Jump to content

thc-thcbreedbros.com

"Żurom" skazany za handel dragami!


weeed

Recommended Posts

Sprawa rapera-dilera wstrząsnęła niemal całą Polską. Warszawski artysta Andrzej "Żurom" Żuromski usłyszał właśnie wyrok za hurtowy handel narkotykami. Sąd Rejonowy w Kielcach (woj. świętokrzyskie) wymierzył mu karę trzech lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia opiera się głównie na zeznaniach skruszonego gangstera Arkadiusza T. ps. "Jezus", który był poważnym graczem w kieleckim środowisku handlarzy narkotyków. Po zatrzymaniu w lipcu 2006 r. diler zaczął współpracować z policją. Z jego zeznań wynika, że kupił od 33-letniego "Żuroma" - co najmniej trzy kilogramy amfetaminy i dziesięć kilogramów marihuany.

To już drugi proces w tej głośnej sprawie. W grudniu 2008 r. kielecki sąd skazał Żuromskiego na pięć lat w kryminale. Sędzia orzekł wobec muzyka również karę grzywny i przepadek korzyści majątkowej.

Muzyk odwołał się. Kilka miesięcy później Sąd Apelacyjny stwierdził m.in., że w uzasadnieniu wyroku brakowało merytorycznych wskazówek dla takiego wymiaru kary. Sprawę skierował do ponownego rozpoznania.

W drugim procesie prokurator ponownie zażądał kary pięciu lat i 50 tys. zł grzywny. Oskarżony i jego obrońca wnieśli o uniewinnienie.

Sędzia Michał Winiarczyk w uzasadnieniu wyroku podkreślał, że nie można zakwestionować zeznań Arkadiusza T. tylko dlatego, że pochodzi ze środowiska przestępczego.

- Składając wyjaśnienia obciążał także siebie. Został też skazany za analogiczne przestępstwa - za kupowanie narkotyków od Żuromskiego i ich dalsze rozprowadzanie - mówił sędzia.

Sędzia dodał, że "Jezus" mógł wskazać, że kupował narkotyki od innych osób, ale konsekwentnie wskazywał Żuromskiego. Podkreślił, że nie da się uszczegółowić - jak chciał Sąd Apelacyjny - terminów transakcji, bo z czasem Akadiusz T. pamięta coraz mniej.

W ponownym procesie sąd uznał, że warszawski raper wprowadził do obrotu dwa kilogramy amfetaminy i dziesięć kilogramów marihuany. Przy wymiarze kary sąd uwzględnił m.in. wcześniejszą przeszłość kryminalną "Żuroma".

Andrzej Żuromski został aresztowany w kwietniu 2007 roku w Warszawie. Spędził za kratkami kilka miesięcy. W areszcie nagrał album pt. "Poszukiwany. Rap z celi i wolności". Według policji, raper uczynił sobie stałe źródło utrzymania z handlu towarem.

Sam muzyk od początku nie przyznawał się do winy i twierdził, że został wrobiony. Występował w popularnych programach, m.in. był bohaterem jednego z odcinków "Uwagi". Wstawiali się za nim raperzy, producenci muzyczni, a nawet właściciele wytwórni fonograficznych. 33-latek ma żonę i dwójkę małych dzieci - do końca twierdził, że niejaki "Jezus" zna go tylko z internetu i nigdy nie sprzedawał mu narkotyków. Sąd jednak nie uwierzył w jego wersję...

Źródło: hip-hop.pl

Link to comment
Share on other sites

Pies go jebał, i jego pokurwioną ekipę . A ci reporterzy chyba nie siedzą dobrze w polskiej kulturze hip hopowej, bo taki z żuroma raper jak z ziemniaka cytryna. :zbakany:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
grower.com.pl

thc-thc

breedbros.com


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+