Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Złe ph czy niedobór mikro?

2sweet

Recommended Posts

Witam. Odmiana jaką posiadam to mazar x lowryder auto. Roślinka ma trochę ponad 2 tygodnie. Może więcej, nie pamiętam dokładnie kiedy kiełkowana. Po wypuszczeniu pierwszego piętra liści największe listki zaczęły oklapywać i żółknąć od końców. Pomyślałem, że jest to wina pH bo nie było tej samej ziemi w której wcześniej hodowałem bezproblemowo DR więc zastąpiłem ją inną o ph 5,5 - 6,5. Przez pewien okres czasu było ok, nowe liście były zdrowe aż tu niedawno coś zaczęło być nie tak. Dodam jeszcze, że nie była podlewana żadnym nawozem jeszcze, tylko mineralna woda o odpowiednim pH. Temperatura w boxie również w normie. Jakieś wskazówki?

Guest Byndzek
Kontakt liści z ziemią? Nie wydaje mi się bo i w jaki sposób?

W jaki? Bardzo prosty, już wyjaśniam. Roślina jak wiadomo transpiruje wodę. Kiedy w glebie zaczyna być za sucho, tj. roślina nie ma skąd czerpać materiału do wspomnianej transpiracji - oklapuje.

Nawet jeśli dokładnie pilnowałeś i ani razu taka sytuacja nawet nie zaczęła mieć miejsca, to konopie w trakcie okresu ciemności też lekko przyklapują (dają odpocząć napiętym cały dzień tkankom).

Nie mówię oczywiście, ze jest to na 100% przyczyna, po prostu rzucam inne światło na sprawę ;)

haha ale jaja :) Tyle rad i nikt nie wpadł na to ze za mało wody lejesz?:D Cos Ty tam jej nadziubał ona usycha... Wez ja porzadnie zlej,. ma byc mokro na całej wysokosci doniczki, woda ma skapywac 20 minut po takim zlaniu podlaniu a Ty jej tam dajesz porcje głodowe...

Liście nie są suche a wręcz przeciwnie, ta zgnilizna czy jak to nazwać nie kruszy się tylko jest normalnie wilgotna. Jeśli miód nie pomoże to zrobię porządnego flusha, tak jak radzicie i zobaczymy. Choć wodę dawkuje raczej hojnie.

Temperatura z włączonym oświetleniem to 28-30 stopni więc norma. Wilgotność nie mierzona - 2 duże nakrętki od słoików wypełnione wodą. Fotoperiod 18/6. Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać przydatnego. Może z tą odmianą coś nie tak?

• 1 month later...

tutaj sie zgodze z mexicano, tyle juz uprawiam i co jakis czas mi sie zdazy taki bubel, ziemia moze miec zle PH, albo przelales. 28 - 30 stopni to troche goraco, jesli masz termometr na sianie to pod w srodku boxa moze byc jeszce cieplej, postaraj sie o 24 stopnie.

podlewaj dopiero jak roslina ma sucho na glebokosc kilku cm, i zawsze woda o ph 6.0

roslinka napewno przezyje.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+