Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Dziwna bania


macho12

Recommended Posts

No ciekawy temat, kilka miesięcy temu miałem coś co nazywało się "świadomym śnieniem?" Ogólnie kontrolowałem i świadomie robiłem wszystko co chciałem podczas snu, chociaż sen zdawał się być na pograniczu jawy (bardzo płytki), też świetne doświadczenie, ale niestety nie udało mi się powtórzyć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To nie dokładnie chodzi o to, przytoczę definicje:

wikipedia :

"Świadomy sen (ang. Lucid Dream, w skrócie LD) – sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby – zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej). Inne nazwy na świadomy sen to: sen jasny, sen przejrzysty, sen wiedzy[1].

Świadome sny mogą być wykorzystane w zwalczaniu koszmarów, jako narzędzie poznania swojej jaźni albo też dla rozrywki. W snach, gdzie śniący posiada odpowiednio wysoki poziom kontroli nad treścią marzenia sennego, można zrealizować każde swoje pragnienie.

Spontaniczne i chwilowe uzyskanie stanu świadomego snu może nastąpić bez żadnych wstępnych warunków. Szacuje się, że 20% populacji doświadczyło przynajmniej raz w życiu snu świadomego. Czasem samo czytanie czy rozmowa o tym zjawisku indukuje świadomy sen. Wiele technik medytacyjnych kładących nacisk na rozwój wewnętrzny wspomina o możliwości utrzymania świadomości także we śnie.

Świadomego śnienia można się nauczyć. Dzięki specjalnym technikom śniąca osoba może zorientować się, iż otaczająca ją rzeczywistość jest wyimaginowana. Towarzyszy temu zazwyczaj niezwykły szok (niegroźny), który przeważnie prowadzi do ocknienia się lub tzw. fałszywego przebudzenia.

Niektóre substancje, także występujące naturalnie w rozmaitych ziołach, mogą ułatwiać osiągnięcie LD. Z kolei inne wręcz przeciwnie – leki typu SSRI, choć często wywołują nienormalne sny, według niektórych zaznajomionych z tematem utrudniały osiągnięcie świadomego snu."

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"OOBE (ang. out of body experience, doświadczenie poza ciałem) - wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby uważające że doświadczyły OOBE twierdziły, że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ich ciała spoczywały. Ezoterycy uważają, że część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyraźnych przyczyn; inni zaś deklarują umiejętność wywoływania ich świadomie, np. za pomocą medytacji."

To co przeżyłeś to nie było OOBE. Raczej coś w stylu psychodelicznej jazdy, w której widzi się fraktale itp. Takie moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ezoterycy uważają, że część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyraźnych przyczyn;

^^ Jeżeli napisał, że widział swoje ciało spod sufitu to wg mnie jest oczywiste, że miał spontaniczne OOBE. Eksterioryzacja jest najpowszechniejszym występującym zjawiskiem parapsychologicznym.

Tak jak NDE (near dead experience)

Naprawde wszystkim polecam zabawe z OOBE czy LD a nawet samą medytacje transcendentalną. Mój początek przygody ze zmianami postrzegania był bardzo podobny do przypadku kolegi tyle, że u mnie pierwszy był swiadomy sen. Radze jednak nie postrzegać tego w kategoriach duchowości czy ezoteryki a skupić sie na naukowym podejściu do sprawy.

Mózg daje wiele ciekawych i niezwykłych możliwości trzeba tylko chcieć je odkryć.

Jeśli chodzi o świadomy sen to mam nadzieje, że to co napisze zacheci choćby kilka osób. Otóż wyobraźcie sobie swoją ulubioną gre akcji np. CS, GTA czy tam jaką kolwiek. A teraz, że uczestniczycie w tej grze w 3D full HD i wogole tak realnie jak swiat na jawie. Wielu z was przyzna ze to ciekawa perspektywa. I to za free bez żadnych wspomagaczy wystarczy tylko troche treningu który w istocie jest tak łatwy jak zasypianie :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

^^ Jeżeli napisał, że widział swoje ciało spod sufitu to wg mnie jest oczywiste, że miał spontaniczne OOBE. Eksterioryzacja jest najpowszechniejszym występującym zjawiskiem parapsychologicznym.

Tak jak NDE (near dead experience)

Naprawde wszystkim polecam zabawe z OOBE czy LD a nawet samą medytacje transcendentalną. Mój początek przygody ze zmianami postrzegania był bardzo podobny do przypadku kolegi tyle, że u mnie pierwszy był swiadomy sen. Radze jednak nie postrzegać tego w kategoriach duchowości czy ezoteryki a skupić sie na naukowym podejściu do sprawy.

Mózg daje wiele ciekawych i niezwykłych możliwości trzeba tylko chcieć je odkryć.

Jeśli chodzi o świadomy sen to mam nadzieje, że to co napisze zacheci choćby kilka osób. Otóż wyobraźcie sobie swoją ulubioną gre akcji np. CS, GTA czy tam jaką kolwiek. A teraz, że uczestniczycie w tej grze w 3D full HD i wogole tak realnie jak swiat na jawie. Wielu z was przyzna ze to ciekawa perspektywa. I to za free bez żadnych wspomagaczy wystarczy tylko troche treningu który w istocie jest tak łatwy jak zasypianie :peace:

Stary..przekonałeś mnie pod względem GTA :D...no masakra!! Pytanie.. Nie bede odczuwał sennosci jesli bym to trenowal co noc, jak od rana do wieczora pracuje na budowie? Jedynie mialem sny na jawie ale to przypadkowo.. Ile to u Ciebie trwało, zanim zaczęło Ci sie udawac swiadome OOBE ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do świadomego śnienia (LD), ja tego nie trenuję, ale łapię "to" kilka razy na mc całkowicie spontanicznie i to we wczesnych fazach snu (po 20-30minutach), tylko że wtedy budzę się. Co prawda, żeby to było w 100% efektowne to musiałbym ćwiczyć, ale jestem przekonany, że osiągam to dzięki MJ. A mianowicie dzięki temu, że potrafię ogarnąć bańkę na ziole, tak samo jeżeli mi się sen nie podoba to potrafię go ogarnąć często (z tych snów które pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+