Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Dziwne zjawisko ?


Blantownik

Recommended Posts

Witam. Potrzebuje konsultacji z profesjonalistami smile.png
Roślina:
Nasionka od kolegi z Włoch nie wiadomo na 100% co to, moje przypuszczenia, że to jakiś regular na out porządny.
Wiek: ~50dzień od kiełka, pokazała włoski babka na 100% i cały czas veg
Box:
- 0,30m3
- Hps 150w
- 2 wiatraczki wyciągające, 1 wtłaczający i 1 mieszający
Środowisko:
- Ziemia uniwersalna ph 6.1-6.4
- ph nie znane, podlewanie co 3 dzień
- biohumus od drugiego tygodnia narodzin co drugie podlewanie
- temperatura dzień/noc: 25C/20C
- wilgotność nieznana (mam w doniczkach podstawki z woda)
- fotoperiod 18/6
Oto mój problem ->

Druga fotka ->

Porównanie z drugą roślinką ->>

Mój problem jest dziwny ponieważ w tych samych warunkach, jedna roślina rośnie ładnie natomiast drugiej coś dolega i tutaj zdaje się na was całkowicie ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Sam osobiście nie mam zdania w pierwszych tygodniach roślince blakły liście, ale po dobrej dawce biohumusa się poprawiło. Teraz nowy problem. Pytanka:
1. Co jej dolega ?
2. Czy jest sens trzymania takiego chojaka, czy lepiej go wywalić i zostawić więcej miejsca lepiej rozwijającej się roślince ?
Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja sie spotkalem z tym pare razy, nie pamietam czy to było za niskie ph czy zjebanie genetyczne bo to pasowało do tych dwoch objawow a wystepowalo zawsze w tej postaci. Na geny nic nie oradzisz. Ale jak wytlumaczysz fakt ze roslina rosnie zdrowo do pewnego etapu a po nie pilnowaniu ph w pewnym momencie sie robi cos takiego nowe partie wypuszcza. To tyle z moich obserwacji moze cos dopasujesz problem, do twojego... Na ph tez wskazuje ze jednak dolne liscie wygladały w porzadku potem nastepne sie zjebaly. No i te pjasniejsze miedzy zylkami liscia to tez na ph wskazuje. W kazdy razie taka roslina juz duuuzo gorzej obrodzi dajac kaszlkowy plon z kaszlaka krzaka. Choc chetnie dla testu bym obejrzal jakrosnie wiem ze to strata miejsca. Kup tester ph akwa i mierz wode co wyplywa z dolu donicy. Jak sie sprawdzi to wisisz mi bronka koniec tej dobroci

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wow, serio w życiu czegos takiego nie widziałem.

Szkoda, że nie wiesz czy obydwie są tej samej odmiany.

Koniecznie zacznij od ph, może być, że to dwie zupełnie różne odmiany i jedna jest poprostu strasznie wrażliwa, a druga nie.

Z resztą na drugiej też widać jakieś powywijane liście (albo mi sie wydaje)

tak więc zacznij od ph i zobaczymy co dalej.

ale serio to dziwnie wygląda. Zrób jeszcze fotke liścia tej rosliny, bo ciekawe są, jakby miały kolce.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+