Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Krzysztof Kwiatkowski 29 Marca 2011 w radiu Zet na temat legalizacji marihuany


bobson

Recommended Posts

Krzysztof Kwiatkowski 29 Marca 2011

 

Monika Olejnik: Radio ZET zawsze tak samo pisane, Monika Olejnik i minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, witam.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Dzień dobry pani, dzień dobry państwu.
 
Monika Olejnik: Panie ministrze, co zrobić z kibolami, kompromitacja w Kownie, demolka stadionu, wyrywane krzesełka, zniszczenie lokalu gastronomicznego itd., itp.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Twardo egzekwować przepisy, które już obowiązują od jakiegoś czasu, przypomnę, że znowelizowaliśmy ustawę o imprezach masowych, teraz za złamanie zakazu stadionowego mówimy o karze z karą pozbawienia wolności włącznie i uzupełnić te narzędzia, które ma policja o propozycje ministerstwa sprawiedliwości, między innymi, objęcie dozorem elektronicznym osoby łamiące zakaz stadionowy, dlaczego, bo po umieszczeniu nadajnika w domu i postanowieniu sądu, że nie tylko w trakcie meczów ekstraklasy, ale także reprezentacji narodowej delikwent musi być w domu, nie będzie miał możliwości wyjeżdżania na tak zwane gościnne występy poza granice kraju.
 
Monika Olejnik: No dobrze, to dlaczego panowie pojechali, panowie – ci bandyci pojechali do Kowna?
 
Krzysztof Kwiatkowski: Propozycja, którą przygotowaliśmy w ministerstwie sprawiedliwości może wejść w życie od 1 stycznia 2012 roku, bo wtedy system dozoru elektronicznego będzie działał w całym kraju. Teraz, gdyby ten przepis, bo on już jest przygotowany, będzie go przyjmował rząd na jednym z najbliższych posiedzeń, nie mógł wejść w życie ponieważ system dozoru elektronicznego nie funkcjonuje jeszcze w całym kraju i każdy by powiedział, że jest niekonstytucyjny, dlaczego bandyta stadionowy z Poznania mógłby być objęty zakazem stadionowym, a ten z Wrocławia już nie.
 
Monika Olejnik: Ja wiem. Dobrze, ale mogą być objęci dozorem policyjnym, jeżeli bandyci wybierają się na mecz do Kowna, to wiadomo, że jadą, nie ma chyba trudności policja żeby rozpoznać tych kiboli i zabierają ze sobą maczety, zabierają ze sobą noże, zabierają ze sobą kije, to przecież ktoś powinien to kontrolować.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Takim osobom nie powinien być w ogóle sprzedany bilet na mecz reprezentacji narodowej, dlatego ja się cieszę...
 
Monika Olejnik: Ale wie pan, jak ktoś kupuje bilet, to nie widać czy on ma przy sobie maczetę, czy nie.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale to przypomnę, że zgodnie ze zmianą przepisów, które obowiązują, już na wszystkie mecze ekstraklasy żeby kupić bilet trzeba mieć imienną kartę, czyli jest się zidentyfikowanym już przy możliwości zakupu biletu. I ja mam wrażenie i bardzo się cieszę z deklaracji przedstawicieli PZPN, że wreszcie także Federacja Piłkarska i mam nadzieję, że wszystkie kluby, bo nie ukrywam wcale, że jestem zbulwersowany informacjami, że w jednym z największych państw w Polsce to kibole, podkreślam kibole, zarządzają organizacją meczów i służbom ochroniarskich, to brzmi co najmniej dwuznacznie, jeżeli się mówi, że takie osoby odpowiadają za bezpieczeństwo na stadionie. To są dla mnie sytuacje absolutnie nie do przyjęcia.
 
Monika Olejnik: Chodzi panu o Poznań?
 
Krzysztof Kwiatkowski: Nie, taką sytuację ma, z taką sytuacją rzeczywiście mamy do czynienia na przykład w Poznaniu.
 
Monika Olejnik: No dobrze, ale to co się wydarzyło w Kownie, to jest kompromitacja na cały świat, wszystkie agencje światowe pisały i nie wiem czy ktoś będzie chciał do nas przyjechać na Euro 2012, nie wiem czy ktoś z dziećmi przyjedzie, bo strach w ogóle pokazać się na stadionie.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Nie mam żadnych wątpliwości, że do Euro musimy problem tych bandytów, chuliganów stadionowych absolutnie i ostatecznie rozwiązać, stąd powtórzę jeszcze raz, oprócz systemu dozoru elektronicznego, który będzie dla osób łamiących zakaz stadionowy, w moim ministerstwie przygotowaliśmy także projekt tak zwanego sądu odmiejscowionego. Jak w praktyce by działał, że bezpośrednio na stadionie taka osoba, która by wywoływała burdy na meczu, byłaby sądzona. W jaki sposób, na wszystkich stadionach, na których mają być rozgrywki 2012 są już przygotowane specjalne pomieszczenia, które zaopatrzymy w łącza teleinformatyczne i sędzia, będąc w sądzie, nie musząc, nie trzeba go będzie, tego chuligana przewozić ze stadionu do sądu, tylko z wykorzystaniem łączy teleinformatycznych policja go doprowadza do takiego pomieszczenia, gdzie jest taki system, toczy się normalna rozprawa sądowa, tam na miejscu jest ta osoba skazana, nie ma zagrożenia konwojowania, wywożenia ze stadionu, ewentualności próby odbicia, szybko, efektywnie, sprawnie...
 
Monika Olejnik: Dobrze, ale jak efektywnie zrobić porządek z kibolami z Kowna, jaka im kara grozi.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Nie, nie z kibolami z Kowna, niestety z polskimi kibolami, którzy pojechali tam na gościnne występy.
 
Monika Olejnik: Tak, tak z polskimi kibolami z Kowna i jak mówią Litwini – wszyscy wiedzą, że polscy kibice są agresywni.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale powtórzę jeszcze raz to, co się stało, bym powiedział urąga wszystkiemu. Ja czułem zażenowanie, wstyd, jak oglądałem migawki telewizyjne. Pamiętam, że oczy nie tylko całej Europy, Mistrzostwa Europy w piłce nożnej są trzecią, po Olimpiadzie i Mistrzostwach Świata w piłce nożnej imprezą sportową, która wzbudza zainteresowanie na całym świecie, dlatego ten problem musimy rozwiązać już. Oczywiście z jednej strony...
 
Monika Olejnik: Ale pan mi nie odpowiedział na pytanie, jak to się dzieje, że oni jadą z tymi nożami, maczetami, z tymi kijami, przecież nie kupili sobie ich w Kownie, tylko przyjechali z tym wszystkim, z tymi petardami, racami, to nikt tego nie monitoruje?
 
Krzysztof Kwiatkowski: Po pierwsze, oni nie powinni w ogóle wejść na stadion. Przy wejściach na mecze ekstraklasy w Polsce tego typu sprawdzenie jest robione. Delikatnie mówiąc, nie zawsze efektywnie.
 
Monika Olejnik: Dobrze, ale jak policja zatrzyma taki autokar właśnie z kijami, maczetami, to oni powiedzą, że to nie ich jest, tak.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale przepraszam, policja gdyby zatrzymała ten autokar ma prawo zatrzymać wszystkie te niebezpieczne przedmioty. I znowuż...
 
Monika Olejnik: Ale może mogą ci kibice powiedzieć to nie nasze przedmioty, leżały tutaj, prawda.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale dlatego dopowiem, dlatego przygotowywane są zmiany przepisów w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ale przy współuczestnictwie także mojego resortu, gdzie wprost wprowadzimy do kodeksu karnego zapis, bym powiedział, o odpowiedzialności karnej osób, które jeżdżą na przykład z nożami w okolicznościach uzasadniających możliwość ich użycia i takie przepisy są przygotowane w dużym pakiecie zmian, tak zwany pakiet „bezpieczne Euro 2012”, które Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zgłosi na jednym z najbliższych posiedzeń rządu.
 
Monika Olejnik: Wczoraj premier Tusk powiedział, że zwróci się formalnie do prokuratora generalnego w sprawie tych bandyckich ekscesów, o co chodzi, co pan premier miał na myśli.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ja rozumiem, że chodzi oczywiście o takie ogólne wystąpienie i wskazanie, bo mamy również statystyki, że czasami jest tak, że prokuratorzy oceniając dane zdarzenie, delikatnie mówiąc, może zbyt łagodnie podchodzą do kwalifikacji czynu i zakładam, że w piśmie pana premiera będzie takie wskazanie na to, że tego typu ocena zbyt łagodna, zachowania sprawców ze strony prokuratury przy skierowaniu aktu oskarżenia do sądu, może w przyszłości skutkować takimi zdarzeniami, ale to jest lekcja dla nas wszystkich, dla policji, dla prokuratury, dla sądów...
 
Monika Olejnik: Dla PZPN.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ja bym powiedział tak, że brakowało mi tego zaangażowania Polskiego Związku Piłki Nożnej i nie ukrywam, że cieszę się, że wreszcie padła ta deklaracja ze strony przedstawicieli PZPN...
 
Monika Olejnik: O czarnej liście, tak.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Dokładnie tak, bo nie może być tak, że federacja piłkarska odpowiada tylko za organizację rozgrywek głównie w aspekcie finansowym, reklamodawców, ja bym oczekiwał, że z równie dużym zaangażowaniem PZPN będzie dyskutować nie tylko o sponsorach na Euro 2012, jak włączy się w zapewnienie bezpieczeństwa tej imprezy, bo oczywiście jest to odpowiedzialność państwa, jest odpowiedzialność policji i innych instytucji, które się tym zajmują, ale bez współpracy z PZPN to się nie uda.
 
Monika Olejnik: A to, co się dzieje w Lechu Poznań, to nie jest kompromitacja PZPR panu ministrze.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Właśnie to chciałem powiedzieć mamy jeszcze rok żeby takie sytuacje, jak w Lechu Poznań, czy także w innych klubach, bo to niejedyny przykład, podam przykład jednego ze stadionów warszawskich, gdzie niestety stałym elementem były wyzwiska, przyśpiewki adresowane na przykład do właścicieli klubu. Jest to dla mnie sytuacja absolutnie nie do przyjęcia. I jeżeli PZPN, jako ten, który za to odpowiada nie jest w stanie włączyć się również w rozwiązanie tego problemu to może trzeba wprowadzić takie rozwiązanie, że przez jakiś czas będziemy oglądać mecze piłkarskie wyłącznie w telewizji, bo jeżeli nie będzie dotkliwej kary przede wszystkim finansowej, a brak kibiców to konsekwencje finansowe dla klubów, sytuacja nie będzie rozwiązana.
 
Monika Olejnik: Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, dowiemy się czy w piłkę kopie, www.radiozet.pl i Monika Olejnik. Kopie pan w piłkę?
 
Krzysztof Kwiatkowski: Bardzo często grałem w piłkę, niestety na jednym z meczów charytatywnych kilka lat temu, on się skończył dla mnie bardzo poważną kontuzją i wielomiesięczną, nogą w gipsie. To był mecz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapamiętam go do końca życia.
 
Monika Olejnik: Panie ministrze, mecenas Rogalski na łamach „Naszego Dziennika” pyta, pyta o umowę dotyczącą zbadania katastrofy smoleńskiej, między kim została zawarta ta umowa, kiedy została umowa zawarta, kto negocjował, kto ustalał jej treść oraz jakie miał umocowania.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ja muszę powiedzieć, że nie wiem za bardzo o jakiej umowie mówi pan mecenas. Wszyscy wiemy, że te działania, które prowadzi z jednej strony komisja w Polsce, komisja ministra Millera są prowadzone i badanie przyczyn katastrofy w oparciu o tak zwany załącznik nr 13 do Konwencji Chicagowskiej, jako ten dokument, który w ogóle na świecie jest wykorzystywany przy badaniu przyczyn katastrof lotniczych, a z drugiej strony oczywiście polska prokuratura prowadzi swoje autonomiczne postępowanie przygotowawcze, czyli tak zwane śledztwo w oparciu o polskie przepisy. Niestety nie ma umowy międzynarodowej między Polską a Rosją, która by umożliwiała na przykład powoływanie wspólnych zespołów śledczych, mogę powiedzieć, że taką umowę negocjujemy i w miesiącu maju, ja mam oficjalną wizytę na terenie Federacji Rosyjskiej i ze swoim rosyjskim odpowiednikiem prowadzimy kolejną turę rozmów żeby taką umowę jak najszybciej podpisać.
 
Monika Olejnik: Ja rozumiem, że mecenasowi Rogalskiemu chodzi o to, kto podpisał, na jakiej podstawie, kto podpisał umowę dotyczącą Konwencji Chicagowskiej, no to czy to jest ustna umowa, no ktoś z kimś się dogadał, że to jest Konwencja Chicagowska, Rosja z Polską, czy to był nie wiem, na jakim szczeblu to było, czy to był minister infrastruktury, czy to był premier, premier mówi, że bierze odpowiedzialność za to wszystko, ale czy są jakieś dokumenty dotyczące tego, że w oparciu o Konwencję Chicagowską badana jest katastrofa.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale przecież to też nie jest tajemnicą, wielokrotnie było o tym mówione, pan premier oczywiście, że też osobiście wskazywał, że tą ostateczną decyzję o wyborze załącznika numer 13, jako tego, który mu również wskazywali ci wszyscy, którzy się badaniem przyczyn katastrof lotniczych w Polsce zajmują. Jedną z takich osób, która przecież też publicznie o tym i wielokrotnie zapewniała, informowała był później, polski akredytowany przedstawiciel przy komisji MAK, Edmund Klich, a wtedy i obecnie przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, dlatego ja muszę powiedzieć, że słów pana mecenasa nie rozumiem. Mam nadzieję, że on je douściśli i wtedy będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie, które już zada precyzyjnie.
 
Monika Olejnik: No to właśnie jest precyzyjne pytanie kto, kiedy, dlaczego.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale powtórzę jeszcze raz...
 
Monika Olejnik: No to jest tak, że rozumiem, że pułkownik Klich powiedział jest taka umowa, no to ktoś powiedział no dobrze, to na podstawie tej umowy zrobimy, no ale tak się nie dzieje w państwie, prawda, ktoś musiał z kimś porozmawiać, jaki to był szczebel, jacy urzędnicy, czy jacy politycy.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale to też jeszcze raz dopowiem, przecież wielokrotnie o tym informowaliśmy. Ostateczną decyzję w sensie wyboru załącznika numer 13 do Konwencji Chicagowskiej oczywiście podejmował prezes rady ministrów, pan Edmund Klich bezpośrednio po wypadku tą informację, dotyczącą, że według niego najbardziej prawidłowy jest ten dokument, przekazywał swojemu zwierzchnikowi, też mówię w cudzysłowie, bo komisja działa przy ministrze infrastruktury, chociaż formalnie to nie jest jednostka podległa, więc tu też nie ma żadnej tajemnicy.
 
Monika Olejnik: Rozumiem i co, i premier rozmawiał z premierem Putinem, powiedzieli tak, Konwencja Chicagowska.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Nie, pierwszy raz o tym, że w tym trybie w sensie oczywiście publicznych deklaracji, o tym, że jest taka propozycja ze strony Rosjan, pierwszy raz ta rozmowa jak wiemy w sensie przekazania jej do publicznej wiadomości, to była rozmowa, w której uczestniczył pan Edmund Klich, chodzi o ten telemost i łączenie między Smoleńskiem a Rosją, rozmowy pomiędzy Edmundem Klichem jako tym polskim przedstawicielem a panią Anodiną, jako tym, która później kierując pracami MAK była tą osobą odpowiedzialną po stronie rosyjskiej. I jeszcze jedną rzecz dopowiem – nikt, nigdy nie wskazywał innej możliwości regulacji tej pracy, niż poprzez załącznik 13. Jedyną sugestią, żeby powiedzieć precyzyjnie, która się pojawiła, to była umowa z 93 r. między ministerstwami obrony Polski i Rosji, tylko kłopot z tą umową polegał na tym, że cały ten zapis był jednozdaniowy, nie regulując żadnych procedur, sposobów działania, nikt pewno sobie nie wyobraża, że bezpośrednio po katastrofie obie strony miałyby szczegółowo i żmudnie negocjować na jakich zasada ta praca się będzie odbywać, w sytuacji, w której załącznik numer 13 bardzo precyzyjnie to regulował.
 
Monika Olejnik: Panie ministrze, pan ciągle powtarza, że do 10 kwietnia wrak TU 154 będzie w Polsce, nie ma.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Wielokrotnie mówiłem, że mam taką nadzieję, nie ukrywam, że osobiście jest mi przykro, bo w tej sprawie wielokrotnie występowałem na piśmie, oficjalnie, nieoficjalnie, formalnie, nieformalnie do swojego rosyjskiego odpowiednika, a nadzieję tą opierałem o tą okoliczność, że prace ekspertów na wraku, badania wraku się zakończyły, prace ekspertów MAK, a zarówno w Polsce, jak i w Rosji prokuratorzy bym powiedział, działają przede wszystkim w oparciu o ustalenia ekspertów w zakresie takim, jak właśnie badanie...
 
Monika Olejnik: Czyli, według pana prokuratura nie będzie badała wraku.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ja tego nie chcę powiedzieć, bo nie wiem oczywiście, jak się zachowa rosyjska prokuratura. W Rosji jest dokładnie tak, jak w Polsce, czyli że minister sprawiedliwości jest całkowicie oddzielny, jest pełna autonomia na linii minister sprawiedliwości, prokurator generalny, w Polsce jest o tyle inna sytuacja, że możemy mówić też o całkowitej autonomii prokuratora generalnego w stosunku do rządu.
 
Monika Olejnik: Nie, no mam nadzieję, że w Polsce jest inaczej jednak niż w Rosji, patrząc na demokrację rosyjską...
 
Krzysztof Kwiatkowski: Chciałbym właśnie to powiedzieć, że mam wrażenie, że w Rosji inaczej niż w Polsce, prokurator generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Czajka jest mocniej związany z administracją rządową, chociaż co do strony formalnej, czyli do rozdziału funkcji ministra sprawiedliwości, który jest członkiem rządu, od funkcji prokuratora generalnego strona formalna na tym poziomie ogólności wygląda podobnie.
 
Monika Olejnik: Panie ministrze legalizacja narkotyków miękkich, czy jest możliwa, czy według pana należy karać, no jest kara, na przykład za to, że ktoś ma jednego jointa.
 
Krzysztof Kwiatkowski: W projekcie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, dalej – podkreślam bardzo mocno – dalej zakazane jest posiadanie każdej, najdrobniejszej ilości narkotyku, ale przy spełnieniu określonych przesłanek prokurator może, kładę nacisk na może, odstąpić od skierowania aktu oskarżenia. Kiedy może to zrobić? Kiedy ktoś ma nieznaczną ilość, czyli tego przysłowiowego skręta na własny użytek, czyli nie jest dilerem i mówimy o znikomej społecznej szkodliwości i okoliczności to uzasadniają. Jakie okoliczności? Osoba jest zatrzymana przez policję, prokurator ma obowiązek dokonać rozeznania sytuacji z wykorzystaniem biegłych lekarzy, czy to jest osoba uzależniona, czy właśnie nie jest to diler narkotykowy, wie to też policja, więc będzie te informacje, tą decyzję podejmował we współdziałaniu z policją. Jeżeli wiemy, że jest to osoba uzależniona, nie tak, jak jest teraz, że kierowany jest akt oskarżenia do sądu, w zeszłym roku, wcześniejszych latach, prawie 30 tysięcy osób jest skazywanych za posiadanie, z tego 10 tysięcy na karę pozbawienia wolności. A my mówimy nie, nam nie zależy na zamknięciu tej osoby w zakładzie karnym, nam zależy żeby ją wyleczyć, więc mówimy takiej osobie podejmujesz leczenie, to w tym momencie zawieszamy skierowanie tego aktu oskarżenia, zakończysz to leczenie, wyjdziesz z nałogu odstępujemy od tego. Więcej, także dzisiaj teoretycznie jest to możliwe, ale w związku z tym, że te przesłanki odstąpienia od skierowania aktu oskarżenia są nieprecyzyjnie sformułowane w praktyce prokuratura w zasadzie tego nie robi. A my mówimy, czy my chcemy zamykać tych ludzi w zakładzie karnym, osądzenie takiej osoby to jest dla wymiaru sprawiedliwości koszt około 2,5 tys. złotych.
 
Monika Olejnik: Ja wiem, ale to wszystko jest indywidualne, bo prokurator może uznać, że ja mam skręta, i że mnie skaże, no, bo on może.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Dzisiaj praktyka jest taka, że rzeczywiście na ogół w przypadku, w tego typu przypadkach mówimy o skazaniu, dlaczego, bo nie są precyzyjnie określone przesłanki kiedy prokurator może odstąpić od tego skierowania aktu oskarżenia. A my mówimy, leczenie ambulatoryjne osoby uzależnionej to jest koszt od 40 do kilkuset złotych. Pobyt w zakładzie karnym to jest koszt 2.600 złotych miesięcznie. Na czym nam wszystkim zależy, na zamknięciu tej osoby, czy na jej wyleczeniu? Oczywiście, będą takie sytuacje, że prokurator z tego rozwiązania nie skorzysta i skieruje akt oskarżenia do sądu, dlaczego, jestem absolutnie za takim rozwiązaniem, bo gdybyśmy to zapisali inaczej to de facto byśmy zalegalizowali posiadanie drobnej ilości narkotyków. Uprzedzam wszystkich – nie ma legalizacji posiadania drobnej ilości narkotyków, nawet posiadanie przysłowiowego skręta dalej jest zagrożone odpowiedzialnością karną. Za to, w związku z tym, że nam zależy żeby te osoby wyprowadzać z nałogu, prokurator ma obowiązek przeprowadzić określone postępowanie, sprawdzić czy to nie jest diler, sprawdzić, czy to jest osoba uzależniona, jeżeli osoba uzależniona doprowadzić do tego żeby ona podjęła leczenie.
 
Monika Olejnik: A w Czechach można hodować marihuanę.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Powiem szczerze, że nie znam szczegółów rozwiązań czeskich, za to wiem, jakie rozwiązania będą najlepsze i najpraktyczniejsze w Polsce.
 
Monika Olejnik: Czyli nie wchodzi w grę legalizacja miękkich narkotyków.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Tak, jak pan premier jestem przeciwny legalizacji miękkich narkotyków, Holandia, kraj, w którym takie rozwiązania nazwijmy to liberalne funkcjonowały, odchodzi od tych rozwiązań, szczegółowo reguluje działalność sklepów, w których sprzedawano
 
Monika Olejnik: No tak, dla cudzoziemców, cudzoziemcy nie mogą, ale Holendrzy mogą.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Ale rozmawiałem z holenderskim ministrem sprawiedliwości klika tygodni temu powiedział, że dalej będą ograniczać te rozwiązania, które w Holandii funkcjonują, bo one się nie sprawdziły. Bo oczywiście są osoby, które zapalą tego przysłowiowego skręta raz w tygodniu i to nie skutkuje żadnymi negatywnymi konsekwencjami, no ale niestety badania pokazują, że część zaczyna od tego przysłowiowego skręta, a później tych przysłowiowych skrętów jest coraz więcej, a później przechodzą z tak zwanych miękkich narkotyków na narkotyki twarde. Polskie rozwiązanie jest rozwiązaniem zdroworozsądkowym, nie wprowadza automatycznej zasady, za to podaje tą pomocą dłoń osobom uzależnionym. I jeszcze jedno, w projekcie przygotowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości zwiększamy zakres odpowiedzialności karnej handlarzy narkotyków, bo pod rządami obecnej ustawy doszło do kuriozalnej sytuacji. Ilość osób skazanych za posiadanie wzrosła z niecałych 3 tysięcy do prawie 30 tysięcy, a w tym czasie ilość skazanych dilerów spadła z prawie dwóch tysięcy do raptem 800 przypadków.
 
Monika Olejnik: Niesamowite.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Czyli obecnie funkcjonujące rozwiązania powodują, że ilość osób uzależnionych wzrosła i logika podpowiada, że w związku z tym ilość handlarzy również wzrosła, a policja nie ma żadnych narzędzi żeby skutecznie z handlarzami walczyć.
 
Monika Olejnik: I na koniec, Robert Węgrzyn został wykluczony przez Platformę lokalną, co pan na to, za to, że mówił w TVN24, że mógłby patrzeć na lesbijki z chęci.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Wypowiedź była żenująca, wstydziłem się, jak ją słuchałem o rozstrzygnięciu sądu w tym momencie, chociaż oczywiście mam wyrobiony pogląd w tej sprawie, nie będę się wypowiadał z bardzo prostego względu, od wyroku sądu regionalnego można się odwołać do sądu krajowego, a minister sprawiedliwości powinien być zawsze delikatny w deklaracjach dopóki rzecz się prawomocnie nie zakończy.
 
Monika Olejnik: Ale tak się składa, że minister sprawiedliwości jest politykiem, czy to była politycznie wypowiedź szkodząca Platformie.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Moja ocena polityczna tej wypowiedzi jest zawarta w słowach, że było mi wstyd, czułem się zażenowany tym, co usłyszałem.
 
Monika Olejnik: Chciałby pan, żeby nadal pana kolegą był Robert Węgrzyn?
 
Krzysztof Kwiatkowski: Od strony formalnej, powtórzę to jeszcze raz, poseł Węgrzyn ma prawo się odwołać do krajowego sądu koleżeńskiego.
 
Monika Olejnik: Nie, pytam czy chciałby pan żeby był pana kolegą.
 
Krzysztof Kwiatkowski: I powtórzę jeszcze raz, rzadko kiedy wstydziłem się tak, jak wtedy, gdy te słowa słyszałem.
 
Monika Olejnik: Dziękuję bardzo, Krzysztof Kwiatkowski minister sprawiedliwości był gościem Radia ZET, dziękuję.
 
Krzysztof Kwiatkowski: Dziękuję.
Link to comment
Share on other sites

Boże co za pokur*****ny kraj...

Ilość osób skazanych za posiadanie wzrosła z niecałych 3 tysięcy do prawie 30 tysięcy, a w tym czasie ilość skazanych dilerów spadła z prawie dwóch tysięcy do raptem 800 przypadków.

powiedział co wiedział je**ny urzędas, tak na prawdę wiele się nie zmieni.. zamiast dać te 2g na własny użytek to cisną dalej:D

prokurator ma obowiązek przeprowadzić określone postępowanie, sprawdzić czy to nie jest diler, sprawdzić, czy to jest osoba uzależniona, jeżeli osoba uzależniona doprowadzić do tego żeby ona podjęła leczenie.

Ja się pytam jaka uzależniona, jakie leczenie? czy im się już naprawdę w głowach pokur****ło?

Link to comment
Share on other sites

Bo oczywiście są osoby, które zapalą tego przysłowiowego skręta raz w tygodniu i to nie skutkuje żadnymi negatywnymi konsekwencjami, no ale niestety badania pokazują, że część zaczyna od tego przysłowiowego skręta, a później tych przysłowiowych skrętów jest coraz więcej, a później przechodzą z tak zwanych miękkich narkotyków na narkotyki twarde.

najbardziej mnie to boli, że osoba na takim stanowisku nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nie MJ jest pierwszym narkotykiem w całej drabinie, a legalne narkotyki jak alko i papierosy.

Bo nie znam przypadku, że ktoś spróbował MJ a wcześniej piwa nie pił.

Link to comment
Share on other sites

Mówię wam, wydaje mi się, że aby dostać się tak wysoko trzeba być idiotą, który daje się sterować mafii i dużym koncernom, albo przynajmniej jest na tyle niedoinformowany, żeby nie im nie przeszkadzać.

Zobaczcie co się dzieje od kilku lat: zawsze to opozycja ma najlepsze pomysły, a gdy dochodzi do władzy wsadza je do szuflady i daje się manipulować.

Oni nami nie rządzą tylko mają nam służyć. Oni już nas nie reprezentują, Polska jest firmą wciągniętą w długi przez manipulacje i można ją wykupić jak każdą większa firmę.

A tak przy okazji: skoro państwa funkcjonują dobrze z tak wielkim długiem czemu biedni są najbardziej nękani. Skoro Polska ma dług w wysokości prawie 50% PKB to ja czemu nie mam się rocznie zapożyczyć na 50% mojego rocznego dochodu?

Link to comment
Share on other sites

A tak przy okazji: skoro państwa funkcjonują dobrze z tak wielkim długiem czemu biedni są najbardziej nękani. Skoro Polska ma dług w wysokości prawie 50% PKB to ja czemu nie mam się rocznie zapożyczyć na 50% mojego rocznego dochodu?

tutaj akurat ekonomia bierze górę.

Ty mozesz zbankrutować, państwo nie.

No i twoich obligacji raczej nikt nie zechce. A jak ktoś zechce od Ciebie kupić obligacje, to możesz nawet na 500000% swoich dochodów się zapożyczyć. także jak znajdziesz idiotę, który będzie chciał kupić twoje obligacje, to śmiało i daj mi do niego numer;)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiał z holenderskim ministrem sprawiedliwości, tylko po co? skoro ich ministerstwo tym tematem się nie zajmuje, może z tym ministrem doszli do wniosku że Polacy to idioci i prawo które sprawdza się tam, u nas będzie złym rozwiązaniem, jeśli tak, to niech powie to w prost. Być może nasz minister powinien pytać zagranicznych ministrów co sądzą o naszym prawie dotyczącym narkotyków i właśnie ich zdanie na ten temat przedstawiać w mediach. Poza tym jak on może rozmawiać z władzami holenderskimi przecież z punktu widzenia naszego rządu to kraj narkomanów, dilerów i najgorszego zła, nie wiem dlaczego jeszcze utrzymujemy kontakty dyplomatyczne z takimi krajami. I jeszcze jedno, ja o tym "genialnym" rozwiązaniu słyszę od ministra już chyba parę lat, mało sprawny ten nasz rząd.

Link to comment
Share on other sites

Tak też myślałem... wygłoszona poraz kolejny standardowa litania <_< Jeszcze ta gadka o leczeniu uzależnionych, "leczyć nie karać" wszystko dla naszego dobra Niech leczą narkomanów zniewolonych przez alkohol, których codziennie mijam w drodze do szkoły wystarczy niekaralność posiadania i uprawy konopi, a ci stale: "nie będę rzecznikiem legalizacji narkotyków" :mad: Wkurza mnie to ich ciągłe "ogólnikowanie": niekaralność posiadania=legalizacja, palący trawe=uzależniony ćpun nie znają sie na niczym tylko na manipulowaniu faktami, nauczeni by ładnie mówić i wyglądać w telewizji, hipnotyzować i zniewalać głupi naród! Niech Babilon spłonie!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+