Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

"Kopenhaga chce zalegalizować marihuanę"


weeed

Recommended Posts

KOPENHAGA: Większość radnych w stolicy Danii opowiada się za otwarciem legalnych coffee shopów.

Kopenhaga powinna być pierwszym miastem w Danii, które eksperymentalnie zalegalizuje handel i palenie marihuany, aby położyć kres rozprowadzaniu pochodnych tej rośliny na czarnym rynku. Tak przynajmniej uważa większość radnych w kopenhaskim ratuszu.

Część stołecznych samorządowców wierzy ponadto, że takie rozwiązanie poprą też członkowie duńskiego parlamentu.

„Jestem przekonany, że większość w Folketingu również spojrzy na nowo na problem używek. Dlatego mam nadzieję, że Kopenhaga otrzyma możliwość wypróbowania nowej polityki”, powiedział Lars Aslan Rasmussen z Rady Miasta Kopenhaga w wywiadzie dla agencji Ritzau.

Szaleństwo?

Jednak duńscy parlamentarzyści wcale nie kwapią się do zalegalizowania miękkich narkotyków, uważając, że takie rozwiązanie doprowadziłoby do wzrostu zainteresowania społeczeństwa bardziej szkodliwymi substancjami.

„Jeśli ułatwimy zakup haszyszu, to musimy liczyć się z tym, że więcej osób zacznie brać twarde narkotyki”, twierdzi członek Folketingu z ramienia Partii Socjaldemokratycznej Ole Hækkerup.

Jeszcze bardziej krytycznie propozycję kopenhaskich radnych ocenia parlamentarna opozycja, nazywając rozważania o legalizacji marihuany „wesołym szaleństwem”.

Dochodowy interes

Tymczasem Lars Aslan Rasmussen podkreśla, że działające na terenie Danii zorganizowane grupy przestępcze zarabiają obecnie na handlu nielegalnymi substancjami 1,5 miliarda koron rocznie.

„Byłoby lepiej, gdyby haszysz rozprowadzała gmina, a nie kryminaliści”, uważa kopenhaski radny.

On i jego koledzy ze stołecznego ratusza w najbliższym czasie mają opracować i przedstawić projekt legalizacji miękkich narkotyków.

Źródło: info-dania.eu

Kopenhaga idzie do przodu :)

Panie premierze, proszę brać przykład z cywilizowanego kraju.

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się takie podejście

Christiania (dzielnica Kopenhagi)

Polecam lekture. Christianiatak pokrotce to jest osiedle w kopenhaadze założone przez hipisów gdzie narkotyki miękkie można kupić na straganie. Ciekawe bo osiedle to miasto w miescie posiada ''czesicowo autnomie '', nie toleruje sie np samochodów.
Panowie jak to stanie sie faktem to będziemy świadkami narodzenia nowej legendy ktora moze przycmic amsterdam, zapale za to .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+