Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Problem Z Małymi Roślinkami.


Pineapple

Recommended Posts

Witam.
Roslinki maja ok 5 dnia i cos je dreczy... Zastanawiam sie nad przelaniem, chociaz wydawalo mi sie ze na coco nielatwo jest przelac. Poza tym sa jeszcze mlodziutkie wiec nie wiem jakie korzonki moglbym podtapiac. W sumie juz sam sobie odpowiedzialem

Looknijcie na fotki i powiedzcie co moze im dolegac.
Warunki:
100% coco
temp. w granicach 30 stopni(ale chyba termometr nawala bo wydaje mi sie, ze jest zdecydowanie chlodniej)
nawoz od 4 dnia w milimalnych ilosciach na rozsade.
Wezcie pod uwage ze stan roslinek pogorszyl sie przed podaniem nawozu, podalem go z z mysla, ze cos pomoze.
Zaznaczam tez ze 3 inne maja sie niezle i nic im nie dolega oprocz powolnego wzrostu.
Poprosze o pomoc bo mi nasuwa to jakas plesc... na sama mysl zle mi sie robi.
Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak to ph, to na 99% dolomit nic nie da, o ile nie pogorszy.

jest to uprawa indor, a naprawde sporadycznie w indorze pojawiają się problemy ze zbyt niskim ph, w polskich kranach płynie raczej zasadowa woda.

także polecam kupić phmetr, zbadać ph i je wyregulować. Nie pamiętam jakie sa idealne wartości dla coco, ale wydaje mi się, że hesi podaje jako idealne do uprawy coco ph 5,8-6,2

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jaka to odmiana?

jak ec?

dlaczego płukałeś wodą?

chłopie w coco nie masz bufora tak jak w ziemi. coco jest zupełnie jałowe, musisz dawać roślinom jeść.

W końcu... bo każdy pieprzy że przenawoziłem.

Roślinki miały 5 dni, kiedy podałem pierwszą dawkę nawozu, zgodnie z zaleceniem producenta. Zrobilem to zaraz po fakcie, gdy zauważyłem te zmiany. Nie wiem jakie ec. Odmiana Cindy 99 i White Ryder.

Teraz po podaniu nawozów z uregulowanym PH dwie odżyły i puściły nowe listki. Jedna ze zdrowych(cindy) dzisiaj dostała po dupie i jestem w kropce.

Bądźmy dobrej myśli, że i ta odbije.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+