Jump to content

thc-thc



breedbros.com

"Dopalaczowy lobbysta" zatrzymany w Sejmie z konopiami - Tomasz Obara


Guest Don Luigi

Recommended Posts

Guest Don Luigi

zapewne to przemysłówka

 

"Dopalaczowy lobbysta" zatrzymany w Sejmie z konopiami

Zarejestrowany w Sejmie jako lobbysta Tomasz Obara chciał w poniedziałek wnieść do Sejmu m.in. doniczkę z sadzonką konopi indyjskiej. Nie zgodziła się na to Straż Marszałkowska; wezwana została policja, a Obara zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

 

Obara miał przy sobie sadzonkę konopi indyjskiej a także torebkę środków, które określił jako "materiały kolekcjonerskie". "Gdyby konopie nie były zakazane, nie doszłoby do sytuacji, że takie środki pojawiłyby się na naszym rynku. Worek takich środków zniknie, jeśli pojawi się kontrolowany obrót konopią indyjską" - powiedział Obara.

 

Jak wyjaśnił, sadzonkę konopi chciał wręczyć premierowi Donaldowi Tuskowi, ponieważ "dowiedział się, że będzie rezydował w parlamencie". - Z chęcią zaniósłbym mu rozwiązanie problemu, bo on chyba nie widzi tego rozwiązania - dodał.
 
Obara ma przepustkę wystawioną przez Kancelarię Sejmu, upoważniającą do działalności lobbingowej na terenie parlamentu. Na podstawie tej przepustki chciał wejść do Sejmu, jednak uniemożliwiła mu to Straż Marszałkowska, właśnie ze względu na sadzonkę konopi. Wezwano policję, która odwiozła Obarę do komisariatu.
 
Jak poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji podinsp. Maciej Karczyński, zatrzymany mężczyzna zostanie przesłuchany; znaleziono przy nim kilkanaście woreczków z nieustaloną jak dotąd substancją oraz krzew konopi indyjskiej.
 
- Zabezpieczony materiał zostanie sprawdzony w policyjnym laboratorium. Wstępne wyniki tych badań będą znane we wtorek, po sprawdzeniu czy są to substancje narkotyczne - powiedział Karczyński, dodając, że od tego będzie zależało czy mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty.
 
Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Kancelarii Sejmu wynika, że Obara chce działać na rzecz ochrony praw i wolności osób uzależnionych od substancji psychotropowych.
 
Wicedyrektor biura prasowego w Kancelarii Sejmu Joanna Trzaska-Wieczorek zaznaczyła w rozmowie z dziennikarzami, że rolą lobbystów jest proponowanie konkretnych rozwiązań do projektów ustaw.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Bonawentury

Marchewa mówisz "serio", jesteś "zdolny chłopak" to weź sie za robote, zadzwoń albo jedz tam umów sie, porozmawiaj, przedstaw swoją pomoc, a nie "niech mi załatwią" bo takie pierd***nie to o kant stołu. Sam sobie zaprzeczasz.

Zawineła go policja, miał pozwolenie na wejście do sejmu, aczkolwiek policja w myśl artykułu zakazującego posiadania krzaków go zgarneła. Chłopak dobrze wie co robi, niepotrzebnie działa z dopalaczami, ale niech walczy. Zna sie na prawie, a przedewszystkim kruczkach prawnych. Życze mu powodzenia, chociaż wedlug mnie inicjatywa WK przesadza troche z wymaganiami apropo zmiany ustawy, ale ich wybór. Może uda im sie cokolwiek wywalczyc.

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałem zostać gołosłowny zamieszczam fragment artykułu z przekroj.pl

 

Mimo codziennych kontroli policji żaden patrol nic nie może zrobić z sadzonkami, gdyż pokazową hodowlę można uznać za eksperyment społeczny. Tomek bowiem to zarejestrowany cztery miesiące temu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji lobbysta.

przekroj.pl

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
grower.com.pl

thc-thc

breedbros.com


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+