Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Prezydent Podpisał Nowelizację Ustawy O Przeciwdziałaniu Narkomanii.


weeed

Posiadanie niewielkich ilości  

65 members have voted

  1. 1. Czy uwa?asz ?e to dobry krok w kierunku poprawy sytuacji w Polsce?Recommended Posts

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przewidującą możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej głowy państwa.

Według noweli przygotowanej w resorcie sprawiedliwości, w pewnych okolicznościach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, będzie mógł odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem.

Ponadto, gdy osoba uzależniona podda się leczeniu, prokurator będzie mógł wobec niej zawiesić postępowanie, jeśli nie zagraża jej kara wyższa niż do pięciu lat więzienia.

W przepisach podniesiono maksymalny wymiar możliwej kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości środków odurzających z 10 do 12 lat więzienia. Natomiast za posiadanie znacznej ilości środków odurzających miałoby grozić do 10 lat więzienia, gdy obecnie grozi za to do ośmiu lat.

Nie będzie też można reklamować środków spożywczych ani tzw. dopalaczy poprzez sugerowanie, że posiadają one działanie podobne do substancji psychotropowych lub środków odurzających, a ich użycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, może powodować skutki takie jak wspomniane substancje i środki. Ponadto jednostki administracji rządowej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celnej będą mogły konfiskować substancje psychotropowe lub środki odurzające w ilości niezbędnej do przeprowadzenia badań potwierdzających popełnienie przestępstwa. Chodzi o to, aby po zatrzymaniu tych produktów, służby te mogły przechowywać próbki, na podstawie których określą, czy mają do czynienia z przestępstwem.

Ustawa - za wyjątkiem dwóch przepisów - ma wejść w życie po sześciu miesiącach od dnia ogłoszenia

Źródło: gazeta.pl

Pewien krok... ale czy w dobrą stronę?? Zobaczymy..

Link to comment
Share on other sites

Zero zmian, jak zwykle tylko "cos" zmienia, a tak naprawde g... Podobnie jak z naszymi pieniedzmi, przesypuja tylko z kupki na kupke, ze niby cos robia, przy okazji kradnac do bolu. Trzeba skonczyc z ta POPiSowską szopką PSLD ("bandą czworga"), inaczej mozemy sobie o normalnym kraju jedynie pomarzyc..

Link to comment
Share on other sites

Ta sama mordercza ustawa, to samo, podniesienie kar, z ludzi palących bake robią chorych. Nie jestem chory, nikt ze mnie nie zrobi chorego. Nikogo nie sprzedam za wolność, a ci co obracają dużymi ilościami żeby baka była dla ludzi dostają podwyższenie kar. Panowie i Panie uprawiajmy, palmy i pierdolmy system, który zrobił z nas chorych. CenzurA w du*e temu rządowi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+