Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Złe ph czy niedobór mikro?


2sweet

Recommended Posts

Witam. Odmiana jaką posiadam to mazar x lowryder auto. Roślinka ma trochę ponad 2 tygodnie. Może więcej, nie pamiętam dokładnie kiedy kiełkowana. Po wypuszczeniu pierwszego piętra liści największe listki zaczęły oklapywać i żółknąć od końców. Pomyślałem, że jest to wina pH bo nie było tej samej ziemi w której wcześniej hodowałem bezproblemowo DR więc zastąpiłem ją inną o ph 5,5 - 6,5. Przez pewien okres czasu było ok, nowe liście były zdrowe aż tu niedawno coś zaczęło być nie tak. Dodam jeszcze, że nie była podlewana żadnym nawozem jeszcze, tylko mineralna woda o odpowiednim pH. Temperatura w boxie również w normie. Jakieś wskazówki?
 

Link to comment
Share on other sites

Guest Byndzek
Kontakt liści z ziemią? Nie wydaje mi się bo i w jaki sposób?

W jaki? Bardzo prosty, już wyjaśniam. Roślina jak wiadomo transpiruje wodę. Kiedy w glebie zaczyna być za sucho, tj. roślina nie ma skąd czerpać materiału do wspomnianej transpiracji - oklapuje.

Nawet jeśli dokładnie pilnowałeś i ani razu taka sytuacja nawet nie zaczęła mieć miejsca, to konopie w trakcie okresu ciemności też lekko przyklapują (dają odpocząć napiętym cały dzień tkankom).

Nie mówię oczywiście, ze jest to na 100% przyczyna, po prostu rzucam inne światło na sprawę ;)

Link to comment
Share on other sites

haha ale jaja :) Tyle rad i nikt nie wpadł na to ze za mało wody lejesz?:D Cos Ty tam jej nadziubał ona usycha... Wez ja porzadnie zlej,. ma byc mokro na całej wysokosci doniczki, woda ma skapywac 20 minut po takim zlaniu podlaniu a Ty jej tam dajesz porcje głodowe...

Link to comment
Share on other sites

Liście nie są suche a wręcz przeciwnie, ta zgnilizna czy jak to nazwać nie kruszy się tylko jest normalnie wilgotna. Jeśli miód nie pomoże to zrobię porządnego flusha, tak jak radzicie i zobaczymy. Choć wodę dawkuje raczej hojnie.

Link to comment
Share on other sites

Temperatura z włączonym oświetleniem to 28-30 stopni więc norma. Wilgotność nie mierzona - 2 duże nakrętki od słoików wypełnione wodą. Fotoperiod 18/6. Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać przydatnego. Może z tą odmianą coś nie tak?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

tutaj sie zgodze z mexicano, tyle juz uprawiam i co jakis czas mi sie zdazy taki bubel, ziemia moze miec zle PH, albo przelales. 28 - 30 stopni to troche goraco, jesli masz termometr na sianie to pod w srodku boxa moze byc jeszce cieplej, postaraj sie o 24 stopnie.

podlewaj dopiero jak roslina ma sucho na glebokosc kilku cm, i zawsze woda o ph 6.0

roslinka napewno przezyje.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+