Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ganja Biznes


berylium

Recommended Posts

Hi:) to tak na szybkiego wstawiam co w wolnej chwili zmontowałem oczywiście to tylko beta, propozycja jeszcze penie wsio pozmieniamy na bardziej bekowe ;D
Zrobiłem pola na wzór eurobiznesu więc teraz łatwiej każdemu będzie coś z tego zmontować.
Trza by było jeszcze te szanse przemyśleć co na nich ma być zapodane, może także na wzór tych orginalnych tylko co na nich jest nie mam pojęcia :blink:



no a haj$ik to już można używać z oryginalnego euro biznesu.
Jak się skończy plansze to można ją potem podzielić na 2 i wydrukować 2x format na kartkach A4
tera spadam to potem... :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

coś tam jeszcze doskrobałem ktoś ma lepsze pomysły to walić

post-2-0-69302700-1401041724_thumb.jpg

Fajnie by było wiedzieć jakie nazwy w pola wstawić by można, no i jakie są te kwoty na polach, bo na tamtym eurobiznesie to ledwo da się przeczytać cokolwiek
No i jeszcze będzie trzeba nad szansami pomyśleć, można także użyć niektórych pozycji wymyślonych dla planszówki np. Palisz! :P

A banknoty to można z normalnego eurobiznesu wziąć, bo cała gra to koszt ok. 20zł


edit: i jeszcze wzór do druku na karty własności i szanse


może ktoś wydziara coś ładnego

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

fiq thx bardzo się przydało foto
no więc miałem chwile to trochę to zaktualizowałem o kwoty z planszy.


Na planszy można dać wszystko potrzebne są tylko fajne pomysły, co można np. zamiast tego parkingu dać może jakaś posiadówa/impreza ??
a zamiast miast myślę, że fajnym pomysłem by było dać różne nazwy różnych odmian MJ i tak by się po krajach podróżowało i degustowało
Przydało by się jeszcze foto kart własności no i w ogóle te szanse z nimi też coś by się przydało ruszyć może z tego być właśnie największa beka, bo tam można poumieszczać jakieś grube zadania

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Berylium no naprawde kawal dobrej roboty Z nazwami odmian zamiast miast ciekawa sprawa, tylko wtedy trzebaby wymyslic jakies zatspewto do budaniwa domow i hotelii. Moznaby zakladac np plantacje danej odmiany, no i zamiast domow to jakis maly growroom Karty na szanse mozna zrobic troche tez wzorujac sie na tych z prawdziwej gry+wlasna inwecja tworcza.
Ja mam eurobiznes pod reka to jutro postaram sie cos pomyslec z tymi szansami

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

dzięx ludziska za ciepłe słowa :peace:
Dzięki znajomemu teraz planszówka ma swoją wizytówkę w sieci:
http://zakazaneowoce.pl/ganjabiznes
więc jak co kierować na nią zaintererowanych
 
 

 
Gra planszowa - Ganja Biznes

post-2-0-35226600-1401042362_thumb.jpgpost-2-0-26271500-1401042364_thumb.jpgpost-2-0-52580400-1401042366_thumb.jpg
 
     Ganja Biznes - to dostępna za darmo towarzyska gra planszowa, którą można wydrukować na domowej drukarce A4/A3.
W grę można grać w 2 do 6 osób, można także grać drużynowo. W zasadach przypomina ona tradycyjne gry monopolowe z tym,
że dedykowana jest ona przede wszystkim entuzjastom i użytkownikom ganji.
Cała planszówka spakowana jest w jednym pliku do pobrania niżej w skład której wchodzi:
plansza do gry, karty szans i własności oraz zasady gry.
Grę rozpowszechniać można na otwartych wolnych zasadach za darmo, bez limitów w wykorzystaniu i kopiowaniu, każdy kto chce może ją mieć. Po ściągnięciu pliku z grą na komputer należałoby grę wydrukować na drukarce lub jeżeli się jej nie posiada wydrukować obrazy w punkcie z usługami druku. Same pliki do wydruku zostały tak przygotowane w formacie .pdf,
aby bez zbędnego ustawiania po prostu je wydrukować np. w formacie kartki A4, jeżeli jednak chcemy coś zmieniać paczka zawiera także pliki w formatach obrazu bitmapa .BMP w formacie A4 i A3.
W pliku zawarta jest także instrukcja i opis do ew. pomocy przy składaniu gry. Planszę można wydrukować w formacie małym 4 kartki A4 lub dużym 9 kartek A4 oraz w kilku innych min. kartka A3, a później w celu usztywnienia można ją przykleić na karton np. od pizzy.
Same karty można drukować dwu lub jednostronnie. Banknoty i kości nie są do pliku załączone, można je zapożyczyć z tradycyjnego eurobiznesu, fortuny, monopolu itp.. Druk i wycinka banknotów byłaby czasochłonnym i kosztownym procesem, a samych kości do gry raczej się nie da wydrukować ale można je np. nabyć w kiosku :)
G. Biznes może się okazać świetną rozrywką do spędzania wspólnego ze znajomymi czasu lub też może ona być dobrym pomysłem
na np. prezent, tak czy siak rozpowszechniać, ganjić i propagować :)


Pobieranie i otwieranie pliku z grą
 
Plik z grą Ganja Biznes można pobrać klikając na link: Ganja_Biznes_1.3.rar (12,6mb) 
 
Po pobraniu na komputer rozpakuj pobrany plik programem do pakowania / rozpakowywania archiwów jak np. WinRAR.
Jeżeli nie posiadamy żadnego takiego programu, to polskojęzyczną wersję WinRAR'a możemy pobrać tutaj:
http://www.winrar.pl/winrar/pobierz
 
Po wypakowaniu pliku, otrzymamy 2 foldery w których są poukładane 2 typy plików.
W pierwszym folderze mamy gotowe do druku pliki PDF, które są dokładnie przygotowane do wydrukowania kart
jak i planszy na drukarce w formacie A4. Wystarczy uruchomić plik i wybrać opcję drukuj.
Do wyboru mamy 4 pliki PDF, 2 pierwsze z planszą którą można wydrukować na 4 kartkach A4 lub 9ciu oraz 2 pozostałe z kartami do gry, które można wydrukować dwustronnie lub jednostronnie w zależności od możliwości drukarki.
W celu uruchomienia plików PDF należy mieć na komputerze zainstalowaną przeglądarkę tego typu plików
np. PDF Viewer albo AdobeReader, ten drugi mozna pobrac z: http://get.adobe.com/reader.
Natomiast drugi folder zawiera obrazy gry planszowej w formacie bitmap BMP i można ich użyć,
gdy chcemy coś drukować w inny sposób np. w formacie A3.
Proponuje także wydrukować plik ZASADY GRY.pdf w druku czarno-białym aby w razie niejasności mieć przy sobie zasady gry, bowiem zasady Ganja Biznesu nieco się różnią od tradycyjnych monopolowych planszówek. 
 
 
Wycinanie i przyklejanie planszy
 
 
Po wydrukowaniu planszę i karty należy staranie wyciąć, przy wycinaniu kart drukowanych dwustronnie najlepiej wycinać je od strony zawartości, ponieważ jest ona bardziej ważna niż rewers (okładka) w przypadku, gdy drukarka coś krzywo wydrukuje.
Karty do druku dwustronnego są tak dopasowane, aby równo do siebie pasowały z dwóch stron ale mimo to, może się zdarzyć,
że niektóre drukarki coś lekko przesuną.


Po wycięciu planszy w celu utwardzenia jej można ją przykleić do kartonu za pomocą kleju do papieru lub przezroczystej taśmy klejącej,
pierwsze rozwiązanie wydaje się być bardziej estetyczne.
Jako karton do planszy świetnie nadaje się rozłożone opakowanie od dużej pizzy.
Przyklejanie fragmentów planszy na karton proponuje rozpocząć od górnego lewego rogu zawierającego pole CHILLOUT PLACE
i kolejno dopasowywać do grafiki i tekstu kolejne fragmenty ganjowych puzzli :D
 
Po wydrukowaniu całości, przyklejeniu planszy, zakombinowaniu banknotów i kości można rozpocząć grę :)
Z wszelkimi pytaniami i komentarzami zapraszam do tematu na forum. 

 

ok więc znalazła się chwila by grę usprawnić popoprawiać co nieco i dodać banknociki do druku w czerni i bieli smile.png

Takie banknociki teraz są dodane do całej paczki z planszówka.

post-2-0-43599200-1401042468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+