Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Proszę o ocenę i ewentualną pomoc w doborze

precedens

Recommended Posts

:elo: Piszę tu gdyż jest to moja pierwsza tak zaawansowana uprawa i planuję trochę pieniędzy włożyc w ten projekt
Mam nadzieję że pomożecie mi dobrać/ocenić elementy tego planu. Dodam że pojęcie mam dosyć spore jeśli chodzi o uprawę, mam za sobą 2 lata doświadczenia,a nawet mam na tym forum zakończone pamiętniki, jednkaże teraz jeśli chodzi o sprzęt będzie to przeskok z prowizorki na profesjonalniejszy sprzęt :zjarany:
Musiałem założyć nowe konto z przyczyn których nie mogę wymienić

BOX:
90x90x160
Dark Room street v2

OSWIETLENIE:

UKŁAD ZASILAJĽCY DO HPS I MH 400W PRO-V-T SYSTEM
LAMPA / ŻARÓWKA HPS 400W GIB Flower Spectre
Odbłyśnik
fotorepoid: 18/6

WENTYLACJA:
1x wentylator 280m3/h
Jeśli temperatura będzie zbyt wysoka dorzucę jeszcze jeden 100m3/h

WILGOTNOŚĆ:
w fazie wzrostu staram się utrzymywać 50%-60%
w fazie kwitnienia będzie poniżej 40%

ZIEMIA:
uniwesalna, pH 6 - 6,5 + styropian

DONICZKI:
11 litrów

NASIONA:
20x WR regular
10x WRxCindy regular
Jakieś propozycje?

NAWOZY:
WEG: Biohomus lub Terravega
FLO: Terraflo i teraz pytanie mogę na nawóz wydać jeszcze około 70pln, wziąć pk13/14 czy moze jakis booster/stymulant?
Na koniec RIPEN

Do tego zakupię keramzyt i dolomit. Woda której będę używał będzie kranówką,jednakze ze mieszkam na zadupiu woda jest dosyć dobra. W poprzednich uprawach uzywalem tej wody i nie miałem problemow z ph.

Po weekendzie planuję już zamawiać cały sprzęcik
Jeśli o czymś zapomniałem bądź coś radzicie dokupić będę wdzięczny za sugestie :peace:

Czołem!

Wszystko si, ale przyczepiłbym się do dwóch aspektów. A mianowicie do nawozów i do pestek. Tzn powiem inaczej, to są automaty? Jeżeli tak, to ja bym sobie darował. Taki sprzęt, że aż szkoda sadzić afy..
A co do na żarcia to weź zakup sobie zestaw HESI. Będziesz miał zero problemów

W tej cenie zmieścisz się na uprawę

• 2 weeks later...

Czołem :elo:

Sprawy pestkowe zamknięte na kluczyk :twisted:

Troche offtop będzie ale nie chcę śmiecić w innym temacie także piszę tutaj.

Mianowicie chodzi o temperaturę. Setup jaki mam jest podany w pierwszym poście.

Zrobiłem test temperatury w boxie. Pierwszy test wykazał 36 stopni w termometrze elektrycznym

gdzie temperatura jest wyższa gdy nagrzeje się plastik. Termometr rtęciowy wskazał temp. 35 stopni.

Oba termometry były około 40cm pod żarówką 400w.

Drugi test zrobiłem w ten sposob: termometr rtęciowy polożyłem też 40cm pod lampą lecz przykryłem go kawałkiem cienkiej tektury aby światło nie padało bezpośrednio na niego, temperatura - 28 stopni. Termometr elektryczny postawiłem na odbłyśniku(na kawałku grubszej tektury aby plastik nie nagrzewał się poprzez styczność z odbłyśnikiem, temperatura - 29 stopni.

Dodam że w każdym z w/w przypadków odbłyśnik był na tej samej wysokości.

Z tego co mi wiadomo druga metodologia testu temp w boxie jest chyba prawidłowa i wskazuje ona ze roślinki mogą rosnąć przy takiej temperaturze. Mam rację? Proszę o wypowiedź kogoś doświadczonego. :zmiazdzony:

PS. To wszystko nie zmienia faktu że i tak lekko uchylę jedno z okien aby temperatura spadła przynajmniej o te 2 stopnie.

Drugi test zrobiłem w ten sposob: termometr rtęciowy polożyłem też 40cm pod lampą lecz przykryłem go kawałkiem cienkiej tektury aby światło nie padało bezpośrednio na niego, temperatura - 28 stopni. Termometr elektryczny postawiłem na odbłyśniku(na kawałku grubszej tektury aby plastik nie nagrzewał się poprzez styczność z odbłyśnikiem, temperatura - 29 stopni.

siema.

to ja się zapytam, czy masz zamiar rośliny przykrywać tekturą, czy trzymać je na odbłysniku?

Jeśli żadne z powyższych, to po co takie pomiary?

Daj tam do środka jakiś wentyl mieszający, troche ochłodzi. ALbo inwestuj w tube, albo w większy wentyl. Bo fakt, faktem maleńki ten wentylek jak na taki set.

Wracając do poprzednich postów, po co styropian? Jak masz profesjonalny sprzęt, to nie odpierdalaj maniany z prowizorkami.

najlepiej kupić profesjonalną ziemie, ale wolisz uniwerslaną i ją spulchniać, to idź do ogrodniczego i kup Perlit i kokosa, kosztują grosze. A styropian to się nadaje do ocieplania budynków.

Jak chcesz sadzić AF'y to daj mniejsze doniczki i więcej zamiast 9 doniczek 11l wsadzić 16 doniczek 5.7, a one są wystarczające dla automatów.

co do nawozów, ziben dobrze pisze, jak masz około 100, to kup zestaw hesi z allegro (taki mniejszy rozlewany z opakowań zbiorczych)

No i z tą wilgotnością, jak chcesz to zrobić? masz nawilżacz? szmatkami, to możesz sobie planować, a i tak będzie jak ma być, tym bardziej jak kaloryfery grzeją. A tak btw, na weg lepiej większą wilgotność.

Jeśli chodzi o ten styropian to nieaktualne, mam zakupiony keramzyt i perlit.

Doniczki - w tym temacie nie mogę teraz nic zmienić gdyż mam już odpowiednią ilość pestek na

tyle donic.

Grzejnik w pomieszczeniu zakręcony, pomieszczenie jest dosyć wilgotne i ciemne, tak jak pisalem planuję uchylić jedno okno. W chwili obecnej nie mam pieniędzy aby kupić jonizator/nawilżacz może kupię dopiero na początek miesiąca jeśli będę miał fundusze, do tego czasu będę kombinował z tackami z wodą w środku.

DO środka mogę dorzucić wentylator 280m3/h i komputerowy albo nawet dwa komputerowe bo mam na stanie.

keramzyt olej, chyba, ze na samo dno doniczki wysypiesz jako drenaż. W sumie może nawet i warto. Albo jak rośliny będą już spore, to na wierzch.

Jak masz już duże donice, to luzik, napewno na złe roślinkom nie wyjdzie.

rozróżniaj jonizator od nawilżacza. To 2 różne sprawy. Jonizator nie nawilża, a o to Ci przecież chodzi.

na allegro znajdziesz za 20pln generatory mgły. można z nich coś ciekawego skonstruować. a gotowe urządzenia trafisz za jakieś 5 dyszek

Wentylatorki wrzucaj, napewno nie zaszkodzą.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+