Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Lewica zacznie od marihuany i związków partnerskich


vapor

Recommended Posts

A jednak będzie wrzało
Co wy na to ?

 

 

Lewica zacznie od marihuany i związków partnerskich

Klub SLD chce ponownie złożyć w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich. Jak powiedział w sobotę jego nowy szef Leszek Miller, liczy w tej sprawie na współpracę z Ruchem Palikota i Platformą Obywatelską. RP zapowiada z kolei, że w Sejmie będzie forsował przygotowaną we współpracy z ruchem Wolne Konopie ustawę o legalizacji marihuany.
 
Leszek Miller zdeklarował, że planuje zebrać podpisy pod projektem ustawy o związkach partnerskich z różnych klubów. Zapowiedział również, że jest otwarty na współpracę z Ruchem Palikota i PO.
 
RP nie wyklucza zaś poparcia projektu SLD. - To bardzo dobrze, że SLD po 22 latach funkcjonowania w Sejmie sobie przypomniało o związkach partnerskich - powiedział rzecznik klubu Ruchu Andrzej Rozenek, pytany o tę sprawę. Na uwagę, że w poprzedniej kadencji Sojusz także składał taki projekt, odparł: - Nie zauważyłem żadnego skutecznego działania SLD w tym zakresie.
Projekt Sojuszu
 
- Będziemy przypominać panu marszałkowi lub pani marszałek, by zechciała jak najszybciej poddać projekt procedurze sejmowej - powiedział szef klubu Sojuszu. Wyraził nadzieję, że w nowej kadencji Sejmu ten projekt zostanie uchwalony. Tomasz Szypuła z Grupy Inicjatywnej ds. związków partnerskich zapowiedział, że w sprawie projektu spotkają się wkrótce przedstawiciele SLD i Ruchu Palikota - Ryszard Kalisz i Robert Biedroń. - Decydujący będzie głos PO - dodał.
Projekt daje możliwość zawierania związków partnerskich przez osoby tej samej lub różnej płci, prawo do wspólnoty majątkowej, wspólnego opodatkowania i dziedziczenia po zmarłym partnerze. Przysługiwałoby im też prawo do pochowania zmarłego partnera i dziedziczenia w pierwszej kolejności majątku po nim, a także starania się o rentę po zmarłym. Projekt Sojuszu powstał we współpracy m.in. z działaczami Kampanii przeciw Homofobii.
 
Związek partnerski zawierany byłby w formie pisemnej w obecności notariusza, a następne zgłaszany kierownikowi urzędu stanu cywilnego. O jego wygaśnięciu miałaby decydować śmierć któregoś z partnerów lub złożenie wspólnego oświadczenia o rozwiązaniu umowy o zawarciu związku. Gdyby na zakończenie związku zdecydowała się tylko jedna ze stron, wówczas umowa w sprawie jego zawarcia traciłaby ważność po upływie 6 miesięcy od daty złożenia przez nią takiego oświadczenia.
 
"Sadzić, palić, zalegalizować" - c.d.
Projekt zakładający depenalizację posiadania marihuany na własny użytek zapowiedział z kolei w sobotę Ruch Palikota wraz z Inicjatywą Wolne Konopie. Według Ruchu będzie to pierwszy krok do zalegalizowania marihuany w Polsce.
 
Rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek podkreślił, że jego ugrupowanie docelowo opowiada się za zalegalizowaniem palenia marihuany w naszym kraju, a krokiem prowadzącym do tego ma być "depenalizacja posiadania konopi na własny użytek". - "Sadzić, palić, zalegalizować" - to hasło jest nadal na naszych ustach - mówił rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.
 
Rzecznik zapowiedział również, że projekt trafi do Sejmu natychmiast jak posłowie RP zostaną zaprzysiężeni. Zaznaczył, że liczy na poparcie "wszystkich postępowych posłów".

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+