Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Narkotyki. Mniej represji, dość przesądów!


MariahMilano

Recommended Posts

Narkotyki. Mniej represji, dość przesądów!

List otwarty w sprawie zmian w polskiej polityce narkotykowej

Prawo należy tworzyć racjonalnie - w oparciu o wiedzę naukową, a nie stereotypy, o doświadczenie praktyczne, a nie mitologię. Nadmierna represja nie tylko nie sprzyja rozwiązywaniu problemów społecznych, ale często je nasila. Sztucznie podtrzymuje lęki opinii publicznej i wzmacnia szkodliwe przesądy.

Polityka narkotykowa to obszar bardzo złożony, w którym problemy kryminalne przeplatają się z kwestiami zdrowia publicznego. Naszym zdaniem zbyt wielki nacisk kładzie się w Polsce na wymiar kary i represji, a zbyt mało zajmujemy się edukacją, profilaktyką i skuteczną terapią. Skuteczna redukcja szkód związanych z użyciem narkotyków musi uwzględniać szeroki kontekst społeczny - nie wolno nam zapominać, że kara (zwłaszcza pozbawienia wolności) przynosi nieraz dużo więcej strat indywidualnych i społecznych niż sam popełniony czyn.

Karanie drobnych posiadaczy substancji psychoaktywnych utrudnia terapię uzależnionych, a przygodnych użytkowników naraża na kontakt z organami ścigania - w najgorszym razie także ze zdemoralizowanymi przestępcami w więzieniu. Doświadczenia wielu państw wskazują też, że "karanie za posiadanie" nie sprzyja zmniejszeniu spożycia narkotyków, za to odwraca uwagę i energię policji od realnych sprawców problemu - masowych producentów, handlarzy i hurtowników.

W związku z powyższym pragniemy wyrazić poparcie dla inicjatywy wprowadzenia do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62a. Pozwoli on prokuratorowi i sądom na odstąpienie w pewnych okolicznościach od ścigania osób posiadających nieznaczne ilości środków psychoaktywnych "na własny użytek" i umorzenie w takich sytuacjach postępowania karnego.

Paweł Althamer, dr Marek Balicki, prof. Zygmunt Bauman, Edwin Bendyk, prof. Agata Bielik-Robson, Halina Bortnowska, Izabella Cywińska, Artur Domosławski, dr Kinga Dunin, Marta Gaszyńska, Janusz Głowacki, dr Agnieszka Graff, Manuela Gretkowska, prof. Jan Tomasz Gross, prof. Irena Grudzińska-Gross, Agnieszka Holland, Olga „Kora” Jackowska, prof. Maria Janion, prof. Małgorzata Kowalska, dr Sergiusz Kowalski, prof. Krzysztof Krajewski, Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, Roman Kurkiewicz, Aleksander Kwaśniewski, Borys Lankosz, Magdalena Łazarkiewicz, Kasia Malinowska-Sempruc, Piotr Najsztub, dr Wojciech Olejniczak, prof. Wiktor Osiatyński, Piotr Pacewicz, Joanna Rajkowska, Anda Rottenberg, Ewa Siedlecka, Sławomir Sierakowski, Kamil Sipowicz, prof. Paweł Śpiewak, prof. Magdalena Środa

Kazimiera Szczuka, Małgorzata Szumowska, Olga Tokarczuk, dr Ewa Woydyłło, Jacek Żakowski

Źródło: Gazeta Wyborcza

http://wyborcza.pl/1,75478,8813159,Narkotyki__Mniej_represji__dosc_przesadow_.html

Link to comment
Share on other sites

faktycznie hipokryzja <_< , no ale przynajmniej politycy zaczynaja patrzec przez oczy ....

i cos mi sie nie podoba ten kawalek - "W związku z powyższym pragniemy wyrazić poparcie dla inicjatywy wprowadzenia do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62a. Pozwoli on prokuratorowi i sądom na odstąpienie w pewnych okolicznościach od ścigania osób posiadających nieznaczne ilości środków psychoaktywnych "na własny użytek" i umorzenie w takich sytuacjach postępowania karnego."

1.) tak mi sie wydaje ze cos takiego juz dziala w polsce

2.) to jest bez sensu bo szkiely beda dalej lapac, sedzia robic sprawy, prokurator wysuwac oskarżenia a w sumie chodzi o to by nie musiec tego robic, zeby bylo zglowy te cale pieprzenie / sciganie , za pol skreta

ale jak pisalem wyrzej dobrze ze politycy przestaja byc tacy konserwatywni

:peace:

Link to comment
Share on other sites

jestem pewien ze przynajmniej polowa tych ludzi z tej listy pali albo cos paliło kiedys tam .I co i wyrośli na doktorów magistrów ,pora by ten tępy rząd zrozumiał ze nie ma sensu karac za małe ilości moim zdaniem do 3 g .A w kazdym domu powinien zagoscic przynajmniej 1 krzaczek .Ale coś czuje że juz od stycznia zacznie sie dziac wejdzie pewnie jakas nowelizacja tego pargrafu 62a .Wiecej ludzi bd palic bo nie bd sie juz bac głupich kar za te marne 3 g .A pózniej to już z górki zobaczymy co da eksperyment canabis house ,za nim za pewne gotta wymysli cos nowego i w koncu musi sie udac . NIE KARAJCIE ,NIE SADZAJCIE za KRATY a SKuNA JARAJCIE !!!! :rower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+