Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Nietypowe pomieszczenie na boxa.


Funisek

Recommended Posts

Witam, z góry przepraszam jeżeli temat tutaj nie pasuje. Zacznijmy od początku. Jestem w posiadaniu domu na wsi tylko że dom nie jest ogrzewany... posiadam starodawną taka piwniczkę ( bez okien itp.) chciałbym zrobić z niej "sejf" myśle tak. w boxie 2x 400W pomieszczenie jest 4x4 myślę obić całe dokładnie styropianem + postawić farelkę na programatorze żeby włączała się co godzina na 15-20 minut i ogrzewała te pomieszenie. Dom rownież nie jest ogrzewany myślę że w największe mrozy jest tam bardzo chłodno a chciałby zrobić tam 25-28 stopni boję sie również że zabraknie tlenu. Czy ten pomysł ma jakieś szanse ? oczywiście bywałbym tam 3-4 razy w tygodniu sprawdzając czy wszystko OK. Jak wam to się widzi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

więc tak, jak napisał ziben 400w to na jeden metr. nie na 16 z biedą wystarczy 6x 1000w (policz zużycie prądu) 6kv na godzinę... miłej wizyty panów z elektrowni ponadto usuwanie ciepła z tego pomieszczenia... jeżeli już to tylko LEDy nie hps w prawdzie mniejsza skuteczność ale znacznie mniejsze pobory prądu, emisja ciepła a co za tym idzie słabsza(tańsza wentylacja) słabsze filtry itd. inwestycja w prawdzie spora ale szybko odrobisz w rachunkach za prąd.a poza tym mniejsze prawdopodobieństwo wizyty w związku z nagłym drastycznym podniesieniem zużycia prądu. no i ledów nie widać tak na termice.

Oczywiście plony pod diodami są mniejsze ale koszty eksploatacyjne znacznie niższe więc w przeliczeniu na "gramo-wat" na pewno wyjdzie lepiej.

co do farelki wystarczy po prostu kupić taką z termostatem bo włączana czasowo będzie inaczej działać przy 0st a inaczej przy -20st.

ale tak na prawdę i tak lepiej wyjdziesz jak wstawisz namiot do tego pomieszczenia i zmniejszysz nieco swój apetyt. Uprawiaj dla siebie, jak Cie znajdą to przy takiej powierzchni nikt nie uwierzy że to dla siebie, sprawny grower wyciśnie z takiej powierzchni 10 kilo...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+