Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Hps czy CFL

Qulka

Recommended Posts

dużo zależy od twoich warunków, jaki masz box?

edit. ja osobiście bym wybrał kompaktówki do małego boxa, a hps wybrał w przypadku czegoś większego

sklepie sobie boxa na 2-3 krzaczki w systemie bubler. Chodzi mi o to co ma więcej lumenów i co lepiej zastosować??

Guest vove

sklepie sobie boxa na 2-3 krzaczki w systemie bubler. Chodzi mi o to co ma więcej lumenów i co lepiej zastosować??

pięć sekund na forum, szczególnie w przywieszonych tematach i będziesz wiedział, że najwięcej lumenów z watta ma hps. co do tego co lepiej zastosować to zależ od wielkości twojego boxa. jak masz skrzynkę 30x30x80 to raczej montuj kompaktówki, a nie hps. jak masz pokój 2mx2mx2,2m to montuj hpsy

• 2 weeks later...

Może trochę po czasie.

Do małego boksa sam poleciłbym CFL. 125W realnie wciąga może trochę ponad 100 (mierzyłem 250W - nie pamiętam, ile dokładnie bierze, ale było to coś bliżej 200W niż 250). 125W daje bodajże 8500lm, ale za to roślina wykorzysta z tego znacznie większy procent (bodaj do 85%) niż z HPS. Wadą CFL jest to, że realna głębokość "penetracji" swiatłem ogranicza się do ok 50cm. Na mały box o wymiarach 50cm x 50cm taka świetlówka starczy spokojnie. Warto przy tym zainwestować w dwie: 4200K na weg (jak nie dostaniesz, to 6400K też będzie super) i 2100K na flo (jak sie nie da dostać 2100K to standardowa 2700K też będzie git :-)

Przy CFL krzaki będziesz mógł trzymać nawet i 10cm poniżej lampy, tylko jakiś komputerowy wentylek do wydmuchiwania powietrza stamtąd i będzie super.

HPS opłaca się bardziej przy większym boksie - roślina mniejszy ułamek światła wykorzystuje, ale za to światło dociera na dłuższe odległości.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+