok, mogą być.

A donice jakie? No i jaki jest ten box? napisz coś więcej. Najlepiej zrób jakieś fotki.

Pozdro!

Donice są około 4l, większej niestety nie mogę dać bo mam w planach wstawić tam jeszcze jedna donice, a 2 większe się nie zmieszczą niestety;/ . Teraz jest mało miejsca przez te ścierki i pojemniki z wodą. Zdjęć niestety narazię nie jestem w stanie pstryknąć ponieważ w telefonie wyświetlacz odmówił posłuszeństwa po piątku;p. Postaram się opisać z krótka co i jak .

Box jest zrobiony z starej szafki pilśniowej, "pomalowanej" na biało farba olejną, niestety są zacieki, podejrzewam ze miałem za sztywny pędzel;p, no i dochodzi fakt ze musiałem zabrać pomidorka z home box xs o ile się nie mylę(1.2m wys/ 60-60) bo była mała lipa tam sobie rosła pod hps'em 250w. Więc musiałem działać szybko, i roślinka miała pare h ciemności nie wtedy kiedy trzeba, teraz jest naswietlana 24/0, kiedy zacznie kwitnąć ustawie na 19/6 i chyba wstawię ta drugą, tez automat (bulka Mix), teraz siedzi pod światłem pandorka, mam nadzieje że moje wysiłki nie pójdą na marne smile.png 2 wentylatorki komputerowe wdmuch i wydmuch, jak o czymś zapomniałem to dopisze jak wrócę, trzeba coś pomotać

Dzięki za pomoc, Pozdrawiam :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+