Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

"Rzeczpospolita": Politycy nakręcają na trawkę?


weeed

Recommended Posts

Politycy żądają legalizacji marihuany, publicznie przyznają się do tego, że używali narkotyku. Wielu ludzi zaczyna ufać, że to niegroźna używka, od której nie można się uzależnić. W efekcie coraz więcej osób chce jej spróbować – stwierdza "Rzeczpospolita".

Specjaliści zauważają dodatkowo, że po tym jak politycy zaczęli otwarcie żądać legalizacji marihuany, wzrósł popyt na ten narkotyk, a jego ceny na czarnym rynku wzrosły prawie dwukrotnie.
Niedawno, podczas dyskusji o marihuanie w Sejmie poseł Robert Biedroń z Ruchu Palikota wykrzykiwał: Ja palę! Palę... A jego partyjny kolega Andrzej Rozenek apelował o legalizację tego narkotyku, czego domaga się też Ruch Wolne Konopie. - Bo alkohol czy papierosy są dużo bardziej toksyczne niż marihuana, a nie są zakazane. (...) Marihuana używana rozsądnie nie powoduje uzależnień – argumentuje Andrzej Dołecki z Ruchu.

Jak ocenia Piotr Jabłoński, szef Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, zainteresowanie młodych ludzi marihuaną rośnie. - Przyczyniły się do tego właśnie także dyskusje, że to substancja niegroźna, która nie uzależnia i jest tylko używką, co jest nieprawdą – podkreśla.
Również prof. Mariusz Jędrzejko, specjalista uzależnień, zauważa zwiększony popyt na trawkę. - W Warszawie marihuana podrożała do 45 zł za porcję, a jeszcze niedawno kosztowała 25 zł – wylicza.
Tymczasem – jak oceniają policjanci – w sprzedaży jest coraz więcej mocnych odmian marihuany. - Te sprowadzone z Czech są nawet dziesięciokrotnie silniejsze niż stare odmiany – mówi funkcjonariusz CBŚ. Jabłoński potwierdza, że nie ma już na rynku takich odmian jak kiedyś o zawartości do 1,2 proc. THC (główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach). - Dziś ta ilość sięga od 12 do 15 proc. – podkreśla.


Źródło:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-politycy-nakrecaja-na-trawke,1,4936191,wiadomosc.html

Link to comment
Share on other sites

jezeli to przejdzie to palikot w nastepnych wyborach moze zostac premierem bo widac ze zaczyna realizowac punkty swojego programu wyborczego a tak swoja droga to fajnie sie czyta o tym ze cos sie dzieje a nie tylko o funkcjonariuszach ktorzy chwala sie ile to nie znalezli u dzieciakow

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+