Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nietypowe pomieszczenie na boxa.


Funisek

Recommended Posts

Witam, z góry przepraszam jeżeli temat tutaj nie pasuje. Zacznijmy od początku. Jestem w posiadaniu domu na wsi tylko że dom nie jest ogrzewany... posiadam starodawną taka piwniczkę ( bez okien itp.) chciałbym zrobić z niej "sejf" myśle tak. w boxie 2x 400W pomieszczenie jest 4x4 myślę obić całe dokładnie styropianem + postawić farelkę na programatorze żeby włączała się co godzina na 15-20 minut i ogrzewała te pomieszenie. Dom rownież nie jest ogrzewany myślę że w największe mrozy jest tam bardzo chłodno a chciałby zrobić tam 25-28 stopni boję sie również że zabraknie tlenu. Czy ten pomysł ma jakieś szanse ? oczywiście bywałbym tam 3-4 razy w tygodniu sprawdzając czy wszystko OK. Jak wam to się widzi ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

więc tak, jak napisał ziben 400w to na jeden metr. nie na 16 z biedą wystarczy 6x 1000w (policz zużycie prądu) 6kv na godzinę... miłej wizyty panów z elektrowni ponadto usuwanie ciepła z tego pomieszczenia... jeżeli już to tylko LEDy nie hps w prawdzie mniejsza skuteczność ale znacznie mniejsze pobory prądu, emisja ciepła a co za tym idzie słabsza(tańsza wentylacja) słabsze filtry itd. inwestycja w prawdzie spora ale szybko odrobisz w rachunkach za prąd.a poza tym mniejsze prawdopodobieństwo wizyty w związku z nagłym drastycznym podniesieniem zużycia prądu. no i ledów nie widać tak na termice.

Oczywiście plony pod diodami są mniejsze ale koszty eksploatacyjne znacznie niższe więc w przeliczeniu na "gramo-wat" na pewno wyjdzie lepiej.

co do farelki wystarczy po prostu kupić taką z termostatem bo włączana czasowo będzie inaczej działać przy 0st a inaczej przy -20st.

ale tak na prawdę i tak lepiej wyjdziesz jak wstawisz namiot do tego pomieszczenia i zmniejszysz nieco swój apetyt. Uprawiaj dla siebie, jak Cie znajdą to przy takiej powierzchni nikt nie uwierzy że to dla siebie, sprawny grower wyciśnie z takiej powierzchni 10 kilo...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+