Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pytanie O Ziemie


thcon22

Recommended Posts

witam z racji tego ze w mojej okolicy nie było nic ciekawego postanowilem kupic Uniwersalną ziemię Kronen 

Co ciekawe producent podaje że ma 5,0-6,0 ph natomiast na odwrocie opakowania jest napisane 5,5-6,5.
Kupilem rowniez perlit,dolomit a także kermazyt. Chciałbym to wszystko ładnie ze sobą wymieszac.
Wode w kranie mam 7,2 ph, będe ją zbijać do 6,2-6,6 i pytanie czy podlewanie taką wodą takiej ziemi będzie dobrze wpływac na rozwoj pomidorka? rozumiem ze nawet jak ta gleba ma 6,0ph to podlewajac ją zmieni i tak ph na wartosc taką, jaka jest podlewana?
prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po trzech podlaniach masz ziemie o tym samym ph jak woda. Taka może byc i nic nie musisz zmieniac czy dodawac tylko pilnuj tej wody ph. Rozwijac sie bedzie prawidłowo. Jak juz masz dolomit to tez mozna sypnac ta ziemie. Ważne czy ma dobrą przepuszczalność, nie bedzie tworzyła błocisza albo żeby tam sama kora nie była czy inne gó**o...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzieki ! o to własnie mi chodziło. jest tam napisane że ma jakis nawilzacz ktory ładnie wchłania a także rozprowadza wode.

Może móglby ktos jeszcze napisać ile dać perlitu i na ile L ziemi? Bo dolomitu dam łyżke od zupy na 10 literkow.

Dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

thcon22

kojarzysz pojecie "proporcja"?

matematyki w szkole to nie uczyli? masz kalkulator, to sobie policz. proporcje Ci podałem. Jak chcesz, żeby wszystko za Ciebie zrobić, to chętnie to zrobie, ale wyhodowane ziółko tez za Ciebie wypale.

a poza tym, zacznij CenzurA wreszcie czytać forum

skoro zadałeś sobie tyle trudu, zeby założyć temat, to zadaj sobie jeszcze troche i przeczytaj tytuły tematów w dziale w którym ten temat założyłeś. Jest tu taki fajny jeden temat o tajemniczej nazwie "dobra ziemi"

czy ja naprawde tak wiele wymagam?

odrobiny chęci!!!

BTW

tak jak kolega kastaro stwierdził, chodziło mi o łyżki stołowe.

konkretnie 2 łyżki ziemi i 1 łyżka perlitu. Ale to pod warunkiem, że będziesz korzystał z doniczek o pojemności 50ml (bo łyżka stołowa ma ok 15ml) no nikt nie mówił, że będzie lekko. Bycie rolnikiem to cięzki kawałek chleba. Uprawiam 10 krzaków w 15 litrowych donicach, to teraz pomyś ile ja się musiałem namachac ta łyżką.... w sumie 10 000 machnięć, z czego 3333 machnięcia łyżką z perlitem, i 6667 machnięcia łyżka z ziemia. i kurde jeszcze musiałem to wymieszać. starsznie męczące te konopie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pogubiłem sie juz kurde wytlumacz to moze łopatologicznie bo dalej nic nie jarze. Z tego co napisales wychodzi, ze do 20L ziemi jak dodam 4L perlitu to bedzie dobrze, jak dodam 3L perlitu tez bedzie dobrze, i nawet jak dam 1L to dalej bedzie dobrze

BTW. zmieniles swojego posta czyli moj wydaje sie byc bez sensu,ale bedziesz wiedzial ocb i co napisales przed chwila

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja CenzurA.............. ręce mi opadają.

jak nie dodasz, to tez będzie dobrze.

łopatologicznie, to dodaj go ile chcesz.

Ja podałem proporcje- jak nie wiesz co to proporcja, to poszukaj w necie. matmy uczyć cie nie będe.

żadne z tych ilości co podałeś, nie mieszczą sie w zakresie, który podałem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+