Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

GrowBox 60x60x140


Kottonmouth King

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zadać kilka pytan na temat tego growboxa poniewaz szukam odpowiedzi na forum lecz nie moge jej znalezc.

1. Czy do tego Boxa Dark Street 60 starcza mi Lampy CFL 200W DUAL + Odbłyśnik Medium ?

2. Czy z taka lampa bedzie mozna miec 4 roslinki?

3. I jak sadziecie ile wentylatorkow bedzie potrzebne?

4. Jakie odmiany polecacie(na poczatek,moja pierwsza uprawa), zalezy mi na dutch passion...?

Pozdrawiam, I dziekuje za kazda odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do takiego boxa wez lepiej hpsq 250w plantstara zarowke. Te cfl szybko siadają juz nie jednej osobie siadło po tygodniu. Tak by nawet starczyła. Jak nie masz kaski na prad i 250 to wez ze 150w, da tyle samo lumenow co ta cfl ale miejscowo sie bedzie bardziej grzac, bo tya cfl realnie pobiera ze 150 ale oddaje ciepło na wiekszej npowierzchni zarowki to srednia temperatura scianki jest nizsza niz małej powierzchni hpsa.Ile roslinek zmiescisz zalezy od pojemnosci doniczki. Wiecej roslinek, krotszy weg wiec oszczedzasz tez na czasie zwiekszajac liczbe roslin ale marnujac pestki. Co kto lubi bądź ma Mozesz tam cały box zajebac automatami badz normalnymi w 2l 10cmx10cm x 20cm wosokosci czyli 2 litry ale czy kazdy ma tyle siły zeby sie w to bawic a co wazniejsze pestek

dutch passion to srednia firma, mozesz znalesc tysioace ciekawszych odmian, nie tak pospolitych. World of seeds oferuje odmiany landrance z całego swiata, dostepne na seedsman, mozesz se zajebac tyle odmian w niezmienionej, naturalnej formie a jhakies gowno wybierasz :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Teoretycznie starczy, jednak lampa kosztuje 200 zł, a hps osramu 150 W nav-t ok. 100 zł, czy mocniejszy (podoban cena).Do hps musisz dokupić odbłyśnik i balast(chyba że sam złożysz i wyniesie Cię mniej), no i wyjdzie Cię drożej, ale... Ciężko jest stwierdzić, czy CFL bliżyły się pod względem wydajności i widma światła do hpsów? Źródeł o tym nie ma i dlatego ludzie używający normalnych pudeł, a nie miniboxów zaopatrują się w hpsy. Odpowiedź na twoje pytanie, czy się nada: Tak. Czy będziesz miał większy plon niż z hpsa? Nie.

2.Ilość roślin uzależniona jest od powierzchni boxa, którego i tak będziesz oświetłał, a z kolei od tego zależy moc lampy. Wsadź 2, góra 3 rośliny. Miałem boxa o podobnych wymiarach z blachy i to był max, chyba że 4-5 automatów wsadzisz:)

3. Ta lampa grzeje się jak hps, wytwarza tyle samo ciepła. HPS grzeje się punktowo, CFL równomierniej, dlatego CFLe można trzymać bliżej roślin, ale wentylujesz tak samo jak hpsa. 220-280 m3/h wentylator wystarczy.

4. Jakie chcesz:) Wybierz jakiegoś mixa od DP np. color mix 4:) Masz tam klasyki same:)

Nastukany pisałem trochę Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze nie bral bym wersji Street bo jest ciensza i przepuszcza cos swiatla i ma niecale 80% reflekcji, posiadam ja Dark Room co ma te same wymiary ale lepszy material i reflekcja i uzywam 250W Hpsa z Cooltubem i daje tam spokojnie 4 roslinki jak z reszta w dr80 tak samo,dopiero od dr100 daje4 i wiecej roslinek, wentylacje jaka mam to 220m3h i temp 3ma sie tak 26-28*C teoretycznie 18k lumenow powinno byc ok wiec 150w hps styknol by ale 250w + dobra wentylacja da rade tak samo jeszcze niecaly miesiac temu mialem w dr60 400w cooltuba i tez dawal rade 31-32*C

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Biorac pod uwage wszystkie wasze odpowiedzi i pomoce takie beda moje zakupy:

1. Dark Street 60x60x140

2. Hps 250W Agrolux + Cooltube

3. Wentylator ochladzajacy Cooltube(hps) 188m3/H

4. 4x doniczki 11L

5. Ziema Terra Canna Professional 50L

6. Jeden wiatraczek mieszajacy powietrze w boxie 10cmX10cm

Teraz tylko mam caly czas problem z wybraniem pomidorka ktory by stanowil dla mnie latwa a zarazem wielkie plony...

Nie zalezy mi na czasie lecz na satysfakcji... Co polecacie, szperam juz od tygodnia i nie moge znalezc pomidorka dla siebe ;( narazie mi tylko do glowy przychodzi G13 Labs Pineapple Expres.. A jakie sa wasze zdania?

Dziekuje wszystkim za pomoc...!!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Postanowilem wziac:

1. Blueberry F1

2. Euforia

3. Oasis

4. Orange Bud

Wszystkie nasiona z Dutch Passion Feminizowane. 

Co o tym sadzicie>?

edit

 

 

Niestety sytuacja finansowo-Domowa zmusila mnie do kupna nieco innych rzeczy:

1. Dark Street 60x60x140(bez Zmian)

2. Hps 150W + cooltube (ZMIANA)

3. Wentylator ochladzajacy cooltube 150 M3/H (ZMIANA)

4. 4x doniczki 11L

5. Ziema Terra Canna Professional 50L

6. Jeden wiatraczek mieszajacy powietrze w boxie 10cmX10cm

7. Zestaw Nawozow Hesi do Gleby!

Co o tym sadziecie czy bedzie teraz wporzadku?

W przyszlosci kupie 250W ale to dopiero Przyslosc:D

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+