Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

"51 Niepełnoletnich Użytkowników Medycznej Marihuany W Usa!


weeed

Recommended Posts

W stanie Montana w USA wydano ponad 28000 kart pacjenta medycznej marihuany, 51 z nich trafiło do osób w wieku poniżej 18 lat.

"Stan Montana ma ponad milion mieszkańców, 51 jeden nieletnich pacjentów medycznej marihuany to naprawdę niewiele. Tak duża niechęć dla przepisywania medycznej marihuany dla nieletnich pacjentów spowodowana jest bezpodstawnym przekonaniem, że dzieci będą rozdawać lek swoim znajomym w szkołach. Przez to kłamstwo, mnóstwo potrzebujących nie ma kart pacjenta." - kwituje Tayln Lang dyrektor Montana Medical Growers Association w Missoula.

Ustawa dotycząca medycznej marihuany dyktuje szczegółowe wytyczne w przypadku wydawania kart pacjenta nieletnim.

Rodzice lub opiekunowie muszą podpisać specjalne oświadczenie, w który potwierdzają, że lekarz poinformował ich o możliwych zagrożeniach i skutkach ubocznych oraz o wszelkich korzyściach płynących z terapii medyczną marihuaną. Opiekunowie wyrażają zgodę na zastosowanie medycznej marihuany i zobowiązują się do kontrolowania dostępu i odpowiedniego dawkowania leku dla nieletniego.

Jednym z najmłodszych pacjentów medycznej marihuany w Montanie był Cash Hyde, 2 i pół letni chłopiec, który wygrał walkę z nowotworem mózgu. Ojciec Cash'a, Michael twierdzi, że ten lek naprawdę pomógł jego synowi.

Rodzice towarzyszyli dziecku na każdym etapie walki z tą ciężka chorobą i obserwowali jak syntetyczne leki podawane przez lekarzy powodowały liczne skutki uboczne, w pewnym momencie w skutek działań niepożądanych doszło nawet do zatrzymania akcji serca.

Ojciec Cash'a opowiada o tym jak medyczna marihuana pomogła jego synowi w regeneracji organizmu uszkodzonego przez chemioterapię, wzmagała jego apetyt i pomagała mu zasnąć.

'Obserwowałem sytuację, gdy Cashy nie mógł nic jeść przez ponad 40 dni, żył tylko na kroplówkach, doszło do sytuacji, gdy nie był już w stanie samodzielnie podnieść głowy z poduszki. Zdawałem sobie sprawę, że jest to spowodowane nie tylko chorobą, lecz skutkami ubocznymi toksycznych leków, które były mu podawane." - powiedział pan Hyde. Niektórzy rodzice obawiają się wpływu medycznej marihuany na rozwijające się organizmy ich dzieci. THC może negatywnie wpływać na koncentrację i pamięć krótkotrwałą, która jest niezbędna dzieciom podczas uczenia się w szkole. Rodzice powinni najpierw wszystko solidnie przemyśleć i podjąć odpowiedzialną decyzję. Pan Hyde mówi, że nie było innego wyjścia, gdyby nie medyczna marihuana jego syn mógłby nie przeżyć wyniszczającej chemioterapii.
Caregiverzy, czyli opiekunowie dostarczający marihuanę potrzebującym, posiadaczom kart pacjenta podkreślają, że w przypadku zastosowania jej u dzieci, należy rozważyć inne niż palenie i vaporyzacja sposoby przyjmowania tego leku. Według nich najlepiej podawać dzieciom ciasta i ciasteczka z odpowiednio dobraną dawką.


Źródło: wolnekonopie_pl


Ale im dobrze :dd

Link to comment
Share on other sites

hehe fajny artykuł .U nas jesli mozna by było stosowac medyczna Marihuane to pewnie wiekszosc młodej Warszawy ,Krakowa ,Katowic itd. Miało by karty i mogło by bezpiecznie palic i w niektórych przypadkach tez leczyc sie .Ale po co rząd ma sie trudzic o jakas sensowna nowelizjacje jak oni wolą podwyzszac ceny .Słyszałem ze cena cukru waha sie w granicach - 5-6 zł no ludzi paranoja co za kiepy tam siedza ...

Link to comment
Share on other sites

U mnie cukier po 6 zł już... tragedia :/ Zamiast tak łatać dziurę finansową, lepiej wprowadzić legalizację marihuany. Myślę że na 100% wyszli by z tego gówna.. A co do artykułu.. myślę że z tą barierą wiekową dobrze robią. Ludzie na pełnoletnią młodzież już patrzą z innego punktu widzenia...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+