Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Tomasz O. - działacz Wolnych Konopi - zatrzymany za uprawę konopi indyjskich


Guest FataMorgana M

Recommended Posts

Guest FataMorgana M

Tomasz O. - działacz Wolnych Konopi - zatrzymany za uprawę konopi indyjskich

Wrocławska policja zatrzymała w środę (6 lipca) 32-letniego Tomasza O., działacza Wolnych Konopi. W pomieszczeniu wynajętym przez mężczyznę zarekwirowano kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Za nielegalną uprawę grozi mu kara od 3 do 8 lat więzienia.

Jak poinformował PAP w środę rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, Tomasz O. jakiś czas temu zapowiedział, że zamierza uprawiać konopie indyjską w ramach eksperymentu naukowego. 
 
"Wtedy też prokuratura wrocławska poinformowała, że nie ma mowy o eksperymencie, bowiem uprawianie konopi indyjskich jest przestępstwem" - powiedział rzecznik. 
 
Jak wyjaśnił rzecznik, za nielegalną uprawę konopi grozi kara od 3 lat (za małą liczbę krzewów) do 8 lat (za dużą ilość) więzienia. "O tym, czy w tym wypadku mamy do czynienia z dużą ilością czy małą, zdecyduje prokurator, a później sąd" - powiedział Petrykowski. 
 
Tomasz O. został zatrzymany przez policję także w styczniu tego roku, kiedy w biurze podawczym Kancelarii Sejmu chciał zostawić dla marszałka Grzegorza Schetyny placek z liściem konopi. 
 
Tomasz O. pojawił się wówczas w Sejmie, by złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu, który ma zająć się ponownym zbieraniem podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Główne założenie tego projektu to dekryminalizacja posiadania i uprawy marihuany.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+