Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

"Badania Skazanych Pod Kątem Obecności Narkotyków Będą Obowiązkowe"


weeed

Recommended Posts

Skazany będzie musiał poddawać się badaniom na obecność alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych; jeśli na nie się nie zgodzi, zostanie uznany za osobę będącą pod wpływem tych substancji - zakłada projekt noweli Kodeksu karnego wykonawczego.

Projekt nowelizacji, przedłożony przez ministra sprawiedliwości, we wtorek został przyjęty przez rząd.

Skazanego, który nie podda się badaniu i w związku z tym zostanie uznany za osobę będącą pod wpływem alkoholu lub narkotyku będzie można ukarać dyscyplinarnie, gdyż spożywanie tych substancji w więzieniach jest zabronione. Obecnie skazany ma prawo odmówić takiego badania.

Nowelizacja k.k.w. ma też doprecyzować przepis dotyczący informowania pokrzywdzonego o każdorazowym opuszczeniu zakładu karnego przez skazanego; będzie on otrzymywał taką informację, jeśli złoży wniosek w tej sprawie do sądu. Nowe przepisy rozszerzają też obowiązek informowania policji o tym, że skazanemu udzielono np. przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności czy warunkowego, przedterminowego zwolnienia z jej odbycia.

Obecnie konieczne jest informowanie policji m.in. w przypadku zwolnienia skazanego z zakładu karnego po odbyciu kary, a także w przypadku jego ucieczki.

Projekt ustawy uzupełniono też o zapis, że sąd penitencjarny lub dyrektor zakładu karnego będzie powiadamiał policję o zwolnieniu z zakładu karnego (po odbyciu kary) lub w przypadku ucieczki skazanego z zaburzeniami preferencji seksualnych. Policja będzie także informowana o opuszczeniu zakładu karnego przez skazanych za przestępstwo popełnione w zorganizowanej grupie i skazanych odbywających karę pozbawienia wolności (za przestępstwo umyślne) nie mniejszą niż trzy lata.

Kolejna zmiana dotyczy zasad korzystania z widzeń przez osoby niepełnoletnie odwiedzające osadzonych. Po wejściu noweli w życie będą mogły one widywać skazanych tylko pod opieką dorosłych. Taki nadzór ma ochronić niepełnoletnich przed szkodliwym wpływem środowiska więziennego.

Dzięki nowelizacji zwiększyć ma się też liczba skazanych pracujących na wolności. Ma to być możliwe dzięki ich zatrudnianiu przez organizacje pożytku publicznego.

Źródło:

wiadomocci.gazeta.pl

Link to comment
Share on other sites

Nie mają co wymyśleć ... Nieroby sejmowe tylko myślą co tu zrobić żeby się nie narobić o to cała ich praca a nowelizacja narkotykowa leży już tyle lat, i do 8 lat za znaczną ilość konopi w PL im się w dupach pop... za pobicie ludzie tyle nie dostają za gwałty a te sz.... sejmowe nic nie robią w tym kierunku żeby to zmienić tylko pewnie łapówy przyjmóją od zakładów farmacełtycznych co testy na obecnosć narkotyków robią....
tylko kto to udowodni w tym chorym kraju

Link to comment
Share on other sites

Na tych testach i tak pewnie niezle zaraobią takze kolejny dowód ze oni siedza na tych stołkach zeby zabierac hajc normalnym ludziom .Troche chłopaki beda mieli teraz przejebane bo w wiezieniach jest duzy dostep do narkotyków .

Skazanego, który nie podda się badaniu i w związku z tym zostanie uznany za osobę będącą pod wpływem alkoholu lub narkotyku będzie można ukarać dyscyplinarnie, gdyż spożywanie tych substancji w więzieniach jest zabronione. Obecnie skazany ma prawo odmówić takiego badania.

Nie rozumiem tego fragmentu ,czyli ze co jak kogos złapia to wysla do izolatki czy odrazu mu dojebia do kary jakies miesiace ? Duzo nie jasnosci zreszta jak w całej tej ustawie narkotykowej , jak by nie mogli sie zebrac najlepsi eksperci w tym kraju od narkotyków i opracowac normalna ustawe narkotykowa .Tyle ze co jak oni nie myśla beda wciaz dokładac jakies paragrafy ch**e muje a ludzi dalej co sa uzaleznieni beda zalegac w wiezieniach :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+