Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Hps czy CFL


Qulka

Recommended Posts

dużo zależy od twoich warunków, jaki masz box?

edit. ja osobiście bym wybrał kompaktówki do małego boxa, a hps wybrał w przypadku czegoś większego

 

sklepie sobie boxa na 2-3 krzaczki w systemie bubler. Chodzi mi o to co ma więcej lumenów i co lepiej zastosować??

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

sklepie sobie boxa na 2-3 krzaczki w systemie bubler. Chodzi mi o to co ma więcej lumenów i co lepiej zastosować??

pięć sekund na forum, szczególnie w przywieszonych tematach i będziesz wiedział, że najwięcej lumenów z watta ma hps. co do tego co lepiej zastosować to zależ od wielkości twojego boxa. jak masz skrzynkę 30x30x80 to raczej montuj kompaktówki, a nie hps. jak masz pokój 2mx2mx2,2m to montuj hpsy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Może trochę po czasie.

Do małego boksa sam poleciłbym CFL. 125W realnie wciąga może trochę ponad 100 (mierzyłem 250W - nie pamiętam, ile dokładnie bierze, ale było to coś bliżej 200W niż 250). 125W daje bodajże 8500lm, ale za to roślina wykorzysta z tego znacznie większy procent (bodaj do 85%) niż z HPS. Wadą CFL jest to, że realna głębokość "penetracji" swiatłem ogranicza się do ok 50cm. Na mały box o wymiarach 50cm x 50cm taka świetlówka starczy spokojnie. Warto przy tym zainwestować w dwie: 4200K na weg (jak nie dostaniesz, to 6400K też będzie super) i 2100K na flo (jak sie nie da dostać 2100K to standardowa 2700K też będzie git :-)

Przy CFL krzaki będziesz mógł trzymać nawet i 10cm poniżej lampy, tylko jakiś komputerowy wentylek do wydmuchiwania powietrza stamtąd i będzie super.

HPS opłaca się bardziej przy większym boksie - roślina mniejszy ułamek światła wykorzystuje, ale za to światło dociera na dłuższe odległości.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+