Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Jeden krok w poza - Święty Grzybek


berylium

Recommended Posts

Dokument o magicznych grzybach z 1961, Napisy PL

Dość ciekawy materiał przedstawiający jak podchodzono do magicznych grzybków w połowie lat pięćdziesiątych, szczególnie zaciekawiły mnie badania pod względem zdolności paranormalnych takich jak prekognicja i telepatia :)

Link to comment
Share on other sites

No bardzo ciekawy dokument, otworzył mi trochę oczy na właściwości grzybków. Wie ktoś co to dokładnie za grzybki? A jaki macie pogląd Wy, grzybiarze, na właściwości paranormalne grzybków? Zauważyliście coś podobnego w spożywaniu tych magicznych roślin? Coś podobnego do właściwości tych grzybków "X" ;)?

Link to comment
Share on other sites

Te grzybki X z wyglądu przypominają mi trochę Psilocybe Cubensis ale pewności nie mam.

To co najbardziej bije po oczach w tym filmie to jego nieskazitelność w tematyce pozbawiona propagandy, fobii i nieskażone paranoją dzisiejszego świata. Pod tym względem ten film przoduje zostawiając w tle wiele dzisiejszych grzybowych produkcji. Mimo, że stare to pod tym względem perełka :)

Link to comment
Share on other sites

Film został wyświetlony w 1961 r., jednak nie znano jeszcze rodzaju substancji zawartej w tych grzybach, to dziwne, bo w 1958 r. została ona wyizolowana i nazwana przez OJCA LSD. Wniosek z tego taki, że film musiał powstać przed tym rokiem, ale nie przed 1955, kiedy dr Wasson udał się do Ameryki Południowej w asyście agentów CIA (nie wiedział o nich raczej), którzy mieli nadzieje uczynić z psylocybiny broń kontrolującą umysły! Całe szczęście, że substancja została wyizolowana przez hoffmana, a nie przez CIA. Wtedy też rozpoczęły się badania na substancjami grzybowymi na Harvardzie. Filmik, który obejrzeliśmy nie ma naukowego charakteru, być może nawet nie jest popularnonaukowy. Ma owiać grzyby pewną mistyczną mgiełką i ukazać je takimi jakie widzi je człowiek zachodu w momencie kiedy nie są oderwana od pierwotnych użytkowników. Film pokazuje do czego używano grzybów i tłumaczy po części czemu rytuał przetrwał przez tysiąclecia i to jest fajne, bo brak tu oceny typowo zachodniej złe/dobre/klepie/nie klepie. Bardzo rzadko na zachodzie używa się grzybów do leczenia psychiki, diagnozowania chorób. Po części dlatego, że od diagnozowania chorób mamy wykwalifikowany personel medyczny, po części dlatego nie ma tradycji leczenia grzybami. Jednak leczenie psychiki shroomami się sprawdza, ale to już offtop. Filmik fajny.

Psylocybina od lat 60 zeszła do podziemia wyparta przez lsd i chyba dobrze się stało=]

a i źródło dla koneserów:

http://www.psilosophy.info/zzajkhfaancdalejcpalbuah

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+