Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

pH wody


Koks

Recommended Posts

Witajcie ludzie

otóż mam taki problem. Twarda woda ph koło 7.8-8 i tak zbijam to ph do 6 kwaskiem cytrynowym wiem że rozwiązanie nie najlepsze ale działa tylko że problem jest taki że to ph się utrzyma tam na tej 6 przez dzień czy dwa i w ciągu tych dwóch dni ono znowu potrafi wrócić do 7-7.5 no i tak teraz wiadomo mogę przed każdym podlewaniem dawać tego kwasku do wody i podlewać tą 6 no i tak robię ale czy jeśli woda ma taką tendencje do powracania do tego pierwotnego poziomu to czy nie będzie się to samo działo z ziemia w doniczkach właśnie po podlaniu tą wodą? Ogólnie pomóżcie bo już 3 miesiące przez to ph straciłem już nie wiem co robić wcześniej woda była ok ale teraz pozmieniali rury i taką tutaj mam twardzice :D i ogólnie strzeżcie się tego PH bo potrafi strasznie zmniejszyć plon, zniszczyć rośliny i z 60 dni dla AF zrobi wam 100 a ile przy tym łez wylejecie gdy nie będziecie wiedzieli co waszym pociechą brak, szkoda gadać :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czesc majster, ja ogolem tez mam twarda wode do tego ph 8. Wlewam baniak 4,5l wody zostawiam na 2 dni zeby chlor oporowal poczym reguluje ph takim proszkiem od GHE, kupilem za 8 zl i styka na 2-3 uprawy lekko, ale cytrynka tez daje rade. Jak juz ureguluje sobie to ph na poziomie 5,5-6,5 ta woda z tego bania podlewam juz do konca az calosc zejdzie, i Ci powiem, ze nie mialem problemow z ph

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ph ziemi nie jest tak latwo zmienic. Zmienianie ph trwa bardzo dlugo szczegolnie jezeli twoje ph jest na prawde wysokie. Mozesz podlewac woda o dobrym ph i moze za jakis czas(dosyc dlugi) moze wszystko wroci do normy. W jakim wieku masz planty? Ogolnie przy nastepnej uprawie zadbaj o odpowiednie ph od samego poczatku i wtedy nie bedziesz mial zadnych problemow a i roslinki beda ci rosly duzo duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Już po 55 dni ale widzę że już jest dobrze powiem wam, liście już zieloniutkie wszystkie jedna roślina miała żółte szczyty teraz już powróciło to wszystko do normy czyli już chyba nie ma się co martwić szkoda tylko bo warunki miały zajebiste a przez to ph nie wiem czy 5 z jednej roślinki będę mieć no i też liście niektóre zmutowały i porobiły się 3 palczaste, ale to zawsze swoje!! A też cieszy że sobie z jakimś problemem poradziłem :D Teraz właśnie nowe maja już po 7 dni i podlewam cały czas ph6 i myślę że będzie dobrze już z tymi nowymi. A woda to masakra, wczoraj ustawiłem nowe 1.5l na 6ph ta woda była odstana z 5 dni dzisiaj patrze znowu 8 sie wbiło także ta woda jest na maxa hujowa i jedyne co mnie ratuje to przed podlewaniem ten kwasek dawać, w maju już kupie pakiet GHE to tam dają gratis 25g ph- to może po tym proszku ta woda będzie miała już stałe to ph a nie że tak cały czas ona wraca do tego poziomu wyjściowego, dziwi mnie tylko to że wcześniej jeszcze w grudniu podlewałem odstaną normalnie i nie było takich problemów, rok temu to samo świetnie wszytko rosło a od tego roku takie rzeczy się dzieją, musieli zmienić to ujecie albo to przez te rury nowe. A i jeszcze 1 pytanie, pestki, jakie one będą bo mam tam jeden szczyt zapylony w drugiej roślinie to samo no i nie wiem czy z nich będą też takie mutanty rosły 3 palczaste czy będą normalne rosły i w ogóle mogą być przez to słabsze te pechy?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sprobuj podlewac ph 5,5 to jeszcze nie jest tak kwaśno rośliny to zniosą nie pokazując niedoborów makroelementów a ph powinno wrocic do normy po jakichs 3 podlaniach. Wtedy juz dawaj normalnie 6,5...

I pokaż foty w jakiej kondycji są krzaki. I pamietaj że jkak dajesz odżywki to też z nimi sprawdzaj ph wody te mineralne powinny w jakimś tam stopniu Ci to zakwaszać a te naturalne bardzo często pozostają obojętne na te zmiany ph wody...

Cytryna dość dobrze zakwasza wode ale trzeba przy każdym podlaniu korygować to potem inaczej trudno utrzymać warunki na stałym poziomie nie powodując już jakiejś brzydoty na liściach w niedoborach jakichś makro lub mikro elementów zależnie czy jest zasadowe czy kwaśne...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mialem podobny problem i bylo to spowodawanw zbyt duza iloscia dolomitu dodanego do mieszanki przed sadzeniem. Jak pisal diesel ph gleby trudno zmienic. Sprawdz czy woda po odstawieniu na dzionek rowniez powraca do wysokiego ph czy stabilnie stoi na ustawionym poziomie. Jezeli tak tzn ze masz niewlasciwe ph gleby i to ona powoduje zmiane ph. Kup wode destylowana i powoli lej w doniczke, zbierz to co wyleci i zmiez wtedy ph. Jezeli to rzeczywiscie problem wody kranowej (watpie) to poprostu idz do biedronki i za 1.50pln masz 5l wody i taka podlewaj. Ma ona ph ok 7.5 ale wyregolujesz to za pomoca samych nawozow, przykladowo po dodaniu 3ml terra flores + 2.5ml cannazym ph bedzie napewno ponizej 7.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+