Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Marsz poparcia dla Zielarzy Polskich


berylium

Recommended Posts

coraz gorzej się w naszym kraju dzieje, nie wiem czy słyszeliście o czymś takim jak codex alimentarus ale po ciuchu jest już on wprowadzany w naszym kraju, a jednym z jego nadrzędnych postulatów jest wyeliminowanie możliwie jak największej części naturalnych roślinnych specyfików z obrotu wolnorynkowego. Te forum chce legalizacji natury, tymczasem naturalne rośliny nie będące psychodelikami i niczym podobnym mają być zakazywane w sprzedaży, czujecie chemie :twisted:

O kodeksie można poczytać tutaj: http://www.stopcodex.pl

tym czasem pojawiała się nowa sprawa, a mianowicie:

POLSKA IZBA Katowice, dn. 05.05.2010r.

ZIELARSKO-MEDYCZNA

I DROGERYJNA

W KATOWICACH

W wyniku ograniczeń wprowadzonych w drodze rozporządzeń przez Ministerstwo Zdrowia, sklepy zielarsko-medyczne znalazły się w tragicznej sytuacji i stoją na skraju bankructwa. Polska Izba Zielarsko-Medyczna i

Drogeryjna podjęła szereg prób mających zapobiec likwidacji sklepów, a co za tym idzie pogorszeniu sytuacji ekonomicznej producentów leków roślinnych , plantatorów ziół i producentów zdrowej żywności. Nasze

starania rozwiązania problemów w drodze dialogu spełzły na niczym.

Ministerstwo Zdrowia nie odpowiada na nasze próby porozumienia się i stoi na twardym stanowisku, które nieuchronnie musi doprowadzić do likwidacji sklepów zielarsko-medycznych.

Pragniemy poinformować, że w dniu 19.05.2010r. w Warszawie w kościele Św.Aleksandra na placu Trzech Krzyży o godzinie 11-tej zostanie odprawiona msza św. w intencji Zielarstwa Polskiego. Po mszy planowany

jest przemarsz zielarzy przed budynek Sejmu, gdzie będziemy domagać się spotkania i rozmów z premierem Waldemarem Pawlakiem i posłami z Sejmowej Komisji Zdrowia.

Zwracamy się do Państwa o wzięcie udziału we mszy i manifestacji oraz zaznaczenie swojej obecności jako aktu poparcia dla naszych starań w imię wspólnego dobra.

Prezes PIZMiD

Piotr Duda

więcej: http://www.stopcodex.pl/2010/05/sklepy-zielarskie-do-likwidacji/

oraz na http://www.stopGMO.org

Link to comment
Share on other sites

Ja nic tutaj o MJ nie widzę czytając to i tak Ministerstwo nie rzuci okiem na marihuane chyba że za X wieku mogli by coś dodać o konopiach jako zioła lecznice jak w Amsterdamie ale na razie z tego co wynika to i tak nic w tym kierunku nie idą.

Link to comment
Share on other sites

bo chodzi tu ogólnie o legalnie dostępne zioła lecznicze, kiedyś MJ także takim była. Nie bezpośrednio ale z MJ i innymi naturalnymi (czt. roślinnymi) psychodelikami ma to związek i to dość duży, ponieważ samo w sobie pokazuje to, że istnieje opracowany plan by wyeliminować rośliny mające pomagać nam z wolnego rynku. Codex alimentarus jest podstawą do tego, aby MJ nie została zalegalizowana nigdy. Pomysł prosty wcisnąć ludziom więcej farmy (czt. chemii), po co? może ten filmik trochę bardziej tę sprawę rozjaśni:

Po kolei są eliminowane kolejne to naturalne preparaty, przez co nie pozostawia się nam wyboru i zmusza do łykania toksycznej chemii. Zwróć uwagę na ostatnią nowelizacje ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, która weszła w życie z dniem 8 maja 09, to są dopiero kpiny.
W całej tej sprawie główną role odegrała sprawa udupienia sieci sklepów dopalcze, które od dziwo mają się dalej dobrze. Głównym powodem do nowelizacji słyszanym przez nagonkę medialną była sprzedawana tam syntetyczna substancja BZP (bardzo podobny związek do amfetaminy). No BZP zgoda, jest wysoce szkodliwą substancją chemiczną ale to co pod jej zasłoną zrobiono już nie jest czymś normalnym. Oficjalnie okazało się, że poza BZP reszta preparatów jaki zostały zdelegalizowane to naturalne zioła, część z nich nie tylko nie ma właściwości psychoaktywnych ale także można je było często spotkać w składzie sklepowych herbat. Odebrano nam wówczas znaną na tym forum Salvie Divinorum oraz składniki roślinne potrzebne do przyrządzenia ayahuasci ale także wiele innych ziół które np. były afrodyzjakami lub aromatami np. kawakawa która była używana jak krople walerianowe, do otrzymywania świadomych snów, a blue lotus to w ogóle jakieś nieporozumienie - substancja będąca składnikiem wielu popularnych herbat.
Niewielu zauważyło, że nas wydymano wyeliminowano z rynku 15 produktów zielarskich i tylko jedno chemiczne i naprawdę szkodliwe BZP.
heh jedziemy dalej, lista jest długa teraz pozbywamy się tego co jest w sklepach zielarskich.. :twisted: chory kraj, media jak zwykle w naprawdę ważnych dla nas kwestiach milczą..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w czym ona pomagała ? (ta szałwia)

mówiąć zioła lecznicze masz na mysli zioła wywołujące efekty psychoaktywne ? czy te zioła lecznicze lecz nie wywołujące efektów psychoaktywnych tez zostaja wycofane ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+