Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Microbox


OnSet

Recommended Posts

Witam,

jak sugeruje temat chciałbym przedstawić Wam mojego micro boxa, zrobionego z kolumny od wieży...

Na początku miał być PCbox ale okazał się kompletną porażką, nie wszystko wyszło tak jak do końca sobie umyśliłem...

Wymiary :

Szerokość - 19 cm
Długość - 23 cm
Wysokość - 30 cm

No to zacznijmy od początku, plan był taki :

Sporo myślałem nad tym i tak mi wyszedł plan ostateczny, trochę się motałem z wentylacją, nie wiedziałem jak zrobić by było najlepiej...

Na moją powierzchnię boxa potrzeba około :

Powierzchnia 0.0437 m2

Minimalnie: 1311 Lumenów
Średnio: 1748 Lumenów
Optymalnie: 2185 Lumenów

Własne: 2185 Lumenów

Posiadam 2 świetlówki 20W, barwa ciepła, mają one około 1100lm, więc spokojnie powinno starczyć...

A tak wygląda to w praktyce :

Wentylacja :
Otworki wciągające zimne, świeże powietrze :

Prowizoryczne "drzwiczki" z kartonu(całkiem twardy dlatego go użyłem) :

A teraz parę pytań :

Najważniejsze : Zapewne dam rade uciągnąć automacika, aczkolwiek wolę się upewnić?

Jaką dać doniczkę, żeby zaoszczędzisz na miejscu i roślinka nie była jakimś karzełkiem? Może jakaś własnej roboty na wymiar i wyłożyć ją czarną folią?

Mile widziane komentarze, porady.

Pozdrawiam

OnSet

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Projekt bardzo dobry, bez problemu się tam zmieścisz z automatem. Doniczki najlepiej zrobić samemu, chyba że znajdzie sie coś idealnie dopasowanego.

Jedno ale- dziurki na wlot powietrza stanowczo za małe. Najlepiej zrobić prawie przez całą długość ścianki (przeciwległej do wentylatora) jakiś 1-1.5cm pasek (otwór). Do tego jakaś pułakpa świetlna, chyba że to nie stanowi problemu ;] I trochę wyżej zrób ten otwór, najlepiej nad doniczką.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To taki paseczek za świetlówkami?

W sumie to dużo tam światła uciekać nie powinno, bo kabelki i oprawki, zapewne się zastosuje do wskazówek.

Na razie będę się musiał zadowolić tymi świetlówkami, aż uskrobie kasy na nowe :P Jak coś to philipsa te są, więc nie powinny szwankować, z resztą zobaczę jak to pójdzie :>

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jakbys zrobił systemem wentyl ssący zimne powietrze i jednoczesnie dmuchajacy na te zarowki to moze bys to schłodził z jeszcze jednym wentylem takim jak tam masz pokazany, tak to tam bedzie piekarnik, juz nawet z jedna taka swioetlowka, ktora itak by nawet wystarczyła... Dojeb wentyl i zmierz tempe, jesli bedzie powyzej 30 stopni w zarosnietym boxie to nawet nie startuj szkoda czasu...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Co do nawozów to tak jak powyżej wspomniane biohumus na vega, z tym że jak planujesz trzymać tu automaty to moim zdaniem na wiele się nie zda, bo on wspomaga wzrost. Azot zawarty w ziemii w zupełności wystarczy (kup ziemie do roslin zielonych). Wrzuć tylko plankton k, żeby roślinka pokazała klase na koniec. Na przykładzie swojego boxa i kombinacji które rozkminiałem z chłodzeniem, bo też miałem z tym problem, efektywniejsze chłodzenie było gdy wiatrak był na dole i wdmuchiwał chłodne powietrze, a na górze otwór do wydostawania się ciepłego.

To tylko moje subiektywne zdanie oparte na własnym doświadczeniu opartym o budowe podobnego boxa. . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+