Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Kolejny szokujący pomysł: po wyborach - ustawa konopna


Guest Unlite

Recommended Posts

Ruch Palikota i Inicjatywa Wolne Konopie podpisały porozumienie, w którym deklarują poparcie dla legalizacji marihuany. Na pierwszego października zapowiadają też demonstracje w 13 miastach Polski.

- Jesteśmy przekonani, że legalizacja to jest jedyna realna droga zmierzenia się z tym zagadnieniem - przekonywał na konferencji prasowej w Warszawie lider Ruchu Janusz Palikot. - Wreszcie postawmy na profilaktykę i edukację, a nie na karanie - apelował z kolei Andrzej Dołecki - działacz Wolnych Konopi i jednocześnie kandydat do sejmu z listy Ruchu Palikota.

Porozumienie, jakie podpisały oba ugrupowania, przewiduje działania w celu odstąpienia od ścigania konsumentów substancji psychoaktywnych, wypowiedzenia umów międzynarodowych, które zobowiązują Polskę do przeciwdziałania narkomanii przez prawo karne oraz wprowadzenia "ustawy konopnej" regulującej posiadanie, uprawę i obrót tymi roślinami.

- Nie palę marihuany, aczkolwiek się solidaryzuję z tymi, którzy palą, bo jest to kwestia po prostu wolności - tłumaczył dziennikarzom Palikot, który m.in. pod koniec maja wziął udział w Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie. Zapowiedział też, że 1 października w 13 miastach w Polsce zostaną zorganizowane manifestacje na rzecz legalizacji marihuany. Zniesienie ścigania za posiadanie tego narkotyku jest jednym z elementów programu Ruchu Palikota.

Na listach Ruchu Palikota jest 22 kandydatów związanych z Inicjatywą Wolne Konopie. Zazwyczaj startują oni z siódmego miejsca.

Obecnie obowiązujący i krytykowany przez organizacje zajmujące się polityką narkotykową art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze do trzech lat więzienia.

żródło:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kolejny-szokujacy-pomysl-po-wyborach---ustawa-konopna,wid,13796473,wiadomosc.html?ticaid=1d093

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pkt. 3 tego porozumienia obnaża całą jego istotę:

"Wprowadzenie "ustawy konopnej" regulującej posiadanie, uprawę i obrót konopiami"

Oznacza to mniej więcej tyle, że Palikot nie chce dać wolności i swobody wyboru każdemu dorosłemu człowiekowi, a jedynie popuścić łańcucha wprowadzając dodatkowe, sztuczne regulacje prawne. W praktyce oznacza to, że nadal aparat państwowy będzie miał w kompetencjach kontrolę nad zawartością mojej kieszeni, czy doniczki, tylko trochę inne niż obecnie. Jest to całkowicie sprzeczne z ideą wolności.

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do konstytucji podstawowej zasady prawa rzymskiego:

"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda.

Rozwiązuje ona wszystkie sporne kwestie zarówno w tej jak i w każdej innej dziedzinie.

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo kumam o co tyle krzyku....

gość chce działać na rzecz wyzwolenia konopi, to jest pewne. A wy już mu zarzucacie, że ch***k, że kiełbasa itp.

to czy podpisał porozumienie z wolnymi konopiami w sensie z obarą(który jak dla mnie kompletnie się do tego nie nadaje, bo wygląda jak typowy ćpunek i tak też się wysławia), czy z wolnymi konopiami Bis, czy moze nawet z jakąś nową organizacją typu "kółko sympatyków zioła", nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Obarze oczywiście nie ujmuje inteligencji, bo to cięzko ocenić i zajebiście go cenie za upór w walce o swoje idee, jednak on tylko potwierdza stereotypy utrwalone w polsce palacz=ćpun, może przykre ale ja tak to widze.

Pamiętajcie, to jest polityka.

I nie zdziwiłbym się, że obara teraz staje okoniem, bo się obraził, że dla niego się miejsce nie znalazło na listach, czy coś w tym rodzaju. Nie mówie, ze tak jest ale cholera wie.

Pewne jest to, że za depenalizacją (nie galopujmy do legalizacji, bo to się nie uda, myślmy rozsądnie w myśl "lepszy gołąb w garści..." no może jeszcze nie w garści, ale na wyciągnięcie ręki, a gołąb dalej na dachu) są Palikot i Korwin

Palikot oprócz spraw związanych z mj ma ogólnie pomysł na polske.

Korwin.... no nie będę go obrażał, bo niemalże całkowicie nie zgadzam się z jego poglądami. I dla mnie to on jakiś dziwny, jakby nie z tego świata jest.

tak czy siak, ja w wyborach mam dylemat.

Nie myśle o tym, żeby zagłosować na kogoś bo zalegalizuje mj. Bije się ze swoimi myślami. Sercem jestem z Palikotem, ale rozum podpowiada "głosuj na PO, bo głos na kogokolwiek innego to głos na PIS" a jakby pis wygrał, to zapomnij o legalizaji czegokolwiek, nawet za posiadanie bibułek będą wsadzać.

Link to comment
Share on other sites

Ja za to jestem odmiennego zdania Donek zapowiedział, że jeśli chcecie legalnej trawy to wybieście sobie innego premiera i tego się trzymajmy, tez byłem za PO, ale płemiel ma chyba jakiś uraz z okresu jak jarał i go teraz odreagowuje na bogu ducha winnych użytkownikach konopi, PiS też nie zezwoli nigdy na trawe, bo to w ich mniemaniu wytwór szatana, przysłowiowe rajskie jabłko, które grozi wiecznym potępieniem. A prawda jest taka, że to PiS grozi wiecznym otępieniem i najchętniej przywróciłby świetność kościoła z średniowiecza a za blancika paliłby na stosie. Podsumowując, jeśli chodzi o zioło to już chyba lepiej było za czasów PiS niż PO,

Palikot, hhhm… jest politykiem wiec tez nie ma, co mu za bardzo wieżyc, ale jeszcze najmądrzej gada i jeśli przynajmniej zrobi część tego, co mówi to myślę, że warto poświęcić na niego głos

Sercem jestem za Wolne Konopie, ale myślę, że do koryta się nie dopchają.

Ktoś powie, że nie należy głosować przez pryzmat trawy, zgodzę się z tym. Ja oddam głos ze względu na moją przyszłość nie na trawę, jeśli jest szansa uniknąć w przyszłości dzięki mojemu głosu wiezienia to ja z niej skorzystam i wam radzę to samo

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+