Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Palenie A Zdrowie... ;/


bobson

Recommended Posts

Elo wszystkim

Mam pewne problemy zdrowotne i zwracam sie do Was o rade,ale zacznijmy od początku. Otóż paliłem ziółko od mniej wiecej roku codziennie, ostatnio jednak zrobiłem sobie dłuższe przerwy. Jakoś w tamte lato zaczely sie problemy od bólu nadbrzusza. Bylem u lekarza jednego, potem jeszcze innego i tak w kółko... Zrobilismy badania i wyszlo ze bilirubina za wysoka, za malo plytek krwi itd. Do tego jeszcze USG brzucha ktore wykazalo ze mam zajebiście powiekszona śledzione... W końcu padło że boleć moze dwunastnica i faktycznie leczenie troche pomogło. Watroba niby ok ale ostatnio gdy robilem badania wyszlo ze jest uszkodzona :/ nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć bo ostatnio nie palilem ale badania nie zbyt dobre... do tego jeszcze w okresie ktorym pale ale nie podczas palenia tylko na trzeźwo mam tak jakby ''zacisk szcżęki'' tzn. po jednej stronie mi drętwieje żuchwa... Czy to wszystko moglobyc spowodowane paleniem??? :/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mój ziomek palił dużoo baki, i dostał wrzodów na wątrobie, on twierdzi że to od baki, ale jak było to grom wie... Daj se na luz z baką, dopóki nie ogarniesz.. Zdrowie jest najważniejsze...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak wspomnialem wczesniej u lekerza to bylem i to nie jednego. Szczerze powiedzial ze to te wyniki nie trzymaja się kupy. Ale raczej to nie jest żadna marskość czy otłuszczenie wątroby bo by bylo to widac na usg... Najgorsze jest to ze ostatnio nie pale wogóle a wyniki gorsze

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciekawe, ostatnio coś mnie z prawej strony brzucha pobolewa ... zobaczmy co naukowcy piszą w internecie:

Marijuana linked to liver damage (2008) zwiększa ilość przypadków marskości wątroby u chorych na zapalenie wątroby C (328 pacjentów)

Marijuana Use and mortality - American Journal of Public Health 87(4):585-90, 1997 Apr. - długoterminowa analiza (1979-1985) ponad 65000 pacjentów - Marihuana nie jest powodem zwiększonej śmiertelności (poza AIDS). Za to wśród tych, którzy użyli jej choć raz ryzyko śmierci na AIDS wzrastało o 80%. Jaki może być tego powód? Nie wiem, dla mnie samo AIDS to wielka ściema... Inna zależność może być następująca: chorzy na AIDS sięgają po MH, ponieważ im ona pomaga. Wtedy Hipisi mieli po 30 parę lat, z danych wynika że prawie 3/4 mężczyzn i 2/3 kobiet w wieku 30 - 39 lat (w 1979 r.) miało kontakt z marihuaną.

Antifibrogenic role of the cannabinoid receptor CB2 in the liver. Gastroenterology. 2005 Mar;128(3):742-55. Tutaj badacze sugerują, że stymulacja receptorów CB2 wątroby myszy przy marskości wątroby powoduje śmierć komórek zwłóknionej tkanki i spowolnienie postępu zwłóknienia.

Marijuana use in potential liver transplant candidates. Am J Transplant. 2009 Feb;9(2):280-5. Epub 2008 Nov 27. Używanie MH nie powoduje większej śmiertelności u kandydatów do przeszczepu wątroby (ok. 15000 pacjentów).

Hepatitis C norml.org 2010. Norml pisze, że eksperci nie zalecają stosowania MH przy HCV, dopóki wykonanych więcej badań.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w jaki sposób maryha może wpływać na to że masz takie złe wyniki ? moim zdaniem tutaj nie trawa jest winna, tylko złe wpierdalanie, picie coli i innego gówna, brak regularnego wysiłku fizycznego, genetyka lub coś w te klocki. żeby marihuana uszkadzała wątrobę i tak pogarszała wyniki to musiał byś palić serio dużo.. a i to wątpię by zniszczyła Ci organizm tak mocno.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w jaki sposób maryha może wpływać na to że masz takie złe wyniki ? moim zdaniem tutaj nie trawa jest winna, tylko złe wpierdalanie, picie coli i innego gówna, brak regularnego wysiłku fizycznego, genetyka lub coś w te klocki. żeby marihuana uszkadzała wątrobę i tak pogarszała wyniki to musiał byś palić serio dużo.. a i to wątpię by zniszczyła Ci organizm tak mocno.

Ronaldo mówisz tutaj raczej o wpływie trawy na organizm zdrowego człowieka. Trzeba się z Tobą zgodzić że ganja nie jest w stanie w tak widoczny sposób pogorszyć wyniki.

Ale nie zapominajmy że opisywany przypadek to nie jest 100% okaz zdrowia. W takim przypadku palenie trawki może mieć kolosalne znaczenie. Może stanowić o być albo nie być.

Przy zachowaniu racjonalnego trybu życia wyniki mogą być troche poniżej normy, z powolną tendencją pogaszającą się.

Natomiast w przypadku palenia może być to istna katastrofa. Granica między zdrowie a chorobą jest bardzo cienka.

Nie zapominajmy że trawka to substancja TOKSYCZNA i na pewno bardziej szkodzi niż Coca-Cola.

Teraz postaw się w sytuacji człowieka chorego, któremu szkodzi zła dieta, stres, czy brak snu.

To jak musi szkodzić trawka? Jak już naukowcy zauważyli szkodliwość dla wątroby? To co w przypadku gdy ktoś dodatkowo cierpi na choroby wątroby?

Mój wniosek? Jeśli coś Ci dolega: Nie jarać! Nie pić! Nie ćpać!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+