Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Fim + Lst Dla Automata


macool

Recommended Posts

Automat kwitnie bez względu na fotoperiod więc zacznie od razu po ukorzenieniu kwitnąć, więc nie ma to większego sensu (będzie on po prostu mały).

Chociaż możesz spróbować i napisać jak Ci poszło, gdzieś czytałem jak ktoś się upierał, że udało mu się z ładnym wynikiem sklonować af ale zdjęć nie pokazał.

LST jak wyżej, rób ile wlezie tylko nie połam rośliny.

Smokerweed czemu fim nie? Chyba nawet na tym forum widziałem GL gdzie ktoś zastosował fim i ładnie mu się po krzaczył.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Fim w AF nie, bo rośłina potrzebuje czasu, żeby się jakby przestawić na pompowanie hormonów do odrostów. Bo w standardzie najwięcej pompuje do głównego szczytu, aż nagle dowiaduje się, że tego szczytu nie ma.

W AF poprostu nie ma na to czasu.

a tak btw nie wierze w klonowanie AF, jak mi ktoś pokaże dowody, to uwierze. A tak, wkładam to między bajki. Bo:

żeby pobrać klon, roslina matka musi być już całkiem stara (bardzo młode odrosty się nie ukorzenią). A w AF jak roślina zaczyna kwitnać zanim boczne odrosty są na tyle duże, żeby mozna było mysleć o pobraniu klonów. Pobranie kwitnącego klona? ok, ale pod waruniem, że zrobisz rewegetację, a w AF rewegetacja jest możliwa tylko jeśli potrafisz cofnąć czas, bo niestety zmiana Foto nic nie da.

dodatkowo klon potrzebuje czasu na ukorzenienie i rozwój, a ona już kwitnie i nie przestanie....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

tzn nietyle udowodnił, co pokazał.. i tyo nie rollnik tylko z ziellony, sorry ale z pamieci pisalem

zobacz jak mu porosło pieknie, w dodatku on im liscie co chwile ciachał prawie wstyztskie, a porosły całkiem ladne topy... i zobacz jego oswietlenie AK47 - PC Box

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale co pokazał? pokazał, że roślina po fimie tez urośnie.

Idąc tym tropem, mogę ci pokazać, że w ph 5 tez można automata uprawiać. Będzie z 5 gram z krzaka, ale tez będzie.

a co do lamp, to nie doczytałem co tam miał. Widac tylko że świetlówki, ale nie napisał nic więcej (albo nie doczytałem).

owszem urosła, ale 20g z krzaka to nie jest dobry wynik, tym bardziej że w boksie miał jeszcze całą masę miejsca. bez fimu byłoby 2 razy tyle lekka ręką. bo wiesz "ładne topy" to nie jest cel. wolisz mieć 5gram pięknych topów, czy może wolałbyś mieć 20 gram brzydkich topów?

no ale fakt wizualnie ładna roślinka wyszła.

A co do obcinania liści, to jest to akurat głupi pomysł.

wychodze z załozenia:

"Jesteś mądrzejszy niż natura? no raczej nie. Także daj jej robić swoje"

tym samym jak roślinie jakiś liść jest niepotrzebny to sama go sobie "ucina"

ale żeby czegokolwiek dowieść musiałby zrobić 2 uprawy z tych samych nasion. I jestem pewien wyniku takiego porównania.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale co pokazał? pokazał, że roślina po fimie tez urośnie.

Idąc tym tropem, mogę ci pokazać, że w ph 5 tez można automata uprawiać. Będzie z 5 gram z krzaka, ale tez będzie.

a co do lamp, to nie doczytałem co tam miał. Widac tylko że świetlówki, ale nie napisał nic więcej (albo nie doczytałem).

owszem urosła, ale 20g z krzaka to nie jest dobry wynik, tym bardziej że w boksie miał jeszcze całą masę miejsca. bez fimu byłoby 2 razy tyle lekka ręką. bo wiesz "ładne topy" to nie jest cel. wolisz mieć 5gram pięknych topów, czy może wolałbyś mieć 20 gram brzydkich topów?

no ale fakt wizualnie ładna roślinka wyszła.

A co do obcinania liści, to jest to akurat głupi pomysł.

wychodze z załozenia:

"Jesteś mądrzejszy niż natura? no raczej nie. Także daj jej robić swoje"

tym samym jak roślinie jakiś liść jest niepotrzebny to sama go sobie "ucina"

ale żeby czegokolwiek dowieść musiałby zrobić 2 uprawy z tych samych nasion. I jestem pewien wyniku takiego porównania.

To po co nawozisz rosliny czy zwalaczasz szkodniki? Po co jablonkom ucina sie zbedne galezie? Po co podlewac rosliny? W koncu to natura jest madrzejsza i powinno dac sie jej robic swoje?

Pieprzysz chlopie kompletnie pierdoly w ktorych sam sie gubisz.

Liscie sie obcina w koncowej fazie kwitnienia, ale to nie jest konieczne i niezawsze efektywne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

aha, czyli nawożenie roślin jest zabiegiem wbrew naturze? podlewanie też. ok. wiesz lepiej. no i wkońcu konopie to nasze rodzime rośliny i mają tu wręcz wymarzone warunki do rozwoju.

pieprze pierdoly, ok niech ci będzie. ale pokaż mi gdzie się w nich zgubiłem!

zrób cwaniaczku proszę test. Weź klony od jednej rośliny, podweguj chwilkę, żeby podrosły i trzymaj w jednakowych warunkach. Jedną puść niech sobie rośnie, a drugiej utnij 70% liści. Jak myślisz która będzie lepiej rosła?

ale wnosząc z twojego podejścia, to co najwyżej mozesz pobrac klony z drzewka szczęścia z parapetu.

a jabłonek rolniku ogrodniku mi w to nie mieszaj, bo to rośliny wieloletnie. nie widzisz różnicy? to poczytaj jaki cel ma przycinanie drzewek owocowych, później próbuj się mądralować.

no i poczytaj o fotosyntezie i ogólnie o metaboliźmie roślin i ich cyklu zyciowym.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+