Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Dżdżownice w donicach


Erdmaniq

Recommended Posts

Siemka, mam pytanie jak dżdżownice wplywaja na nasze planty ? czy są raczej szkodnikami i tylko nawóz z ich odchodów jest pożyteczny, czy one same bezposrednio w ziemi pomagają ? i mam pytanie czy bylby sens wrzucic do doniczki z naszym krzakiem pare ddżownic. Wygladalo by to mniej wiecej tak, kopie dołek na planta jakies 20-30l ziemi, na scianki boxa oraz na dół daje drewniane listewki oraz robie mały płotek nad, nie wiem czy mnie rozumiecie ale była by to taka skrzyneczka oddzielajaca nasza ziemie kupioną w sklepie od normalnej ziemi na spocie i wrzucam tam kilka ddżownic po czym sadze planta, mam pytanie jak ddzownice wplynely by na roslinke ??? czy ktoś juz prubował coś takiego ??.

Link to comment
Share on other sites

nie trzeba próbować. po co chcesz ograniczać roślinie korzenie donica, skoro roślina ma pod sobą sporo ziemi?

Dzdzownice żywią się ziemią, i to co wysrają jest w rzeczy samej nawozem. po jakimś czasie zabraknie im ziemi do szamania (lub padną wcześniej) i zdechą we własnym gównie. Zaczną się rozkładać.

Procesy gnilne, to nie jest to czego twoje rośliny potrzebują.

lepiej znajdź spota, gdzie jest sporo dzdzownic i zasadź normalnie, będzie o niebo lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saatori

dzdzownice spulchniaja glebe, i raczej nie zdechna predko jak je wrzucisz do ziemi bez 'doniczki' poprostu przewala twoja glebe, ladnie spulchnia, zostawia kupy i pojda dalej za skladnikami odzywczymi. Paczka dzdzownic rosówek ok. 1-2 zl kosztuje :D

Link to comment
Share on other sites

W sumie jedna i druga odp mnie zadowolila, nasionka juz wykiełkowaly i pokazaly sie pierwsze krzaczki z nad ziemi wiec za jakis tydzien pójda na spota to wrzuca pare ddzownic pod krzak hehe thx za odp.

Link to comment
Share on other sites

Guest Saatori

Dżdżownice odżywiają się związkami organicznymi zawartymi w rozkładających się roślinach i szczątkach zwierząt. Niektóre, żyjące w głębi gleby korzystają z obumierających korzeni i próchnicy glebowej. Dżdżownice chętnie zjadają wprowadzony do gleby obornik a także odchody zwierząt na pastwiskach. W dzień, dżdżownice ściółkowe i powierzchniowe przebywają w glebie lub w innym ukryciu, natomiast nocą żerują wciągając do chodników martwą materię organiczną. W poszukiwaniu odpowiedniego pożywienia wykonują kilkumetrowe wędrówki ale później często wracają do własnej norki. Wybór pokarmu nie jest przypadkowy – dżdżownice wykazują wyraźne upodobania. Decyduje w tym wypadku przede wszystkim zawartość azotu białkowego i łatwo rozkładalnych węglowodanów. Większość gatunków potrafi rozróżniać pobierany pokarm. Rosówka chętnie zjada liście szczyru, pokrzywy, bzu czarnego, jesionu, wiązu, głogu, czeremchy. Mniej chętnie wybierane są liście dębu, buka i drzew iglastych a więc roślin o dużej zawartości garbników i żywic. Jako wyjątkowo smakowite traktowane są liście roślin motylkowych ze względu na wysoką zawartość białka. Oczywiście wraz z resztkami organicznymi dżdżownice zjadają i trawią liczne mikroskopijnej wielkości organizmy rozkładające te resztki.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+